Skodlivy javascript?

Máte nějaký problém s phpBB2 fórem, potřebujete radu? Zde můžete pokládat dotazy.
g3org3

Skodlivy javascript?

Příspěvek od g3org3 » sob 16. kvě 2009 12:53:26

Zdravim. Mam problem. Pred nejakym casem se mi zacali lidi ozyvat ze po prihlaseni na moje forum http://www.dentistsmu.eu jim antivirak hlasi trojana (fakealert). Prohledl jsem cele ftp nikde jsem nic nenasel. Vsechno mozne jsem zkusil, ale problem tam je porad. Je mozne ze mam neco pred nosem a nevidim to nebo ze se jedna o nahodu? kdo vi. fakt uz nevim co vyzkouset, nekoukl by mi na to nekdo at muzu v klidu spat?

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od WhiteWolfSix » sob 16. kvě 2009 18:29:34

Bolo by dobré vedieť presne akého trojana im antivirák hlási, ja som zatiaľ nenašiel nič, čo by nasvedčovalo prítomnosť trojana. Mimochodom, odporúčam urýchlene prejsť na systém phpBB3, nakoľko Tvoje fórum beží na verzii, ktorej podpora bola ukončená začiatkom tohto fóra. Informácie o prechode nájdeš v návodoch tohto fóra.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

g3org3

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od g3org3 » sob 16. kvě 2009 18:55:10

JJ, o prechodu uvazuji, ale ted nemam cas to resit, zkousky na krku, takze to musi pockat na leto :-( . Hlasilo to FakeAlert, ja jsem tam nasel jakysi divny javascript tak jsem ho smazal, uvidim co se bude dit. Problemy se uzivatelum objevuji asi jen kdyz se prihlasuji a maji IE... Ja jsem se v opere ani v mozille niceho nevsiml. Mozna je to jen nejaka shoda nahod, ale stiznosti se mnozi takze zacinam byt nervozni.

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od WhiteWolfSix » sob 16. kvě 2009 19:31:18

Nuž, ak si odstránil podozrivý javascript, je možné, že si svoj problém s trojanom vyriešil. Aby si tento problém nemusel znovu riešiť o krátku chvíľu, zmeň prístupové údaje k prístupu na server (ftp). A o prechode neváhaj, sprav ho čo najrýchlejšie po zavŕšení skúšok, ešte pred odchodom na prázdniny.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

g3org3

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od g3org3 » sob 16. kvě 2009 20:31:56

Tak bohuzel tenhle script byl opravdu jen podezrely. Problem porad zustava. Kdyz se chce nejaky uzivate pouzivajici IE prihlasit nebo odhlasit tak mu to hodi trojana, ne pokazde, tak jednou z deseti, patnacti pokusu... Ja uz jsem vsechno prolezl a nikde nic nenasel. Nenapada nekoho kde by mohl byt problem, na co se zamerit?

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od WhiteWolfSix » ned 17. kvě 2009 7:18:59

Zaujímalo by ma, či sa tento problém vyskytuje u špecifického typu antiviráku, alebo trojana hlásia všetky antiviraky. Od užívateľov zisti presné údaje o ich systéme ochrany a o tom, aký prehliadač používajú, vrátane verzie. Prejdi si svoj počítač viacerými antivírovými programami, aby si mal istotu, že nemáš u seba nejaký problém. Keď budeš mať istotu, že si čistý, pripoj sa na server a do zvlášť zložky vytvorenej vo svojom PC skopíruj celý obsah zo servera, t.j. všetky súbory, ktoré sa nachádzajú v zložke fóra. Pri sťahovaní si daj pozor, aby si prepol svojho FTP klienta do režimu, kde budú viditeľné aj skryté súbory servera. Napr. program Total Commander to má v menu Sieť -> Zobrazovať skryté súbori na FTP serveri. Po skopírovaní do svojho PC vykonaj opätovný scan systému. Keďže sa Ti objavujú sťažnosti pri prihlasovaní, skontroluj súbory login.php a templates/tvojstyl/login_body.tpl či neobsahujú škodlivý kód. Výsledok napíš sem.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

g3org3

Re: Skodlivy javascript?

Příspěvek od g3org3 » ned 17. kvě 2009 9:17:27

Nedalo mi to spat, prosel jsem znovu cele ftp. Nakonec jsem nasel problem na index.php, coz me prekvapilo kdyz to delalo bordel jen pri prihlasovani a odhlasovani. Tak doufam ze to byl jediny problem a vse se uklidni. Uzivatelum jsem jeste naordinoval ocistnou kuru pro jejich pocitace a snad je po problemu. Dekuji WhiteWolfovi za rady.

Zamčeno