Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Skladiště návodů, postupů a tutoriálů k phpBB 2.0.x, phpBB 3.0.x a modifikacím.
Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od seqwence » pon 09. črc 2007 13:03:26

Jak jste si jistě všimli, phpBB Group vydalo již v pořadí čtvrtou RC verzi fóra, které je zadarmo. A jistě jste si už zkoušeli nainstalovat svoji vlastní "trojku" a ukázat ji "světu" v celé své kráse. A nepochybně se Vám to povedlo. Ale na 99 % jste narazili na problém, kdy po vytvoření kategorie na svém fóru jste jako Administrátor nemohli poslat příspěvek, téma, vidět kategorie... Pomocí tohoto vícedílného seriálu Vám pomůžeme nakonfigurovat Vaše fórum podle Vašich představ klidně do podoby toho našeho, kde oprávnění hrají důležitou roli a fungují bez potíží.

První krok, co musíte udělat je, že se přihlásíte na již nainstalovaném fóru jako administrátor a pomocí odkazu v nejspodnější části stránky Ovládací panel fóra se dostanete do administrace. Poté v horní nabídce vyberete kategorii Fóra. Kliknete na červený křížek u kategorie Moje první kategorie, potvrdíte smazání. Do textového pole (opět se nacházíme v kategorii Fóra v administraci) napíšete název nové kategorie, která bude obsahovat Fóra. Potvrdíte stiskem tlačítka Vytvořit nové fórum. Objeví se nám stránka, kde nadefinujeme nově vytvořené fórum. Ale my nechceme fórum, ale kategorii a proto hned na začátku vybereme Typ fóra jako Kategorie. Na konci stránky dáte odeslat. Objeví se nám zelený rámeček, že fórum bylo úspěšně vytvořeno a že můžeme Nastavit oprávnění tohoto fóra. Tak na to klikneme. Objeví se nám stránka se čtyřmi rámečky. My se zaměříme na ten vpravo dole. Klikneme na skupinu Administrátoři a klikneme na Přidat Oprávnění. Jako roli by bylo pro Administrátora vhodné zvolit Plný přístup, tak tedy klikneme na rolovací menu a zvolíme Plný Přístup (významem rolí oprávnění se budeme zabývat v jednom z dalších dílů).

Poté dáme Použít všechna oprávnění. Objeví se nám strukturovaný seznam fór a kategorií. Klikneme na název kategorie, co jsme vytvořili a zvolíme odeslat. Opět vpravo dole vybereme tentokrát skupinu Registrovaní uživatelé, potvrdíme tlačítkem odeslat. Vybereme Běžný přístup + hlasování. Zase dáme odeslat. Tohle uděláme pro všechny skupiny, co se tam nacházejí, všimněte si, že po každém přidání Oprávnění pro skupiny se dotyčná skupina přesune do pravého horního rámečku. Takže předchozí kroky uděláme u každé skupiny, doporučuji tyto role: Glob. Moderátoři -> Plný přístup, Návštěvníci -> Omezený přístup, Boti -> Přístup botů. A máme nastavenou kategorii pro svá fóra včetně oprávnění. Tuto kategorii budeme používat jako předlohu pro další fóra.

Takže si na záložkách v administraci najedeme na Fóra a klikneme na ni. Najdeme si název kategorie, kterou jsme vytvořili a také na ni klikneme. Dole bude opět textové pole a do něj zadáme Název Nového fóra. Potvrdíme volbou Vytvořit nové fórum. Zadáme tam název, popis a další informace. Až dojdete k bodu Zkopírovat oprávnění z, tak zvolte název kategorie, kterou jsme už dříve vytvořili, Na konci stránky dáme odeslat. Tímto způsobem můžete tvořit další fóra a kategorie. Děkuji Vám za pozornost, přeji hodně úspěchů s oprávněním a Hezký den.

Váš seqwence.
Endure to the end.

Dragoo
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 19. črc 2007 10:50:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od Dragoo » čtv 19. črc 2007 11:00:28

Ahoj,

stiahol som si kompletny balik s cestinou phpbb3 rc3 z tohoto webu, nainstaloval ho pokusne a podla tohoto navodu nastavil opravnenia. Avsak aj napriek tomu ze to mam presne ako radi tento navod, nie je mozne do toho fora vobec prispievat.

Neviete mi povedat, kde moze byt este chyba?

Vdaka

Calystoo

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od Calystoo » pon 23. črc 2007 0:02:41

No a pokračování? Krucis jak to mam udelat ... :-/

Calystoo

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od Calystoo » pon 23. črc 2007 15:37:45

Dragoo píše:Ahoj,

stiahol som si kompletny balik s cestinou phpbb3 rc3 z tohoto webu, nainstaloval ho pokusne a podla tohoto navodu nastavil opravnenia. Avsak aj napriek tomu ze to mam presne ako radi tento navod, nie je mozne do toho fora vobec prispievat.

Neviete mi povedat, kde moze byt este chyba?

Vdaka
No podle me to jeste neni vse jelikoz u me vyvstava stejny pripad :-/ Toz si s tim navodem pohnete :D Existujou hold jedinci kteri potrebuji vetsi pomoc nez ti ostatni :wave:

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od christian » pon 23. črc 2007 16:40:35

Zalezi cemu vsemu a jak jsi nastavil opravneni..
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

scarfa

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od scarfa » stř 25. črc 2007 1:49:36

díky moc za návod .. fakt už bych si nevědel rady ... hrozná pakárna tohle :)

scarfa

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od scarfa » stř 25. črc 2007 2:50:51

scarfa píše:díky moc za návod .. fakt už bych si nevědel rady ... hrozná pakárna tohle :)
Tak to radování bylo předčasné ... furt to nejede aj podle návodu ... hrabal jsem se v tom totiž už předtím .. možná, že je tam něco nastaveno ani nevim co ... nějaká rada? :(

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od WhiteWolfSix » stř 25. črc 2007 7:32:06

Buď konkrétnejší. Nemám tušenie aký máš problém...
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

pomoc

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od pomoc » stř 25. črc 2007 9:25:01

Zdravim. Postupoval jsem presne podle navou.Krok za krokem a nic se nedeje. Sice se mi vytvorila kategorie a forum,vidim je na strankach,ale zadne pripadavani zde nejde.

Diky za rady.

PS: Mam to nahrane na ic.cz (ze by tim ?)

pindras
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. lis 2006 1:00:00

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od pindras » stř 25. črc 2007 11:42:31

prihlasim se jako registered user a pod forem mi to pise:

Oprávnění fóra
Můžete psát nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

ale tlacitko Novy prispevek se neukaze

chicko@centrum.cz

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od chicko@centrum.cz » stř 25. črc 2007 12:44:28

čau, taky jsem vše udělal...je to super, kategorie se zobrazují, ale může mi někdo poradit, jak to udělat abych mohl vkládat i příspěvky a nejen já ale i běžní uživatelé???Díky moc za radu...docela ne to spěchám... :-(

chicko@centrum.cz

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od chicko@centrum.cz » stř 25. črc 2007 13:14:31

tak už jsem to rozchodil...opravdu jediný problém je v tom, že nejsou naisntalované překlady tlačítek, tím pádem se nezobrazují...stáhněte si tlačítka, nainstalujte a je vše ok.... :wave:

pindras
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. lis 2006 1:00:00

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od pindras » stř 25. črc 2007 14:10:12

supr a kde je stahnu?

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od christian » stř 25. črc 2007 14:14:39

No prece i tady ne? Staci hledat a to s temi tlacitky to se tu opakuje furt dokola a s pravy to nema vubec nic spolecne..
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

pindras
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. lis 2006 1:00:00

Re: Oprávnění v phpBB3 - Díl první (1)

Příspěvek od pindras » stř 25. črc 2007 15:09:47

jj, vyreseno

Odpovědět