Licence a čeština v phpBB

Popdora a diskuze o překladu phpBB3 od phpBB.cz
Zamčeno
totcmd
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10. úno 2008 17:53:05

Licence a čeština v phpBB

Příspěvek od totcmd » čtv 14. úno 2008 20:43:47

Licence a čeština v phpBB...

Mám otázečku... 8-)
Nějak se neorientuji v licenční problematice a chtěl bych použít mírně upravený český (překlad) phpBB "pravidel" a mírně až značně upravený český (překlad) phpBB "FAQ" pro úplně jiný systém php fóra.

Jde mi o to, že třeba FAQ mi přijde poměrně slušně zpracované téma a mě se naprosto nechce to psát celé od základu...
Navíc, když už jsem si vaší verzi FAQ přečetl, tak jsem do ní začal chodit na "LUP" a brzo z toho vzešlo bohapusté opisování... 8-)

...můžu to bez potíží jenom prostě opsat?

...nebo bude stačit v zápatí něco jako:
Základem tohoto dokumentu byl český překlad oficiální verze pravidel (FAQ) pro systém phpBB + odkaz?

Poradí mi někdo?

Jak je to s licencí češtiny v phpBB?

Díky Martin

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence a čeština v phpBB

Příspěvek od Tom@S » pát 15. úno 2008 17:22:05

to si na spravnom mieste.Je dobrym zvykom ze sa odkaz na preklad nechava tak ako aj na phpbb ale nie je to ziadnym pravnym sposobom osetrene.

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Licence a čeština v phpBB

Příspěvek od ameeck » pát 15. úno 2008 17:44:39

Čeština je vydaná pod licencí GNU/GPL(sice to není nejvhodnější typ licence pro takovéto dílo, nicméně jsme vázáni a dohodnuti na phpBB.com, že to je takhle).

Máš tedy právo ji upravovat nebo použít jakému účelu chceš u sebe. Pokud jde jenom o podmínky, na odkazu trvat nějak nebudeme a povinný není, je to čistě tvoje věc i když my jakoukoliv formu poznámky o původním autorovi uvítáme.

Jinak zrovna podmínky registrační, případně samotný faq jsou dvě věci, které mám na seznamu, že musim trochu překopat a pročistit, některé ty věci tam jsou dost nesourodé a neohrabané.

totcmd
Příspěvky: 10
Registrován: ned 10. úno 2008 17:53:05

Re: Licence a čeština v phpBB

Příspěvek od totcmd » sob 16. úno 2008 0:46:52

Moc děkuji za informaci...
Velmi mi to usnadní práci. Pokusím se vymyslet nějaký přijatelný způsob jak to zdejšímu fóru (php systému) vrátit.

Zdravím a díky

Zamčeno