Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
nathan
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. pro 2016 13:49:44

Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od nathan » sob 17. pro 2016 13:59:33

Zdravím místní komunitu. Budu rád, když mi někdo poradí. Mám fórum s deníky uživatelů. Každý deník je samostatné téma. Jak zabránit uživatelům, aby kromě vlastního deníku (samostatné téma které si ten uživatel založil) nemohli číst deníky ostatních uživatelů (jiná témata v tom samém fóru)? Předem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pon 19. pro 2016 15:06:10

Nenapadá mě způsob, jak to v čistém phpBB udělat, ale šlo by to doprogramovat přes rozšíření.

Nicméně, když jsou ty Vánoce, tak jsem vám toto rozšíření vytvořil. Zip soubor stáhněte, rozbalte a složku webdeal nahrajte na fórum do složky ext. Poté aktivujte rozšíření. Nic víc nemusíte dělat.
Přílohy
readOnlyOwnTopics.zip
(3.26 KiB) Staženo 184 x
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

nathan
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. pro 2016 13:49:44

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od nathan » pon 19. pro 2016 18:40:42

Velice Vám děkuji. Akorát mám problém najít na fóru složku ext...., nikde ji nevidím. Mám verzi phpbb 3.0.14. Poradíte kde je ext? Děkuji.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od TheEilag » pon 19. pro 2016 22:16:34

Dobrý den,

tu najdete na FTP na hostingu, kde máte fórum nainstalované.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

nathan
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. pro 2016 13:49:44

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od nathan » pon 19. pro 2016 22:33:24

Na FTP (přistupuji přes Total Commander) to bohužel nikde nevidím..., prostě tam ta složka ext není. Ona by měla být součástí instalace PHPBB?

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od smiesek » úte 20. pro 2016 4:49:55

TheEilag: nebude to tím, že autor tématu uvádí verzi fora 3.0.14, zatím co Otakar vycházel z rozšíření pro novější verze - 3.1.xx?

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od Otakar Pěnkava » čtv 22. pro 2016 14:03:04

ANo, omlouvám se, přehlédl jsem verzi. Rozlišení jsem vytvořil pro phpBB 3.1.x. Doporučuji aktualizovat fórum, protože za 10 dnů končí podpora řady 3.0.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od smiesek » čtv 22. pro 2016 20:07:15

Otakare, autor tématu napsal verzi fora až po vytvoření rozšíření :-)

vBrute
Příspěvky: 65
Registrován: stř 21. srp 2013 20:02:26
Bydliště: BRUT.me
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od vBrute » pát 23. pro 2016 11:12:42

a nedása to nejak jednoducho prehodit na mod pre 3.0.xx? tiež by sa mi to zišlo a pri všetkých mojich modoch nie je možnosť updatu bez straty funkcionality...

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zakázat číst jiná témata než vlastní?

Příspěvek od Otakar Pěnkava » úte 27. pro 2016 18:30:31

Samozřejmě, že se to dá :) Napsat mód pro phpBB 3.0 je snazší než pro 3.1, zjednodušeně řečeno - to co ve starší verzi spraví podmínka, na to je potřeba napsat v 3.1 několik desítek řádků obslužného kódu :)

Když jsou ty Vánoce, tak vám to napíšu (stále mám 3.0 rád, přestože v neděli končí jeho podpora):
Otevřete viewtopic.php a najděte řádek:

Kód: Vybrat vše

trigger_error('NO_TOPIC', E_USER_WARNING);
Nahraďte ho:

Kód: Vybrat vše

trigger_error('NO_TOPIC', E_USER_WARNING);
} elseif($row['topic_poster'] != $user->data['user_id'] && $user->data['group_id'] != 5) {
   trigger_error('SORRY_AUTH_READ', E_USER_WARNING);
To je vše :-)

Jen pro zorientování (aby vám tam někde nevypadla závorka z podmínky), takto vypadá celý ten kus, který se upravuje (i s kódem před ním). Pokud máte modifikované phpBB, tak výsledek může vypadat jinak, cílem ale je pouze přidat podmínku, tak jak je na úkazu níže.

Kód: Vybrat vše

		if (!$row)
		{
			// Setup user environment so we can process lang string
			$user->setup('viewtopic');

			trigger_error('NO_TOPIC', E_USER_WARNING);
      } elseif($row['topic_poster'] != $user->data['user_id'] && $user->data['group_id'] != 5) {
         trigger_error('SORRY_AUTH_READ', E_USER_WARNING);
		} 
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Zamčeno