Neodpovídající google analyticks?

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
wolwerine
Příspěvky: 131
Registrován: pon 17. zář 2012 16:40:33

Neodpovídající google analyticks?

Příspěvek od wolwerine » pon 15. zář 2014 12:42:25

Ahoj,
na foru dole ve statistikách mám údaj
Nejvíce zde současně bylo přítomno 62 uživatelů dne pát 29. srp 2014 23:29:28
a přitom analyticks mi v ten den ukazují pouze 20 návštěv.
Nevíte, kde by mohla být chyba?
Děkuji za odpověď.
http://www.payout.cz - Fórum o výdělku na internetu

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodpovídající google analyticks?

Příspěvek od leschek » pon 15. zář 2014 16:07:42

To se bere včetně botů a spambotů, kteří pravděpodobně nejsou v analytics zaznamenaný. Už se mi stalo, že jsem měl na fóru najednou několik desítek uživatelů a všichni měli téměř stejnou čínskou IP (lišilo se jen poslední číslo), takže to beru jako návštěvu nějakého bota nebo spammerů.

P.S. Nejsem odborník, ale chápu to nějak tak, že phpBB zaznamená každé načtení stránky, zatímco ty druhý statistiky zaznamenají jen načtení skriptu, který je na stránku přidán. A pokud mají ti boti, spamboti zakázaný javascript, tak se nic nenačte.

P.P.S Tady je o tom článek (angl.) Zdá se, že uživatelé, kteří neakceptují cookie taky nejsou v G-analytics zaznamenaní.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodpovídající google analyticks?

Příspěvek od nikabb » čtv 18. zář 2014 19:31:17

Rovněž ti google analytics rozděluje návštěvy na vracející se a nové. To si lze ověřit ve výpisu na analytics. Takže třeba jeden člověk z jedné IP stránky navštívil 5 krát ..... a jelikož je vracející se, pak to google nezapočítává do statistik (záleží jak máš nastaven přehled) ;-)

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodpovídající google analyticks?

Příspěvek od leschek » čtv 18. zář 2014 19:58:12

phpBB taky nepočítá návštěvy z jedné IP jako víc uživatelů. I když párkrát jsem si všiml, že v "kdo je online" v phpBB jsem jako přihlášený i jako návštěvník. Ale to se nestává běžně.

Zamčeno