Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Uživatelský avatar
CZghost
Příspěvky: 30
Registrován: pát 28. říj 2011 14:42:55
Kontaktovat uživatele:

Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od CZghost » ned 23. čer 2013 17:42:29

Potýkám se s problémy při dodatečném překladu mého fóra:
Nevím, kde najít proměnné pro překlad názvů uživatelských skupin a rolí oprávnění (oprávnění uživatelská, moderátorská, administrátorská a oprávnění podle fór). Mám totiž fórum ve dvou nesourodých jazycích a potřebuju přeložit vlastní skupinu z angličtiny do čeština tak, aby se zobrazoval anglický název v příslušném jazyce a český název ve druhém jazyce. Totéž platí i pro přednastavená oprávnění (známá jako role), nastavil jsem si totiž vlastní oprávnění fór speciálně pro jedno fórum (zakazuje přičítání celkového počtu příspěvků uživateli, který ve fóru píše; omezený přístup s možností hlasování, běžný přístup s možností hlasování a plný přístup mají svůj ekvivalent s tím zákazem).

Zkoušel jsem prohledat pravděpodobné soubory překladů (nějak jich ubylo při posledním updatu) a nenašel jsem nic. V jakém souboru, popřípadě v jaké tabulce databáze hledat požadované překlady? Lze vůbec něco takového přeložit?

P.S. - Fórum je vypnuté, ale registrace (dočasná, účet můžete potom zrušit nebo o zrušení požádat) by měla fungovat. Pokud ne, fórum opět zapnu. Napadlo mě, že odněkud se překlad rolí a skupin musí čerpat, když se odhlásím, výchozí jsou v angličtině, ale při nastavení fóra do češtiny jsou přeložené.
Naposledy upravil(a) CZghost dne ned 23. čer 2013 17:57:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od nikabb » ned 23. čer 2013 17:52:32

A nebylo by lepší to udělat pomocí instalace jazykového balíčku ? Teda pokud sem pochopila správně, že se ti jedná o překlad názvů....

Uživatelský avatar
CZghost
Příspěvky: 30
Registrován: pát 28. říj 2011 14:42:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od CZghost » ned 23. čer 2013 18:00:21

O překlad názvů se mi jedná, ale vlastní skupiny, vlastní role. To jsem právě nemohl najít. Já už ty balíčky mám, ale nemůžu najít ty proměnné, které ty názvy obsahují... Napadlo mě, že když existují názvy standardních rolí i skupin ve více jazycích (překládané softwarem), někde ty proměnné musí být uloženy, ale nenašel jsem je.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od danti » ned 23. čer 2013 18:04:19

Ja ta nechapem :-/ myslis toto

Kód: Vybrat vše

	'ROLE_FORUM_NOACCESS'		=> 'Žádný přístup',
	'ROLE_FORUM_ONQUEUE'		=> 'Nutné schválení',
	'ROLE_FORUM_POLLS'			=> 'Běžný přístup + hlasování',

Uživatelský avatar
CZghost
Příspěvky: 30
Registrován: pát 28. říj 2011 14:42:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od CZghost » ned 23. čer 2013 18:20:22

Ano, ale to jsou jen role. Mimochodem, ve kterém souboru se toto nachází a ve kterém je adresáři? Nějak se nemůžu zorientovat 8-|

A jsou tam i názvy (popřípadě i popisy) skupin? Koukal jsem se na mysql tabulku testovací verze (u mě na počítači) fóra a našel jsem ty proměnné:

GUESTS = Hosté
REGISTERED = Registrovaní uživatelé
REGISTERED_COPPA = Registrovaní uživatelé (COPPA)
GLOBAL_MODERATORS = Globální moderátoři
ADMINISTRATORS = Administrátoři
BOTS = Boti
NEWLY_REGISTERED = Nově registrovaní uživatelé

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od danti » ned 23. čer 2013 18:26:04

language/cs/acp/permissions.php
'ROLE_FORUM_NOACCESS' => 'Žádný přístup',
'ROLE_FORUM_ONQUEUE' => 'Nutné schválení',
'ROLE_FORUM_POLLS' => 'Běžný přístup + hlasování',

language/cs/acp/permissions_phpbb.php
'acl_a_viewauth' => array('lang' => 'Může zobrazovat masky oprávnění', 'cat' => 'permissions'),
acl_a_authgroups' => array('lang' => 'Může měnit oprávnění pro jednotlivé skupiny', 'cat' =>....





language/cs/common.php
'G_BOTS' => 'Boti',
'G_GUESTS' => 'Návštěvníci',
'G_REGISTERED' => 'Registrovaní uživatelé',
'G_REGISTERED_COPPA' => 'Registrovaní COPPA uživatelé',
'G_GLOBAL_MODERATORS' => 'Hlavný moderátor',
'G_NEWLY_REGISTERED' => 'Noví členové fóra',

Uživatelský avatar
CZghost
Příspěvky: 30
Registrován: pát 28. říj 2011 14:42:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od CZghost » ned 23. čer 2013 19:05:13

Děkuju, ale zdá se, že překládání vlastních skupin funguje jenom v administračním panelu. Místo obsahu proměnné se ukazuje název proměnné (G_SUPPORT; interpretace bez G, takže SUPPORT). Musím nějak vytvořit nebo stáhnout modifikaci, která úplný překlad umožní?

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od danti » ned 23. čer 2013 19:10:39

Ja ta stale nechapem co chces prelozit chces zmenit legendu ? Ze Administrátoři prepises na webmaster ,Globální moderátoři na Hlavny moderator .....atd ....
Prekladas len to cervene ostatne nehas tak
'G_GLOBAL_MODERATORS' => 'Hlavný moderátor',

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 13. čer 2013 19:59:34
Bydliště: */home

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od Fargotroniac » ned 23. čer 2013 19:22:15

Hezký podvečer,

Pokud si v administračním panelu vytvoříte vlastní skupiny, role, hodnosti,... tak není možné je v jazykových souborech přeložit. V jazykových souborech se nacházejí pouze položky ze základní instalace phpBB.

Aby bylo možné, je mí přeložené podle použitého jazyka na fóru, musel by jste provést spousty úprav v kódu phpBB. Vlastně vytvořit role,.... úpravou kódu a vložením do databáze a ne je vytvořit v administračním panelu fóra.

péťa

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od péťa » ned 23. čer 2013 19:23:29

Vlastní skupiny jsou jen jednojazyčné. To stejné platí i pro role.
Role jsou pro vás (administrátora), proto asi není důvod je mít několikajazyčné. U názvů skupin by několik jazyků být mohlo, ale lze to vyřešit vytvořením dvou skupin.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od danti » ned 23. čer 2013 19:26:53

CZghost ...aha to nevieš napísať že si v acp vytvoril novu skupinu a chceš mat cs aj en názov.... no na dnes končím to teplo mi nerobí dobre :D

Uživatelský avatar
CZghost
Příspěvky: 30
Registrován: pát 28. říj 2011 14:42:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od CZghost » pon 24. čer 2013 18:32:37

@péťa:
Role fungují, stejně se ukazují jen v administračním panelu. Role jsem potřeboval přeložit kvůli případným dalším adminům ze zahraničí (angličtina) a kvůli Čechům a Slovákům (čeština).
Jinak jsem nemohl vědět, že vlastní skupiny neumí překládání. Možná tvůrci softwaru mají námět na vylepšení, aby bylo možné vlastní skupiny komfortně překládat (přes formuláře => překlady se uloží do databáze) :)

péťa

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od péťa » pon 24. čer 2013 20:34:12

Určitě jim to můžete napsat na vývojářské fórum phpBB - https://area51.phpbb.com/phpBB/viewforum.php?f=108

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od danti » pon 24. čer 2013 22:05:02

CZghost píše:@péťa:
kvůli případným dalším adminům ze zahraničí (angličtina) a kvůli Čechům a Slovákům (čeština).
Mas odvahu pustit niekoho ineho do acp klobuk dole a rovo daj udaje sem na forko + acp a aby som bol ako admin....Mas umna pivo lebo moj brat nevie udaje na moje forum ani ftp nieto nejaky anglican .....davaj tym komu veris ......


Hlasim sa ako admin som spoza hranic ... ty cech ja slovak a prosim o udaje na FTP+DB+Webhost Ďakujem :))

Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přeložit názvy rolí a uživatelských skupin?

Příspěvek od MaxiIV » stř 26. čer 2013 0:16:53

CZghost píše:
@péťa:
kvůli případným dalším adminům ze zahraničí (angličtina) a kvůli Čechům a Slovákům (čeština).
no viděl jsem v životě opravdu hodně, ale tohle ..
Do ACP jsem kdys pustil svého velmi dobrého kamaráda ..no už kamarád není..

Dnes řeším větvením projektu, ať si dělá vlastní 'větvičku' na vlastní triko,
na házení perel jsem dost vomlácenej ;-)
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

Zamčeno