Like - lajk - líbí se mi

Popdora a diskuze o překladu phpBB3 od phpBB.cz
Zamčeno
leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Like - lajk - líbí se mi

Příspěvek od leschek » čtv 07. úno 2013 14:39:23

Ahojte,
Začal jsem překládat MOD, který uživatelům umožní lajknout příspěvky. Problém je právě se slovem "Like", protože nevím, jak ho přeložit. Tady jsou moje nápady:
1. Nechat "Like" - moc se mi to nelíbí, ale snad každý tomu rozumí
2. Přeložit jako "Líbí se mi" - tohle zní docela dobře, ale v MODu se používají spojení jako "1 new like(s) received", což by šlo přeložit jako "1 nové líbí se mi" (vlastně by to mělo být správně "1 nové líbí se jim"), což se mi to moc nelíbí.
3. Počeštit "Like" na "Lajk" - takže by bylo "Lajknout", "Odlajknout", "1 nový lajk", "Nastavení lajků" atd. Tahle možnost se mi líbí nejvíc, ale chápu, že to není úplně spisovný.

Takže by mě zajímaly vaše názory. Pokud máte jiný nápad, tak sem s ním. Taky by mě zajímalo, jestli uvažujete o tom, že budete MOD používat, protože, pokud mi někdo napíše, že v žádným případě nesmím použít "Lajk", ale sám/sama neuvažuje o používání takového MODu, tak to pro mě sice bude důležitý názor, ale nebude mít takovou váhu jako názor někoho, kdo by takovýhle MOD používal.

Díky Lešek

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Like - lajk - líbí se mi

Příspěvek od kksmirice » čtv 07. úno 2013 19:11:49

V obecné hantýrce je u mladých používání Lajk (Lajkni, Odlajkni, ...) takže to není špatný nápad, nicméně bych toto slovo zvýraznil, aby nedošlo k omylu se slovem Lajk (začátečník). Sice netuším, kdo by to v tomto módu chtěl takto výrazově spojit, ale ...

Také by šlo použít Oblíbený.
Popřípadě "Líbí se" v uvozovkách bez "mi".

P.S.
On to je takový překladatelský oříšek, něco jako "Kolik třešní, tolik višní" :)) Jak praví klasik... :))
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Zamčeno