Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Popdora a diskuze o překladu phpBB3 od phpBB.cz

Odstranit slova "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..." z

Odstranit "Nastavení..."
2
15%
Odstranit "Spravovat..."
3
23%
Odstranit "Zobrazit..."
2
15%
Nic neodstraňovat
6
46%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Majkl vP.
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 19. črc 2007 10:45:44
Bydliště: The European Onion
Kontaktovat uživatele:

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od Majkl vP. » stř 02. led 2008 2:54:12

Teď s mírným odstupem času musím říct, že se mi současná podoba, kdy jsme odstranili veškerá "nastavení" a ponechali pouze základní pojmy, při užívání ACP docela zamlouvá a už ji nechci měnit. Vidím logickou spojitost mezi titulkem KONFIGURACE FÓRA a všemi podpoložkami, z čehož se dá jejich význam jasně usoudit a stále opakující se termín "Nastavení" je opravdu nadbytečný. Kdybych to vzal do důsledků, tak i v původní anglické verzi není třeba, aby za každým termínem bylo doplňující "settings", když víme, že se nacházíme v sekci Board Configuration, nicméně narozdíl od češtiny to angličtina snáší mnohem lépe.

K návrhu se zvýrazněním pomocí velkých písmen: Překládáme sice "jenom" software, ovšem i přesto se vynasnažíme dodržovat veškerá pravidla českého pravopisu. Takováto úprava tudíž vůbec nepřichází do úvahy. :wave:
I translate, therefore I am.

Fórum V31 - Místo pro váš odpočinek

hynek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 10. lis 2007 0:34:47

Majkl vP: souhlas

Příspěvek od hynek » stř 02. led 2008 13:08:17

Majkl vP. píše:K návrhu se zvýrazněním pomocí velkých písmen: ... Takováto úprava tudíž vůbec nepřichází do úvahy. :wave:
Ani já jsem to nemyslel vážně, spíš, že s tím při sebevětší vynalézavosti nejde nic dělat. :-)
Jedna nevýhoda očesaného řešení je, že se některé položky v administraci se možná začnou jmenovat stejně. Když někdo bude něco vyvíjet třeba se šablonami ovládacích panelů, stejně si asi přepne na angličtinu, takže to moc nevadí. Začínající administrátor očesanou variantu uvítá a asi by nepostřehl rozlišení autorů mezi "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 116
Registrován: úte 29. kvě 2007 21:27:24

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od dayslypper » úte 05. úno 2008 20:56:03

Majkl vP. píše:
acp.JPG
Tvojeho editu jsem si všiml teprv dnes, myslím, že jsi ho měl zařadít do (v tu dobu) posledního příspěvku. Takhle jsi trochu znehodnotil následující příspěvky. Jsem spokojen a velmi děkuji. :-)

Kdyby náhodou někoho napadlo toto navrhnout i v anglické verzi na phpbb.com, tak rád podpořím.
Ve fórech nemám rád citovací bezmozky. Bohužel jich je většina.

hynek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 10. lis 2007 0:34:47

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od hynek » stř 06. úno 2008 23:29:10

dayslipper píše:Tvojeho editu jsem si všiml teprv dnes, myslím, že jsi ho měl zařadít do (v tu dobu) posledního příspěvku. Takhle jsi trochu znehodnotil následující příspěvky
Ten edit se mi nezdál podstatný: Hlavně jsem se s odstupem divil, jak nešikovně a nejednoznačně jsem myšlenky napsal, jinak než jsem myslel a pamatoval si. Nechtěl jsem původně psát už žádný nový příspěvek.

(Omlouvám se) Nic není znehodnocené. S ohledem na autory s klidem prohlašuji, že negativní reakce mi s malým odstupem připadaly celkem přiměřené nebo úplně přiměřené vzhledem k tomu, co bylo napsáno.
Když googluji nějaké ukončené vlákno z konference, obvykle mě už nezajímá průběh uzavřené diskuse. Probíhám a často začnu číst a zpomalím až při zahlédnití určitých zvolených slov. Z toho pohledu mi přijde zpětná editace jednodušší a vhodná.

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 116
Registrován: úte 29. kvě 2007 21:27:24

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od dayslypper » čtv 07. úno 2008 1:58:49

Mé poznámky ber jako malicherné a snad je bude tak brát i Majkl vP, pro kterého byla moje vítka směřovaná. ;-)
Ve fórech nemám rád citovací bezmozky. Bohužel jich je většina.

Uživatelský avatar
Majkl vP.
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 158
Registrován: čtv 19. črc 2007 10:45:44
Bydliště: The European Onion
Kontaktovat uživatele:

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od Majkl vP. » úte 12. úno 2008 2:00:14

dayslipper píše:Tvojeho editu jsem si všiml teprv dnes, myslím, že jsi ho měl zařadít do (v tu dobu) posledního příspěvku. Takhle jsi trochu znehodnotil následující příspěvky.
Vzhledem k tomu, že v mém příspěvku není systémová poznámka o mojí editaci, muselo jít ve chvíli, kdy jsem ho upravoval, o poslední příspěvek v tomto threadu.

Teď už na tom, myslím, nesejde. Hlavně že jsme se domluvili... 8-)
I translate, therefore I am.

Fórum V31 - Místo pro váš odpočinek

Uživatelský avatar
dayslypper
Příspěvky: 116
Registrován: úte 29. kvě 2007 21:27:24

Re: Pryč se slovy "Nastavení..." "Spravovat..." "Zobrazit..."

Příspěvek od dayslypper » úte 12. úno 2008 19:17:48

Pardon, za vše se omlouvám.
Ve fórech nemám rád citovací bezmozky. Bohužel jich je většina.

Zamčeno