Spamování z phpbb do emailu

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
toman35
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04. zář 2008 22:37:14

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od toman35 » úte 27. zář 2016 14:05:57

Pro TheEilag

Dobrý den, hlavičku jsem poslal do PM. Jinak do logu se rád podívám, ale netuším jak a kde ???
Děkuji předem za jakoukoliv radu :-)

--- SLOUČENO ---

Na hosting mám přístup, ale kde se tam kouknu do logu netuším....:-(

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od TheEilag » úte 27. zář 2016 17:25:37

Dobrý den,

mohu se zeptat, jaký je poskytovatel hostingu?
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

toman35
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04. zář 2008 22:37:14

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od toman35 » úte 27. zář 2016 19:49:29


Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od TheEilag » úte 27. zář 2016 22:20:10

Dobrý večer,

díval jste se, zda uživatelé existují(v ACP fóra jste zkoušel vyhledat jména v emailu)?
Doporučuji zjistit u technické podpory hostingu, zda mají k dispozici log odeslaných emailů.
Pokud v logu nic nebude, bude nejspíš problém odjinud.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od Depotys » stř 28. zář 2016 2:37:07

Když koukám na tu hlavičku z mailu, tak se zeptám jinak ..

vidím více domén, více systémů .. Nevyužíváš nějaký bridge například mezi Joomlou a PHPBB? Chtělo by to nahlédnout do databáze, když říkáš .., že uživatele reálně nevidíš.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

toman35
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04. zář 2008 22:37:14

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od toman35 » stř 28. zář 2016 10:42:06

No fórum je instalované již před docela dlouhou dobou a nedělal jsem to já. Myslel jsem ale, že je to klasicky na tom hostingu nainstalované. Přímo v Cpanelu je možnost instalace phpBB fóra. Takže žádné přesměrování a nic. Jenže je fakt, že když mrknu do té hlavičky, tak se tam opravdu ukazuje pár věcí jako když to nejde na přímo. Což také nechápu a netuším co s tím :-(

Fórum je v nejnovější verzi, v adminu jiný email, než to chodí a stejně dále kolem dokola chodí ten spam. Taky nechápu co si tím kdo chce pomoct ? Nic tím nezíská.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od Depotys » stř 28. zář 2016 16:53:02

Zkusil bych prolézt data z Google analystics a webmaster tools - tedy url na které je přistupováno, třeba vyplivne url se scriptem.

A jinak bych prolítnul všechny weby které můžou mít spojitost s fórem, prohlídl zda nepoužívají bridge (přemostění databáze), zkontroloval všechny pluginy v Joomle apod., ošetřil formuláře atd atd. Každopádně v phpBB bych problém neviděl, spíše v tom bordelu .., když to povím na plnou držku.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

toman43

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od toman43 » čtv 13. říj 2016 22:59:31

Tak už jsem na to konečně přišel :-)

Nechápu, ale ten bordel byl na klasické stránce http://www.dvere-okna-plast.cz a google nám ji před předěláním označil jako útočnou stránku a zablokoval. Nyní je stránka v pořádku, je na ní nový mikroweb a spamy už nechodí.
Nerozumím jen tomu, že to je klasický web a přitom z něj chodil spam jako kdyby se jednalo o registraci na phpbb :-(

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Spamování z phpbb do emailu

Příspěvek od Depotys » pát 14. říj 2016 13:21:48

Tak hlavně, že je vše v pořádku. Téma zamykám, kdyby problém náhodou pokračoval stačí kontaktovat některého z členů podpory se žádostí o odemknutí tématu. :)
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Zamčeno