MOD tým phpBB.com odpovídal na otázky uživatel - 2. část

Zde najdete veškeré články portálu phpBB.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Preston
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 284
Registrován: ned 03. pro 2006 1:00:00

MOD tým phpBB.com odpovídal na otázky uživatel - 2. část

Příspěvek od Preston » stř 31. pro 2008 18:38:14

Pokračování článku: MOD tým phpBB.com odpovídal na otázky uživatel - 1. část


Jen bych se chtěl zeptat, jaké jsou oblíbené modifikace MOD týmu? (idiotnesia)
Highway_of_Life: Osobně nemám žádný seznam „Oblíbených modifikací“, ale jakýkoli mod, který patří k mým „Oblíbeným“, je založen na kvalitním kódu. Mám rád modifikace, které jsou dobře napsané a kompatibilní. Mod je pro mě „Dobrý“, pokud neupravuje soubory jádra, nebo tak činí pouze v bezpodmínečně nutné míře. Pokud už jádro upravuje, mám rád, když kód neodstraňuje, ale pozměňuje jen tak málo, jak je možné a obecně kód pouze přidává. Zatím jsem viděl jen velmi málo případů, kdy bylo potřeba vložit více než pár řádků kódu, aby bylo dosaženo požadované funkce. K dosažení své funkčnosti by měla modifikace spíše využívat funkce a metody Objektově Orientovaného Programování (OOP). Pokud se mod dotýká phpBB jádra jen minimálně, je dobře optimalizovaný pro kompatibilitu s jinými modifikacemi a budoucími aktualizacemi phpBB.

Zadruhé - za kvalitní modifikace považuji rovněž ty, jež jsou optimalizovány a připraveny na velkou zátěž.
Přikladem špatné optimalizace je např. vložení několika extra databázových dotazů do velmi vytížených stránek typu viewtopic, viewindex a viewforum či opakování dotazů ve smyčkách. Dalším důležitým faktorem je pro mne způsob, jakým je mod napsán. Měl by být napsaný tak, aby se dalo z přečtení kódu lehce určit, k čemu modifikace slouží.
Obecně, budou-li se autoři modifikací řídit doporučeními a koncepty používanými v phpBB3, vytvoří „Dobrý“ mod. :-)
evil<3: Mám opravdu rád mod Annual Stars, původně vytvořený uživatelem drathburn (pro phpBB2). Je to jeden z těch velmi originálních nápadů, na které bychom nikdy sami nepřišli.
battye: Mám a vždy jsem měl rád Cash mod od uživatele Xore.
A_Jelly_Doughnut, Terrafrost, Paul: Nemají přímo nejoblíbenější modifikaci.
Chystáte se provést něco s vyhledáváním? Při vyhledávání modů je téměř nepoužitelné. Nejsem nováček, ale vyhledávání modifikací, o kterých vím, že v databázi jsou, je strašné. Když hledám mody pomocí googlu, tak je na těchto stránkách najdu, ale za pomoci zdejšího vyhledávání ne. (Lumpy Burgertushie)
Paul: Pro vyhledávání schválených modů zkus toto: http://www.phpbb.com/mods/db/index.php? ... ode=search
Na vyhledání neschválených modifikací pak Google funguje ve většina případů poměrně dobře.
Highway_of_Life: Ano, společně s dalšími změnami, které se Databáze modifikací dotknou, je jedním z našich hlavních cílů rovněž velké vylepšení funkčnosti vyhledávání.
Rád bych věděl, jaké má MOD tým plány do budoucna. Co byste rádi v oblasti modifikací viděli? (A_O_C)
Highway_of_Life: Jednou z věcí, kterých bychom rádi dosáhli, je rozšíření spolupráce mezi komunitou a MOD týmem. Počínaje zlepšením komunikace mezi autory modifikací a námi, přes získávání silnější zpětné vazby a pomáhání tvůrcům modifikací stát se lepšími programátory až po větší spolupráci mezi autory modifikací, autory stylů, překladateli a MOD týmem. Naší komunitě chceme rovněž poskytnout nástroje pro využití dalších možností, jež phpBB nabízí. To zahrnuje vydání Blinky (instalátor modifikací) a jiných nástrojů, které by mohli administrátoři využít k instalaci a aktualizaci modifikací. Mezi další cíle patří zajistit, aby byli vlastníci fór informováni o aktualizacích modů, aniž by si tyto informace museli sami dohledávat, dále zvýšení funkčnosti a použitelnosti databáze modifikací a nakonec, aby byl proces schvalování modifikací zřejmý všem jejich autorům.
Jak mohou autoři modů ulehčit práci těm, kteří modifikací schvalují? Nápady, tipy... (RMcGirr83)
Zejméne se ujistěte, že jste četli a jste obeznámeni s „Coding guidelines“* pro phpBB3.

Předtím než nám svůj mod předložíte, je dobré, když si založíte téma ve fóru „MODs in Development“. Většina autorů to tak dělá, jelikož uživatelé mohou jejich mod testovat, navrhovat vylepšení nebo upozornit na chyby, což usnadní MOD týmu práci při schvalování.

Jakmile si myslíte, že je mod připraven pro předložení, můžete si projít tzv. interaktivní kontrolní seznam http://www.phpbb.com/mods/validator/checklist.php, na jehož základě zjistíte, zda jste na nic nezapomněli. Rovněž nejdřív mod prozkoušejte pomocí programu MOD Pre Validator (MPV) ( online program, jež mod otestuje na často se vyskytující chyby) dostupného na této stránce: http://www.phpbb.com/mods/mpv/.

*„Coding guidelines“ jsou jistá doporučení jak postupovat při psaní věcí určených pro phpBB3.
Co znamená „EoM“ na konci souborů s pokyny pro instalaci modifikací?
battye: End of Modification (Konec modifikace).

Nerdy
Příspěvky: 1295
Registrován: sob 16. úno 2008 12:10:53
Bydliště: index
Kontaktovat uživatele:

Re: MOD tým phpBB.com odpovídal na otázky uživatel - 2. část

Příspěvek od Nerdy » stř 31. pro 2008 18:58:08

Není to dlouho co jsem si u textové instalace všiml, že je na konci "EoM" a také jsem si lámal hlavu...
První jsem si myslel, že je to nick člověka, který ten návod napsal :))
www.Jump4.cz, www.RockForPeople.cz/forum/

Pomocí soukromých zpráv podporu nepodávám.
Pro Warez fóra podporu nepodávám.
Než se začneš ptát, hledej.
Nenabízíš-li za pomoc peníze, neurguj, podporu podávám ve svém volném čase.

Nabízím od instalací phpBB, přes aktualizace na nejnovější verze, po úpravy phpBB a stylů, a další. - SZ, email.

Odpovědět