Automatické přihlášení do administrace

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Tuplák
Příspěvky: 71
Registrován: pát 23. kvě 2008 11:16:59

Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od Tuplák » stř 30. črc 2008 12:23:57

Docela mě obtěžuje, že se nemohu do admina automaticky přihlásit přes Operu. Vyplní se pouze uživatelské jméno, ale už ne heslo. Tuším, že to bude bezpečnostní prvek, který se mě jako jediného uživatele PC netýká, ale naopak obtěžuje.
Nemáte někdo nějaké udělátko jak toto obejít?

Uživatelský avatar
gmvasek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1910
Registrován: pát 20. led 2006 1:00:00
Bydliště: RuneScape W61/92
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od gmvasek » stř 30. črc 2008 12:28:01

Toto je záměr, aby to nešlo zapamatovat... jediný prohlížeč, který to umí, je FF3.
RuneScape Wiki | Můj Twitter | CSRUNE fórum | Smixovo fórum o phpBB3 - lastRSS

NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptejte se zde
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.

Tuplák
Příspěvky: 71
Registrován: pát 23. kvě 2008 11:16:59

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od Tuplák » stř 30. črc 2008 12:48:42

No jo, ale existuje nějaké řešení, jak to elegantně obejít? Na phpBB.com jsem řešení nenašel...

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od christian » stř 30. črc 2008 14:53:18

A ani tam nenajdeš. Určitě by tam nenechali návod jak narušovat bezpečnost fóra. Jedině si upravit zdrojáky,aby to pole pro heslo neměnilo jméno.
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

Tuplák
Příspěvky: 71
Registrován: pát 23. kvě 2008 11:16:59

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od Tuplák » stř 30. črc 2008 17:53:19

Nějak si dost dobře nedokážu představit více rozumných důvodu pro tuhle bezpečnostní featurku, která je s příchodem FF3 tak jako tak překonána. Nejsem programátor, tak se ptám, zda někdo znáte, jak tento problém vyřešit?

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od christian » stř 30. črc 2008 18:01:59

Ale furt je tu IE a jeho velký podíl :) Každopádně ti asi nezbyde nic jinýho než používat FF3 nebo si to sám upravit..
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

Tuplák
Příspěvky: 71
Registrován: pát 23. kvě 2008 11:16:59

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od Tuplák » stř 30. črc 2008 19:32:41

FF ne, to je jako si po letech zvykat z Mercedesu na Škodovku :-) Budu doufat, že někdo hloupost této bezpečnostní featurky "prokoukne" a udělá modík...

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 116
Registrován: úte 29. kvě 2007 21:27:24

Re: Automatické přihlášení do administrace

Příspěvek od dayslypper » pát 26. zář 2008 0:13:25

Řešení zde.


Jsem taky Operák a taky považuji tuto funkci za absolutní blbost, co mi akorát znepříjemnila práci.

Ale uvědomme si, že ve svém důsledku je to spíš totální zhoršení bezpečnosti. Alespoň pro uživatele Opery.

Nutnost stále klávesnicí zadávat heslo naskýtá více možností, kdy mohou lidé kód odpozorovat buď při práci administátora na veřejných místech nebo v případě napadení počítače nějakým spyware - odezírání z klávesnice.

Toto zvyšuje jen bezpečnost v případě krádeže celého PC, což je podle mě mizivé procento z případů zneužití hesla pro administraci phpBB.

S tím Mercedesem a Škodovkou souhlasím. Nehodlám si do FF instalovat 140 rozšíření, abych z ní udělal Operu. ( :D http://opera.unas.cz/opera-vs-ff.htm).

Nejhorší je, že Opera si přihlášení do administrace a normální přihlášení pamatuje logicky, jako jeden Nick. Takže když se odhlásím a znovu přihlásím jako uživatel, tak si to už nepamatuje heslo, protože to při posledním přihlášení pro daný nick za automaticky vyplňovaná údaj nepovažuje.

Zamčeno