Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od smajlik » stř 30. črc 2014 11:17:41

Ahoj, mam dotaz. Chci udelat forum na platforme phpbb, ale zde jsem se docelt, ze se chysta verze 3.1. Je lepsi zacit na bete 3.1 a nebo na posledni funkcni verzi? Porad mi prijde phpbb jako super forum. Jeste jsem premyslel o php-fusion, ale s tim moc zkusenosti nemam a rad si ho necham rozmluvit :-).

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od Difadon » stř 30. črc 2014 11:20:53

Ahoj,

Já osobně plánuji začít s phpBB 3.1. Ale potrvá delší dobu, než fórum otevřu veřejnosti.

phpBB 3.1 je na tom již docela dobře, ale stále je ve vývoji. Nedoporučuje se tedy použít ho na živé fórum. Může dojít k pádu nebo potížím při aktualizaci.

Další problém může nastat u podpory. Ta je poskytována pouze nejnovější stabilní verzi (tedy phpBB 3.0.12). Musel by jsi se tedy obrátit na anglickou podporu, která ti možná poradí nebo ne, protože přednostně bude řešit potíže u phpBB 3.0.12.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od smajlik » stř 30. črc 2014 11:23:42

Díky za odpověď. A je nějaké předběžné datum, kdy má vyjít phpBB 3.1?

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od Difadon » stř 30. črc 2014 11:29:12

Zatím není.

Ale už je vydaná několikátá beta, takže to snad dlouho nepotrvá. :)

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od leschek » stř 30. črc 2014 11:35:24

Já už 3.1 nějakou dobu testuju a musím říct, že v RC 2 už u mě žádné problémy, které by mi překazily provoz fóra nejsou. To ale neznamená, že nebudou jinde. Navíc 3.1 stále používám jen pro testování a ne jako normální fórum, ale je to spíš proto, že na normálním fóru mám spoustu MODů, které ještě nejsou převedeny na rozšíření (tak se v 3.1 bude pravděpodobně říkat MODům) a ne proto, že bych se bál 3.1 používat.
Abych to shrnul:
Výhody 3.0:
Stabilní
Podpora
MODy a vzhledy (styly)

Nevýhody 3.0:
Bude třeba přeinstalovat na 3.1 a pokud na něm budou MODy, bude třeba počkat.

Výhody 3.1:
Obsahuje v sobě spoustu funkcí, které v 3.0 nejsou.

Nevýhody 3.1:
Může se vyskytnout problém, protože je 3.1 ještě ve vývoji.
Nebudeš mít českou podporu s problémy s kódem, s ovládáním ti ale asi poradíme (zase se to tolik neliší).
Zatím není moc rozšíření a vzhledů, takže budeš muset používat víceméně pouze základní produkt, který by ovšem měl stačit.

P.S. Já bych řekl, že finální verze bude na podzim...Ale je to spíš věštění z koule. Oni totiž sami vývojáři neví, kolik ještě bude RC verzí...
Naposledy upravil(a) leschek dne stř 30. črc 2014 11:38:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: oprava bety na RC a přidáno P.S.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od smajlik » stř 30. črc 2014 11:41:11

leschku, diky za odpoved. Vcera jsem koukal, ze uz mas i udelany preklad. Predpokladam, ze bete nejsou zadne bezpecnostni diry a pak by slo na plnohodnotnou verzi v pohode prejit. U phpbb mi chybí jen integrovany portal, ale s tim asi nic nenadelam.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od leschek » stř 30. črc 2014 11:47:48

Portály v phpBB jsou jako MODy a určitě budou i jako rozšíření. V základním phpBB to určitě ještě několik let nebude, jestli vůbec někdy.

Bezpečnostní díry - nejsem vývojář, ale řekl bych, že to nebude horší než 3.0.

A už jsou RC verze (narážka na tu betu).

Pokud budeš mít holé phpBB 3.0, tak aktualizace na 3.1 funguje jako aktualizace na další verzi 3.0. Pokud máš MODy, tak se můžou vyskytnout problémy a některý MODy je dobrý nejdřív odinstalovat...

P.S. Vývojáři už nabízí i aktualizační balíčky z předchozích testovacích verzí na tu poslední...
Naposledy upravil(a) leschek dne stř 30. črc 2014 11:49:37, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přidáno P.S.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 172
Registrován: úte 10. dub 2007 20:56:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od smajlik » stř 30. črc 2014 14:12:17

Jen se ujistím. Zde je poslední verze, ze? https://area51.phpbb.com/downloads/

edit: takže asi super. děkuji http://mujautik.cz/ .

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od Difadon » stř 30. črc 2014 15:22:29

Odkaz máš správně. :)

Dodatek: O čem bude tvé fórum? :)

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od Otakar Pěnkava » stř 06. srp 2014 20:00:27

Zatím jsem vůči instalaci phpBB 3.1 skeptický a to z důvodu, že pro něj nejsou rozšíření. Navíc se objeví spousta chyb poté co vyjde. Rozhodně bych počkal třeba na phpBB 3.1.2, kdy budou ty největší chyby, které nebyly odhaleny při testování vývojářských verzí. A ty se určitě objeví, to samé bylo i u phpBB 3.0 a bylo by naivní si domýšlet, že u této to bude jinak.

Na phpBB provozuji velké projekty jako Copywriting.cz, WebDeal.cz a tam určitě nechci experimentovat s prvotními verzemi.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové fórum - má cenu čekat na phpbb 3.1?

Příspěvek od leschek » stř 06. srp 2014 23:41:41

Pár rozšíření už je. Navíc phpBB 3.1 už obsahuje několik funkcí, které se dřív musely přidávat pomocí MODů, což v nové verzi není třeba. Taky je rozdíl, jestli člověk začíná s novým projektem nebo jestli chce fórum s mnoha MODama aktualizovat. Osobně budu v případě svého hlavního fóra taky čekat až bude několik MODů zkonvertovaných na rozšíření.

Databáze jde duplikovat a tak by neměl být problém (na slušným hostingu) zkusit vedle sebe obě verze...

Zamčeno