Prílev spammerov

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
xdive
Příspěvky: 23
Registrován: pon 09. čer 2014 16:25:12

Prílev spammerov

Příspěvek od xdive » pon 25. srp 2014 20:54:33

Mám na foru nový příliv zahraničních spamerů, jak se v administraci vypínají zahraniční IP ? Při spuštění jsem ho zapnul a teď ho nějak nemůžu najít..

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od TheEilag » pon 25. srp 2014 21:01:47

Dobrý den. Píšete do špatného tématu. Rozdělil jsem téma a přesunul jej do správné sekce.

A teď k vašemu dotazu: Napište prosím celou doménu fóra(odkaz na kterém je nainstalováno forum).
Mělo by to jít vypnout vypnout v administraci u hostingu na kterém je vaše forum nainstalované.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od leschek » pon 25. srp 2014 21:24:12

Nastav si kvalitní antiapamovací otázku a odpověď a mělo by být po problémech. Více zde.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od R-stick » ned 31. srp 2014 9:49:45

Výše uvedené kombinuj s jedním nebo dvěma uživatelskými poli, které nastav jako povinné - tzn že do nich musí nový uživatel něco vložit. Toto opatření je téměř neprůstřelné - mě to obešlo v horizontu asi 3 let jen několik spambotů a ti se dají odhalit velmi snadno, protože v jejich profilu vidíš v uživatelských polích nesmyslné textové řetězce.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od leschek » ned 31. srp 2014 10:59:34

R-stick: Podle mě ty textový pole nic nedělají, protože v nich může být napsáno cokoliv (zkusil jsem napsat jen jedno písmeno a prošlo to), takže bych řekl, že by to bez nich bylo stejně složitý jako je to teď. Dobře, možná o něco málo složitější, protože mít tři pole navíc není standardní, ale neřekl bych, že by to spamboty nějak zadrželo.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od R-stick » pon 01. zář 2014 8:42:30

Nezadrží všechny, v tom máš pravdu, ale zhruba přes 70% zadrží. Mám s tím zkušenosti z několika fór, kde jsem toto použil. Před nasazením této ochrany mi tam spammeři procházeli celkem často, po nasazení jen sporadicky.

Pro roboty je hlavní komplikace v tom, že jejich skript s touto možností nepočítá (není tak častá) a pokud to chtějí obejít, tak ho musí upravovat. Což dělá málokdo. Přes tuto ochranu nejčastěji pronikne živý spammer - tedy osoba, která se přímo registruje. Tu poznám snadno, protože v textu je buď cizojazyčný výraz, nebo nesmyslný řetězec. Pak stačí dotyčného podle mailu banovat. To už se dá zvládnout celkem v pohodě.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od leschek » pon 24. lis 2014 17:13:30

Takže jsem udělal malý asi tříměsíční experiment. Založil jsem nové fórum na adrese, kde nikdy fórum nebylo (vytvořil jsem odkaz na to fórum na svém hlavním fóru a několik týdnů jsem měl odkaz v podpisu na tomto fóru, abych tam spamboty dostal). V novém fóru jsem nechal jako obranu proti spamu jednoduchou kapču a vytvořil tři vlastní pole, do kterých jde vložit cokoliv stejně jako v případě R-stickova fóra. Během tří měsíců se mi tam zaregistrovalo cca 30 spambotů, kteří poslali přes 2.5 tisíc spamovacích příspěvků, které nikdo neuvidí, protože je musím schválit, což nedělám. Spammeři tam píšou i přesto.

Na normálním fóru, které už běží přes 5 let mám jen otázku bez vlastních polí a za stejnou dobu se mi přes ni žádný spambot nedostal. Adresa tohoto fóra je mnohem známější než toho testovacího fóra, takže je tam určitě větší nebezpečí spamu. V podstatě kdykoliv se podívám na "Kdo je online", tak tam vidím někoho z Číny, nebo Ukrajiny, kdo se registruje nebo píše příspěvek (na normálním fóru žádnou kontrolu příspěvků moderátorem nemám).

30 spambotů v testovacím fóru není moc, ale je třeba pamatovat, že je to nové fórum. Na začátku se mi registroval 1 spambot za několik dní, ale teď mám už 2-3 denně.

Tímto nechci tvrdit, že nedobře nastavené vlastní pole v registraci vůbec nepomůže (možná to zabrání v registraci stovce spambotů, fakt nevím), ale rozhodně mám pocit, že stačí "chytře" vymyšlená nevygůůglitelná otázka.

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od Senky » pon 24. lis 2014 20:20:34

Nerozumiem veľmi experimentu. Základný merateľný údaj chýba - aké otázky boli pri registrácii vo vlastných poliach položené. Ak niečo typu "prepíš toto slovo: AUTO", "koľko je 2+3" alebo "kto je šéf Microsoftu", tak je jasné, že cez otázky spamboti prejdú. Ak sa však opýtaš "akú farbu má záhlavie tohto webu?", cez takéto niečo bot neprejde.
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od leschek » pon 24. lis 2014 20:44:12

Vytvořil jsem otázky stejného typu, jako má na fóru R-stick, tzn., že je naprosto jedno, co se do nich napíše jako odpověď - viz před několika příspěvky.

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od Senky » pon 24. lis 2014 21:07:49

Aha jasné. V tom prípade áno. Je dôležité pochopiť, že vlastné polia ako antispamové riešenie fungujú len v prípade, že je potrebné na zodpovedanie otázky porozmýšľať. Polia, ktoré akceptujú akúkoľvek odpoveď sú úplne zbytočné.
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Prílev spammerov

Příspěvek od leschek » pon 24. lis 2014 21:18:16

Zdá se, že zbytečná jsou. Na druhé straně jsou to povinná pole a spambot je musí vyplnit, takže to pro něho může být těžší než kdyby tam žádná pole nebyla. V každém případě, alespoň podle toho experimentu, to moc nepomůže.

Zamčeno