Záloha

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Koudy_1
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. led 2012 14:17:17

Záloha

Příspěvek od Koudy_1 » úte 03. led 2012 14:21:44

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se zálohou fora. Založil jsem forum http://garage.xforum.cz a automaticky jsem se stal administrátorem. Chtěl jsem udělat zálohu fora a v sekci ÚDRŽBA - DATABÁZE - ZÁLOHA se mi objeví červený obdélník s textem:
Informace
You do not have permission to access this page

můžete mi, prosím, poradit jak zálohu udělat, resp. jak získat oprávnění k této funkci? Jsem na phpbb úplný nováček a učím se za pochodu. Žádné MODy nemám nainstalované, používám jen základní "šablonu" a její nastavení, nic dalšího jsem neinstaloval.

Děkuji

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha

Příspěvek od leschek » úte 03. led 2012 14:59:49

V ACP - Oprávnění - Oprávnění uživatelů - najít sebe - Vybrat administrátorská oprávnění - Pokročilá oprávnění (pokud to děláš sobě, tak můžeš dát i vše ano - asi je to rychlejší, ale není od věci se seznámit s tím, do ty oprávnění nabízí) - v tabulce najít záložku Různé a Může obnovovat/zálohovat databázi.
Můžeš to udělat i přes oprávnění skupin pro administrátory (administrátorů je víc podskupin)

Koudy_1
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. led 2012 14:17:17

Re: Záloha

Příspěvek od Koudy_1 » úte 03. led 2012 15:43:45

D jsem si administrátorská oprávnění, pak jsem v tabulce Různé našel možnost té zálohy, tam je ANO, ale i tak mi to pořád píše, že nemám oprávnění... přitom při tomto oprávnění (hlavní admin) mám pro všechny volby zapnuto ANO.
I tak mě to do nabídky Záloha a Obnova nepustí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha

Příspěvek od leschek » úte 03. led 2012 16:16:23

Zkus se podívat v pod paletkou Oprávnění na Masky oprávnění - Zobrazit administrační oprávnění. Na další stránce vyber svoje jméno a dej "Zobrazit oprávnění". Tam najdeš svoje oprávnění pro všechny administrátorský funkce. Pod paletkou "Různé" je to databázový oprávnění a mělo by být zeleně. Pokud není, tak klikni na kroužek se šipkou na začátku toho řádku a podívej se (vyskočí okno), kde je problém (je tam fakt pěkně vysvětlený, jak ti bylo oprávnění dáno).

Koudy_1
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. led 2012 14:17:17

Re: Záloha

Příspěvek od Koudy_1 » úte 03. led 2012 16:22:37

Tak jsem to prošel a mám úplně všechno zelený... tak teď tomu nerozumím. Nemůže to být třeba tím, že to forum běží zdarma na tom xforum.cz?
Chceme to časem přesunout na placený hosting, ale pokud neudělám zálohu, tak asi o všechno přijdem, je to tak?

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha

Příspěvek od leschek » úte 03. led 2012 16:55:41

Koudy_1 píše:Nemůže to být třeba tím, že to forum běží zdarma na tom xforum.cz?
To nevím, protože mám placenej hosting, ale jestli máš přístup do phpMyAdmin tak by šla udělat záloha tam.

Nerdy
Příspěvky: 1295
Registrován: sob 16. úno 2008 12:10:53
Bydliště: index
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha

Příspěvek od Nerdy » stř 04. led 2012 22:38:53

Obrať se na administrátory xforum.cz. Problém je u nich. Nejspíš mají opatření, aby jim lidi nepláchli na vlastní hosting.
www.Jump4.cz, www.RockForPeople.cz/forum/

Pomocí soukromých zpráv podporu nepodávám.
Pro Warez fóra podporu nepodávám.
Než se začneš ptát, hledej.
Nenabízíš-li za pomoc peníze, neurguj, podporu podávám ve svém volném čase.

Nabízím od instalací phpBB, přes aktualizace na nejnovější verze, po úpravy phpBB a stylů, a další. - SZ, email.

Koudy_1
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. led 2012 14:17:17

Re: Záloha

Příspěvek od Koudy_1 » čtv 12. led 2012 13:47:12

Tak na podporu na xforum.cz jsem poslal několik mailů, všechno bez odpovědi. Nemáte s tím někdo zkušenost? Našel jsem program phpbbmyadmin, přes který se také dá udělat záloha, ale nevím, jestli tam bude možnost zadat odkaz na toto mé forum.

leschek neprihl

Re: Záloha

Příspěvek od leschek neprihl » čtv 12. led 2012 14:06:28

Ja mam placenej hosting (tak to může být trochu jinak, ale asi ne) a když se dostanu do phpMyAdminu, tak tam jenom vyberu databázi, kterou chci uložit a kliknu na export, kde vyberu nastavení exportu.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Záloha

Příspěvek od danti » čtv 12. led 2012 15:15:00

No tak to mas moc zly hosting tu nemas ziadne udaje na ftp a ani na db ale zato je moc rychla instalacia fora vyplnenim siedmych koloniek http://xforum.cz/signup.php ... Bez udajov na ftp alebo db zalohu nespravis pokial ti ju nedaju z hostingu tak smola tebou najdeny phpbbmyadmin nepomoze lebo nemas tabulky phpbb

leschek neprihl

Re: Záloha

Příspěvek od leschek neprihl » čtv 12. led 2012 15:51:28

Omlouvám se, bo jsem se před tím nepodíval na ten "hosting". Teď jo a přes podmínky použití jsem se dostal na jejich fórum podpory, kde se píše, že záloha databáze není možná. Tohle je taky zajímavý.

Nerdy
Příspěvky: 1295
Registrován: sob 16. úno 2008 12:10:53
Bydliště: index
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha

Příspěvek od Nerdy » čtv 12. led 2012 16:14:22

Doporučuji ihned z toho hostingu pláchnout, jinak s fórem nebudeš mít možnost téměř nijak manipulovat. Je logické, že prvním krokem pro to, aby nepřicházeli o fóra, která u nich hostují je to, že zamezí přístupu k databázi.
www.Jump4.cz, www.RockForPeople.cz/forum/

Pomocí soukromých zpráv podporu nepodávám.
Pro Warez fóra podporu nepodávám.
Než se začneš ptát, hledej.
Nenabízíš-li za pomoc peníze, neurguj, podporu podávám ve svém volném čase.

Nabízím od instalací phpBB, přes aktualizace na nejnovější verze, po úpravy phpBB a stylů, a další. - SZ, email.

Zamčeno