Archivace/zmražení fóra

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Kalimero
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 06. dub 2006 0:00:00

Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od Kalimero » úte 10. led 2012 2:26:37

Zdravím
hledám řešení na jeden problém, který podle mě muselo řešit více lidí. Hledal jsem hodně i jinde, ale jelikož klíčové slovo pro můj problém je "archiv", hledání bylo téměř bezpředmětné. Našel sem jen pár starých nikam nevedouchcích diskuzí.

Oč jde.
Mám staré forum, které už není aktivní ale věci v něm jsou hodnotné a mohou se hodit. Také nemám čas ho věčně aktualizovat a hlídat, jestli se tam nenabourali spameři, což se vždy stalo. Prostě nějak zakonzervovat, ideální by bylo nějaký konvertor, který by vše natáhl do nějaké HTML struktury, která by se vůbec nepřipojovala k databázi. Prostě statický web. Databázi bych zazálohoval a smazal z živého hostingu, protože zabírá zbytečně moc místa.

Čili co potřebuji
- zamezení psaní příspěvků a jakékoliv aktivity
- čtení volné pro všechny
- nulová náročnost na provoz (jako knížka)
- nezávislost na databázi

Pokud existuje něco, co splní vše, bude to paráda. Budu rád ale za jakékoliv splnění daných bodů.
Děkuji za informace

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od WhiteWolfSix » úte 10. led 2012 8:25:08

Na Tvoj problém stačí správne nastaviť oprávnenia fóra. Stačí ich nastaviť len na čítanie a zakázať nové registrácie.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

Re: Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od Jetchelas » úte 10. led 2012 10:35:25

To bude asi nejjednoduší postup. Ale i přitom potřebuješ mít připojenou DB. Ale už se do ní nebude nic zapisovat, kromě počtu zobrazení tématu. ;-)

Kalimero
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 06. dub 2006 0:00:00

Re: Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od Kalimero » stř 11. led 2012 3:11:22

Děkuji za informaci, nastavit forum aby nepřibývali uživatelé a mohli jen číst myslím zvládnu.

O jiné variantě, jak se obejít bez databáze, udělat z toho čistě pasivní věc (tedy bez vyhledávání, přihlášení, čehokoliv co potřebuje php+db) tedy nevíte? Neexistuje? Byla by to škoda, protože to dle mě je nejefektivnější způsob jak něco zarchivovat.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od leschek » stř 11. led 2012 13:34:38

Já do databází a php moc nevidím, ale mám za to, že stránky v html určitě zaberou víc místa než stránky v php s databází. Už jenom proto, že v html musí být každej příspěvek na zvláštní stránce a v php to zvládne pár šablon a php souborů, který si vytáhnou věci z databáze. V html se ti budou na každé stránce opakovat informace, který můžou být v databázi jen jednou. (To je můj názor, možná není úplně správnej.)
Nicméně pro Firefox existuje doplněk nazvanej ScrapBook nebo ScrapBook Plus (nějak se to časem rozpojilo na dva), který umí zachytit stránku a pokud chceš i celej web, kterej se právě uloží v html verzi pro offline prohlížení. Teď jsem zkoušel otevřít jeden z webů, co jsem si uložil a funguje to i s dalšíma prohlížečema, tak by to mělo jít i na serveru.

Uživatelský avatar
Jetchelas
Příspěvky: 624
Registrován: ned 04. zář 2011 15:27:14

Re: Archivace/zmražení fóra

Příspěvek od Jetchelas » stř 11. led 2012 15:18:07

V takovém případě to půjde udělat tak, že přes tento doplněk si web stáhneš a poté nahraješ na server. Nepůjde ale vůbec žádné přihlašování,...

Ale teoreticky by to mělo jít takto.

Zamčeno