[Teorie] Oprávnění v phpBB3 - Díl druhý (2)

Skladiště návodů, postupů a tutoriálů k phpBB 2.0.x, phpBB 3.0.x a modifikacím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[Teorie] Oprávnění v phpBB3 - Díl druhý (2)

Příspěvek od seqwence » úte 07. srp 2007 13:28:07

V tomto článku se nedozvíte jak oslnit své přátele brilantní interaktivitou phpBB3. My si zde dnes v rychlosti probereme základní popis rolí uživatelů pro Oprávnění fór o kterých jsem se zmínil v minulém díle. (pro jistotu zopakuji, abyste věděli, co myslím. ACP -> Uživatelé a skupiny -> Skupinová / Uživatelská oprávnění fór -> Zvolíte skupinu / vložíte uživatelské jméno -> Vyberete fórum -> Jste tam


Žádný přístup (No Access)
Tato role je zejména vhodná tehdy, pokud chcete, aby se uživatel(é) do sekce s touto rolí nedostali. Znamená to tedy, že fórum s touto rolí nevidí, nemůžou do něho přispívat, hlasovat, zakládat témata atd.

Jen čtení (Read-only Access)
Tato role Vám zajistí, aby uživatelé s tímto oprávněním mohli pouze číst témata, ale nemohli na něj odpovídat nebo ve stejné sekci zakládat nové témata. Tohle se například hodí v sekci s pravidly nebo s důležitými oznámeními Vašeho fóra.

Omezený přístup (Limited Access)
Tato role je celkem rozporuplná. Ten, komu byla přidělena tato role
Může: Zakládat nové témata, odpovídat na témata, hlasovat, stahovat připojené soubory ...
Nemůže: Připojovat soubory, hledat ve fóru s tímto oprávněním přes limit, oživovat témata, Mazat vlastní příspěvky ...
Já osobně nevidím využití této role, podle mě je to zbytečné omezování.

Omezený přístup + hlasování (Limited Access + Polls)
Stejné jak předchozí bod, jen s tím rozdílem, že uživatel s tímto druhem oprávnění může ještě zakládat hlasování. Toto už je lepší, než předchozí bod, využil bych to třeba pro fórum jako defaultní a když si pak třeba zaplatí premium účet, tak bych mu přidělil oprávnění Běžný přístup + hlasovaní.

Běžný přístup (Standard Access)
Role je vhodná pro všechny druhy fór. Uživatel může využívat téměř všechny funkce, ale nemůže mazat své příspěvky, zamykat témata a vytvářet hlasování. Tuto roli bych kombinoval společně s Běžný přístup + hlasovaní pro běžné uživatele Vašeho fóra.

Běžný přístup + hlasovaní (Standard Access + polls)
Viz předchozí bod, akorát ještě může přidávat hlasování.

Plný přístup (Full Access)
Může využívat všech funkcí fóra. Doporučuji použít pouze pro Administrátory.

Nutné schválení (On Moderation Queue)
Je v podstatě stejný jako Běžný přístup + hlasovaní, rozdíl je pouze v tom, že všichni s tímto oprávněním, když založí nové téma / pošlou odpověď, tak jim to musí schválit moderátor před tím, než se téma/příspěvek zveřejní.

Přístup botů (Bot Access)
Toto je oprávnění speciálně pro Vyhledávací Boty. Více toto oprávnění rozebírat nebudu.


Pro dnešek je to vše, doufám, že jste si osvojili tyto oprávnění v PhpBB3 a těším se na vás v dalším díle.
Všechny role, které jsem tu dnes popisoval, jdou spravovat pod touto cestou: ACP -> Oprávnění -> Role oprávnění, Role fór.
Endure to the end.

Soptik

Re: [Teorie] Oprávnění v phpBB3 - Díl druhý (2)

Příspěvek od Soptik » pát 19. říj 2007 10:55:29

Mám jeden dotaz pravděpodobně na nastavení oprávnění. Nainstaloval jsem celé fórum a v podstatě vše funguje bez problému pouze administrátor fóra, kterého jsem vytvořil při instalaci nevidí po přihlášení žádné fórum a po kliknutí na OBSAH FÓRA se zobrazí uživatelský panel a nic jiného. Dle těchto 2 článků jsem projel znovu všechna nastavení oprávnění , ale stále stejné i po promazání cache. U ostatních uživatelů zatím vše funguje. Díky za radu.

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: [Teorie] Oprávnění v phpBB3 - Díl druhý (2)

Příspěvek od WhiteWolfSix » pon 22. říj 2007 7:57:29

Keď sa zaregistruješ a prihlásiš, môžeš mi poslať SS a dohodneme si postup.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Odpovědět