Ako je to s vyhľadávačmi a SEO

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Zamčeno
iggi97

Ako je to s vyhľadávačmi a SEO

Příspěvek od iggi97 » pon 06. dub 2015 13:12:14

Dobrý deň všetkým. Poradí mi niekto ako je to z SEO opt. a hlavne z vyhľadávačmi keď mam phpbb fórum. Myslím ako zadefinovať názov stránky<title> a meta tagy.
Taktiež nemám jasno v : keď som si na fórum pridával kategórie a témy pridával som aj oprávnenia, ako je najlepšie nastaviť oprávnenia pre bootov ?
Ďakujem za odpoveď.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako je to s vyhľadávačmi a SEO

Příspěvek od leschek » pon 06. dub 2015 14:27:15

SEO - Na to existuje několik MODů např. SEO premod, který by se měl postarat o kompletní SEO optimalizaci fóra. Tento MOD toho ale dost na fóru upravuje a tak třeba na phpBB.com ti neposkytnou podporu, pokud ho máš nainstalovaný. Tady to ale nevadí.

Kromě toho existuje několik menších MODů, které můžou pomoct např. Topic SEO description and keywords mod, sitemapy, canonical URLs atd.

Oprávnění:

Ve fórech, která chci, aby boti procházeli mám pro ně nastaveno, že můžou fórum zobrazit a číst a že můžou stahovat soubory (to je pro obrázkové přílohy). Ve fórech, ve kterých nechci, aby šmejdili, to mám zakázáno.

Ve fóru se můžou objevit (a často i objevují) noví boti, kteří nejsou v seznamu botů a ty je dobrý do seznamu botů přidat, abys nad něma měl kontrolu.

Na svých fórech mám vytvořenou ještě skupinu nechtění boti, ve které mám boty, jejichž procházení fóra mi nic nepřináší a tak mají zakázáno úplně všechno. Tito boti jsou členy skupiny "boti" a "nechtění boti" a jako výchozí skupinu mají nastaveno boti, takže se zobrazují jako normální boti, ale díky svým oprávněním nastaveným pro skupinu "nechtění boti" na fóru nic nemůžou.

iggi97

Re: Ako je to s vyhľadávačmi a SEO

Příspěvek od iggi97 » pon 06. dub 2015 17:52:17

Ďakujem za odpoveď. Ohladne SEO mám jasno, ale ohľadne oprávnení ani moc nie. Mohol by si mi napísať nastaviť to op.pre boot.
Ja to mam teraz nastavené ? Fóra - oprávnenie fór - tam som vybral všetky - a na boti mam nastavené " žiadna rola nepridaná " a " len na čítanie "
ďakujem

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako je to s vyhľadávačmi a SEO

Příspěvek od leschek » pon 06. dub 2015 19:11:56

Nemám na fóru slovenštinu, ale pokud je tam v češtině "Žádná role nepřidělena" (pravděpodobně stejné jako to tvoje " žiadna rola nepridaná "), tak to znamená, že jsou ve fóru nastavený vlastní oprávnění. Já role nepoužívám, ale kliknu na "pokročilá oprávnění" a nastavuju všechno ručně. Když je v role uživatelem změněno nějaké oprávnění (po kliknutí na "pokročilá oprávnění"), tak se zobrazí "Žádná role nepřidělena" a jsou tam nastavené vlastní oprávnění.

Role jsou vlastně jen předvolby s nastavenými oprávněními, sloužící k tomu, aby bylo nastavení oprávnění rychlejší.

Role "jen čtení" je podobná jako role "přístup "botů", ale role "přístup "botů" je trochu omezující - např. u role "jen čtení" je povoleno vyhledávání a u role "přístup "botů" ne - na to, jaká oprávnění role obsahuje se můžeš podívat, když klikneš na "pokročilá oprávnění".

Zamčeno