Převod diskuse

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » stř 05. pro 2012 20:18:37

Zdravím,

měl bych prosbu ohledně převedení fóra na jiný hosting. Weby mám na serverech ic.cz, bohužel poslední dobou jsou spíše nedostupné než dostupné, nikam se nelze "dovolat" a začínám toho mít plné zuby, bohužel. Tudíž se začínám porozhlížet po jiných, byť i placených možnostech. To jsem trochu odbočil. Každopádně mě bude čekat přesun i diskuse phpbb3. Na této diskusi jsem četl různé návody, problémy při přesunu apod. Chtěl bych požádat, zda-li by mi zde v tomto tématu někdo byl ochoten konstruktivně poradit "jak na to". Z toho co jsem četl, tak se často ztrácím a databáze nejsou zrovna mým koníčkem. Bude to spíše otázkou příštích dnů, až vyberu nějáký hosting, každopádně bych chtěl být připraven.

V úvodu bych se chtěl zeptat na jednu věc - je nutné, aby forum běželo samotné na doméně (napr. http://www.nejakadomena.cz) nebo na této doméně může být web a forum ve složce (http://www.nejakadomena.cz/diskuse)? Kamarád mi kdysi říkal, ale nevím ...

Pokud jsem dobře pochopil jak postupovat. Tak nejprve z ftp překopírovat soubory na nový hosting do ftp, následně si stáhnout databázi? A potom pokračování, ale to bych se raději optal až to budu dělat ...

Děkuji za případné rady do úvodu

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od kksmirice » stř 05. pro 2012 20:58:14

1. není nutné aby phpBB běželo v rootu domény. Tedy může být v jakékoliv složce, jen je nutné upravit konfigurační údaje.
2. přesun probíhá přesně jak jste popsal. Pozor na velikost databází, pokud je fórum velké, pak databáze bude také velká a nemusí být možné provést import v phpMyAdminu. Ovšem s použitím MySQLDumper by to mohlo být proveditelné.

Samozřejmostí je úprava konfiguračního souboru pro připojení k databázi.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » pát 07. pro 2012 0:47:04

Dobrý večer,

děkuji za Vaši reakci. Mohl bych požádat o další postupné navedení? Původní diskuse tedy byla na ic.cz a teď ji přesouvám na Endoru. V současné chvíli mám staženy soubory z FTP (z ic.cz) a nahrány na Endoře. Co dále? Četl jsem, že bych mě změnit nějáké údaje v config. php a ten pak přehrát na Endoru (v mém případě), ale jak tam mám ty změny udělat, resp. jaké?

Poté co bych je provedl a tento soubor přehrál, tak bude následovat obnova dat ze zálohy? (tu mám staženu, zazipovánu)

Děkuji za trpělivost

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od kksmirice » pát 07. pro 2012 7:55:45

Instalace "čistého" systému je popsána http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=23&t=6456

V administračním rozhraní Endora si musíte vytvořit databázi a uživatele s přístupen k této databázi.
Pokud založíte stejný název databáze a stejného uživatele (předpoklad je, aby již nebyl odsazen jiným uživatelem Endora) jako jste měl na IC, pak změníte pouze db_host na localhost, či sql.endora.cz:33XX (popsáno v odkazovaném linku).

Import databáze (záleží na velikosti a omezení phpMyAdmina) provedete buď pomocí phpMyAdmina, nebo Dump SQL Manažera.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » pát 07. pro 2012 10:19:07

Děkuji za rady, zdá se, že v tom mám ještě větší zmatek ... Databáze je vytvořena, uživatel k ní též. Údaje oproti ic.cz jsem musel při zakládání změnit, jelikož to neakceptovalo název.

Chtěl jsem to spustit, ale nejde to ... mám to tedy ve vedlejší složce. Každopádně bych se chtěl zeptat na jednu věc - je nutné (lepší) celou tu diskusi instalovat znova od začátku a nebo pouze to překopírování z ftp ic.cz je postačující? Myslím si, že někde dělám zásadní chybu, jen netuším kde...

Díky

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od kksmirice » pát 07. pro 2012 13:46:56

Fyzické překopírování souborů a import databáze (tabulek) je plně dostačující.
Musí pak následovat úprava konfiguračního souboru:
db_host
db_name
db_user
db_passord

V tabulce phpbb_config provést změnu hodnot u:
cookies_domain ->
server_name ->
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » pát 07. pro 2012 15:15:40

Mám problém s nahráním databáze ... Z původního umístění jsme ji stahl jak z Admistaračního panelu, tak z phpMyAdmina. nyní se ji snažím nahrát na nové umístění, avšak při nahrávání se objeví tato hláška.

SQL-dotaz:

phpBB Backup Script
Dump of tables for phpbb_
DATE : 05-12-2012 11:30:22 GMT
Table: phpbb_acl_groups
DROP TABLE IF EXISTS phpbb_acl_groups;

MySQL hlásí:

1046 - No database selected


Velkost databáze je kolem 4MB, nevíte co dělám špatně?

Edit: vyřešeno, jdu pokračovat

Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » pát 07. pro 2012 15:58:10

Už jsem to rozběhl. Doufám, že se nikde nic nepokazilo a vše poběží tak, jak má. DÍKY ZA POMOC

Aerforce
Příspěvky: 20
Registrován: sob 08. lis 2008 22:37:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od Aerforce » pon 10. pro 2012 22:30:11

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat na zobrazování Ikon zpráv. Po přesunu jsme si všiml, že v položce "Soukromé zprávy" při psaní nových se nezobrazuje výběr ikon zpráv, resp. jsou tam prázdná okénka. Smajlíci vedle ve sloupci jsou. Nevíte, čím by to mohlo být?

Díky

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod diskuse

Příspěvek od kksmirice » pon 10. pro 2012 22:58:47

Standardně tyto ikony jsou umístěny ve složce Vašeho stylu /styles/Váš_styl/imageset/ a název začíná topic_...

Pokud se tam ikony nacházejí, pročištěte cache v ACP a dále ACP -> Styly -> Sady obrázků -> Obnovit
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Zamčeno