Fórum samovolně odhlašuje

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
True Dragon

Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od True Dragon » pát 10. čer 2016 20:38:32

Dobrý den,
s přáteli řešíme problém.

Přebíráme fórum z jiné domény a po nahrání na server jsme zjistili, že fórum samovolně odhlašuje. Původně to bylo při přechodu na hlavní index. Po změně změně vzhledu již není problém jen při přechodu, ale je více náhodný, někdy je to během odeslání příspěvku jindy, při přechodu mezi fóry. Je to více náhodné

doména cookie: .fan-project.net
název cookie: phpbb3_6f8xl
cesta e cookie: /
zabespečení cookie vypnuto

Vynutit nastavení URL serveru: ne
Protokol serveru: http://
název domény http://www.fan-project.net
Port serveru: 80
Cesta ke skriptům: /

samozřejmě jsem zde pročetl několik témat a použil jsem i googl, nicméně jsem řešení nenašel. Na pomoc jsem přizvali i původního majitele fóra, který fórum na původní adrese spravoval několik let bez problémů. Řešení jsme ale nenašli.

Současná verze 3.0.5
ohledně aktualizace na novější verzi máme obavu, že by to současné fórum tak jak je nastavené nepřežilo. mimo jiné i původní majitel vyjádřil velké obavy

předem děkuji za jakoukoliv odpověď

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od kksmirice » pát 10. čer 2016 20:58:54

Sice je to hooooodně stará verze, pro kterou se zde podpora neposkytuje, ale v nastavení "Název domény" bych vynechal protokol (http://). Následně pročistit a obnovit co se dá, cache, styly, ...
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

saix

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od saix » pát 10. čer 2016 23:04:14

Upřesním, že
  • http v názvu domény není (asi překlep autora příspěvku)
  • odhlašování není náhodné - zmizí, jakmile zmizí SID parametr z URL
  • a že tato verze doposud bez problémů funguje na původním serveru
  • přičemž přesun proběhl prostým kopírováním souborů a databáze, následně jsem upravil config, nastavení uložené v databázi a práva na zapisovatelné složky
Co už jsem zkusil:
  • přejmenoval cookie přes nastavení fóra
  • vyzkoušel doménu pro cookie s tečkou, bez i s www
  • doménu s www i bez
  • v zabezpečení snížil i vypnul kontrolu session IP a zkoušel měnit další nastavení
  • vymazal obsah tabulky se sessions
  • zkontroloval oprávnění k souborům a adresářům
  • nakopíroval do rootu nový prázdný .htaccess, abych měl jistotu, že tam není nějaký skrytý
  • vytvořil jsem si samostatné php skripty pro test cookies a session - oboje funguje
  • několikrát mazal cache
a možná i něco dalšího, ale teď si nevzpomenu.

Co by mohlo hrát roli, ale nemělo by, že původně to běželo na /forum a teď je to v rootu. Cesty jsem ale snad všude změnil. Navíc je zvláštní, že cookies se nejspíš ukládají, co jsem koukal do browseru, ale zdá se, že je fórum ignoruje. Problém je potvrzen mnoha lidmi s různými poskytovali připojení a na různých browserech. Zkoušel jsem i vymazat svoje cookies.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od TheEilag » ned 19. čer 2016 0:31:13

Dobrý den,

pokud tomu dobře rozumím, tak dochází k automatickému odhlašování z fóra, aniž by jste dal pokyn(klikl na tlačítko Odhlásit)? Přetrvává problém? Probíhá automatické odhlašování i z administrace fóra?
Z jakého důvodu máte obavy aktualizovat phpBB na novější verzi? Proč by nemělo fórum na novější verzi phpBB přežít?

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

True dragon

Příspěvek od True dragon » ned 19. čer 2016 16:16:15

Dobrý den,
ano fórum odhlašuje bez "pokynu" tedy bez kliknutí na ono tlačítko. A odhlašuje i z administrace.

Obavu vyjádřil již předchozí správce/majitel fóra

před převodem fóra:
Malé varování, novou verzi phpbb tam dát nemůžete, nebylo by to kompatibilní s těmi daty ze staré verze a spoustou modů, co tu máme. Až budete mít hosting,, nakopíruju vám tam tohle fórum na disk, tak jak je, a přenesu databázi. Takže se vlastně nic instalovat ani nastavovat nebude. Jen možná nějaké cesty v nastavení. A vy si pak můžete provést nějaké změny ve složení kategorií a témat nebo také nemusíte. Zůstanou všechny příspěvky i uživatelé.
při řešení problémů
To bych nedoporučoval. Tím to spíš můžete totálně zničit. Divný je, že kopie tohoto fóra běžela roky a stále běží u mě na serveru bez potíží. Ale nemůžu ani říct, že je to chyba hostingu. Je to divný.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od TheEilag » ned 19. čer 2016 18:55:54

Dobrý den,

pošlete srceeny z administrace fóra, konkrétně ze záložky Zabezpečení.
Vyskytoval se tento problém i u předchozího majitele? Prováděl jste po převzetí fóra(od původního majitele) nějaké změny? Pokud ano, jaké? U jakého hostingu máte fórum nahrané? Zkoušel jste postupy, které navrhuje kolega kksmirice?
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

True Dragon

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od True Dragon » ned 19. čer 2016 19:30:53

tady je onen screen
Obrázek

U předchozího majitele to běželo na stejné verzi několik let bez problémů. Hosting máme na cesky-hosting.cz

ano vyzkoušeno bylo vše co bylo doporučeno, + to co zmínil saix

problémy s odhlašováním nastali okamžitě co bylo nahráno fórum na novou doménu. Změny v nastavení, krom toho co vyjmenoval saix, jsme neprováděli žádné. Změnili jsme jen obsah fóra (uspořádání témat) a vzhled jsme přepnuli na původní (subsilver2).

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od TheEilag » ned 19. čer 2016 21:29:16

Dobrý den,

v tom případě doporučuji se obrátit na technickou podporu cesky-hosting.cz, chyba bude zřejmě na jejich serverech.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

True Dragon

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od True Dragon » pon 20. čer 2016 18:42:42

Děkuji, za snahu a za radu.

Obrátíme se tedy na podporu cesky-hosting.cz. Pokud nějakým způsobem dojdeme k řešení, či alespoň k nalezení problému dám vědět aby se do budoucna vědělo :-)

True Dragon

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od True Dragon » pon 04. črc 2016 17:55:35

Dobrý den,

jsem zpět tentokrát s řešením. Poté co se vyskytl ještě jeden problém - na fórum se nedalo zaregistrovat, jsme se odhodlali za pomoci jednoho z vývojářů původního fóra pro aktualizaci, která naše problémy vyřešila... nicméně se poté vyskytla jiná a to identická s
viewtopic.php?f=51&t=18272

ale to už je jiná :-)

děkuji všem za snahu a za rady.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum samovolně odhlašuje

Příspěvek od TheEilag » pon 04. črc 2016 18:54:48

Dobrý den,

nemáte zač. :)

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Zamčeno