správné zobrazení user_regdate

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Neas
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08. dub 2010 9:51:02

správné zobrazení user_regdate

Příspěvek od Neas » úte 25. kvě 2010 23:32:18

Ahoj.
Chtěl bych si na svojí stránku vypsat data registrací jednotlivých uživatelů, ale narazil jsem na drobný problém: Nevím, jak je správně vypsat. Do databáze se ukládá dlouhé číslo, které na první pohled s daty nemá nic společného. Někde jsem četl o časových razítkách a jak je překonvertovat na normální čitelný čas, např:

Kód: Vybrat vše

date("G:i:s j.m.Y",$date); // $date je hodnota z databáze
ale takovýto výpis mi vypsal sice normální čitelné datum, ale nesprávné. Konkrétně měl vypsat 19.06.2008 11:03 pm a místo toho vypsal 20.06.2008 12:03 am. Není to sice veliká odchylka, ale i tak je to jiný čas než by měl být. Nechápu, proč jediné údaje, které se liší, jsou hodiny a dny.
Nevíte někdo prosím, co to způsobuje / jak to opravit?
PS.Na formát data v příkladu (G:i:s j.m.Y) nekoukejte, to sem tam nasázel jen jako příklad, vím, že to nesedí tomu, co chci.
Děkuji :-)

Uživatelský avatar
gmvasek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1910
Registrován: pát 20. led 2006 1:00:00
Bydliště: RuneScape W61/92
Kontaktovat uživatele:

Re: správné zobrazení user_regdate

Příspěvek od gmvasek » stř 26. kvě 2010 7:31:51

user_regdate opravdu je timestamp, jen je potřeba aby sis nastavil správnou časovou zónu:

Kód: Vybrat vše

date_default_timezone_set('Europe/Prague'); 
RuneScape Wiki | Můj Twitter | CSRUNE fórum | Smixovo fórum o phpBB3 - lastRSS

NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptejte se zde
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.

Neas
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08. dub 2010 9:51:02

Re: správné zobrazení user_regdate

Příspěvek od Neas » stř 26. kvě 2010 10:45:53

Díky, ale čert byl nakonec jinde :) Nevím proč, ale všechny user_regdate z databáze byly o hodinu víc, než by měli (bez ohledu na časovou zónu, kupodivu, protože mám na fóru uživatele, co při registraci zadávaly 4 různé zóny). Takže jsem od každého časového razítka odečetl 3600 a datum se již zobrazovalo správně :-)
Přesto děkuji

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: správné zobrazení user_regdate

Příspěvek od WhiteWolfSix » stř 26. kvě 2010 12:44:43

Hodinu rozdiel Ti môže robiť aj nenastavenie letného času.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Zamčeno