phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
fanys12
Příspěvky: 39
Registrován: sob 06. úno 2010 0:52:13

phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od fanys12 » pát 30. pro 2011 19:28:11

Ahojte,
řeším tu takové dilema :D
Jak spojit cca 7 fór do jednoho.
Sestavil jsem si takový plán jak to udělat :D, jen nevím, jaké mysql příkazy použít (a jak :D).
Prvně bych spojil dvojce fór, aby na konci zbyly dvě velké databáze (fóra) a ty pak spojit.
Upravit si fóra tak, aby mely stejnou strukturu fór.
Topicy pak přečíslovat, aby seděly ID na hlavní databázi (té, ke které se budou připojovat ostatní).
Uživatelé - na jednom fóru ze dvojce přičíst ke každému ID uživatele třeba 10000 (a samozřejmě taky ke sloupci poster_id v tabulce phpbb_posts nebo jak je). Poté sloučit - ID duplicitní nebudou, nicky možná jo :(
To je tuším vše, můžete mi tedy někdo prosím poslat ty mysql commandy na jednotlivé kroky?
Pokud by někdo měl lepší nápad, sem s ním.
Je to pro mě velmi důležité :D
Předem díky za jakoukoliv pomoc.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od danti » pát 30. pro 2011 19:42:14

Zialbohu to nespojis . Jedine viacej for a rovnaky uzivatelia http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?p=44679#p44679.

Ale ze by si spojil databazu phpbb.cz z databazou phpbb.sk a aby ostali uzivatelia aj prispevky tak to nepojde

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od leschek » pát 30. pro 2011 22:43:01

Já do databází moc nevidím a doufám, že nic jako spojování fór nikdy nebudu dělat, ale když se podívám do databáze tak můžu exportovat a importovat jednotlivé tabulky a tím snad i uživatele (tohle mám v mysql adminu nebo jak se to jmenuje - Exportuji řádky z tabulky „phpbb_users“ ). Teoreticky by se tím mohli vytvořit stejní uživatelé na všech fórech, nebo mi něco uniká?

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od danti » pát 30. pro 2011 22:59:42

Na kazdom fore je ID uzivatela a ten uzivatel ma svoje prispevky ... ID 1 -host, ID2 zakladatel atd az po posledneho usera a presne take iste id mas aj ty na fore .. Da sa ze prepises ID uzivatela na posledne co mas registrovaneho mozno by ho spojilo teraz ten user ma prispevky takisto musis prepisat jeho prispevky ..

Mozes si pohladat na phpbb.com Merge phpbb

leschek neprihl

Re: phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od leschek neprihl » sob 31. pro 2011 1:47:00

Asi to nebude jednoduchý. Ten problém s IDčkama mě nenapadl. Ale zkusil jsem hledat na phpBB.com a našel tohle. Vypadá to složitě, ale asi to jde.

fanys12
Příspěvky: 39
Registrován: sob 06. úno 2010 0:52:13

Re: phpBB spojení fór(asi 7 do 1)

Příspěvek od fanys12 » sob 31. pro 2011 11:09:08

Díky za odpověď, vyzkouším a dám vědět :)

Zamčeno