Navstevnost fora & Google Analytics

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Zamčeno
cheeseburger
Příspěvky: 1
Registrován: úte 06. zář 2016 10:41:21

Navstevnost fora & Google Analytics

Příspěvek od cheeseburger » úte 06. zář 2016 10:46:01

Ahojte, mam taky zaujimavy problem. Mam najnovsiu verziu phpbb fora a pouzivam google analytics. Skript mam pridany v overal_footer. Stava sa mi, ze na fore mi ukazuje 17 neregistrovanych uzivatelov online, no podla google analytics nie je na stranke v tej chvili nikto, a ani za poslednych 5 min tam nikto nebol. Ked si otvorim ja forum ci uz ako prihlaseny alebo neprihlaseny na viacerych zariadeniach, cislo online uzivatelov podla google analytics sedi. Kde moze byt problem? Ako loguje phpbb tych neregistrovanych navstevnikov? Alebo ma problem google ich nejak logovat? Dakujem velmi pekne.

Uživatelský avatar
Depotys
Podpora
Podpora
Příspěvky: 59
Registrován: stř 16. bře 2016 13:52:40
Bydliště: Teplice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Navstevnost fora & Google Analytics

Příspěvek od Depotys » stř 07. zář 2016 23:21:46

phpBB bere návštěvnost (aktuální zobrazení) z aktivních session které defaultně ukládá do paměti na pět minut, ovšem započítává do toho i například vzdálené přístupy přes scripty (i hloupost jako je file_get_content v php hned zmanipuluje tuto statistiku), boty různých stránek a seo nástrojů, spam boti apod.

Na to, co ukazuje phpBB ani nekoukej .., pokud se to netýká registrovaných uživatelů.
Za rok neaktivity se mě nakupilo dost soukromých zpráv, pokud je Váš problém stále aktuální neváhejte napsat znovu.

Zamčeno