Jak se bránit proti spamerům

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » úte 28. led 2014 15:40:39

Jakou kapču myslíš? Javascriptový plugin je taky kapča a takový pluginy pro phpBB existují. Problém je v tom, že uživatel si může vypnout v prohlížeči javascript a pak se asi nezaregistruje. Jinak samozřejmě můžeš kapču vypnout a schvalovat všechny příspěvky a registrace, ale to by byl na oblíbeným fóru skoro nadlidský úkol.

wdc
Příspěvky: 21
Registrován: pát 12. pro 2008 21:44:21

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od wdc » ned 20. dub 2014 11:02:21

já captcha nepoužívám zbytečně to otravuje lidi (jako mě) mám asi 3 vlastní originální otázky a musím říci že nepamatuji kdy jsem měl naposledy spam robota

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » ned 20. dub 2014 12:48:43

Kvalitní otázky jsou dobrý, ale menší problém může nastat, pokud se podaří spambotovi přes jednu z nich dostat. phpBB zatím nikam nezaznamenává přes kterou otázku se spambot do fóra dostal, tak nebudeš vědět, která selhala a budeš je muset všechny smazat. Tím chce říct, že momentálně je asi lepší jen jedna kvalitní otázka. Pokud ale někdy v budoucnu (možná v phpBB 3.1) bude phpBB zaznamenávat otázku přes kterou se spambot dostal, bude lepší mít těch otázek víc.

youlle
Příspěvky: 4
Registrován: úte 06. kvě 2014 12:46:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od youlle » úte 06. kvě 2014 13:22:24

wdc píše:já captcha nepoužívám zbytečně to otravuje lidi (jako mě) mám asi 3 vlastní originální otázky a musím říci že nepamatuji kdy jsem měl naposledy spam robota
Ahoj, aké obrázky? Nejaké 3 statické CAPTCHA obrázky, alebo ako to myslíš?
Píšem blog YOULLE.com.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od nikabb » úte 06. kvě 2014 13:24:50

:)) Myslím, že je tam napsáno otázky nikoli obrázky ;-)

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » sob 03. led 2015 11:22:43

Já už také nevím co stím...hesla jsou neustále prolamovány.
A to už mám třeba otázky "Dlouhý široký a ............ (doplnte pohádkovou postavičku)
Nebo Káťa a ............ a do 10 dnu je to stejně prolomené...Nerozumím tomu

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » sob 03. led 2015 14:11:15

Spamboti umí vyhledávat na gůůglu a když zadáš jakýkoliv z těch výrazů do vyhledávání, tak ti to ukáže správnou odpověď. Takže to chce vymyslet něco, co nejde najít vyhledávačem.
Například: "Napište pohádkovou postavu, která byla kamarádem dlouhého a bystrozrakého a všechny její souhlásky napište dvakrát.". I na tohle by asi spamboti přišli (takže to chce vymyslet jinou pohádkovou postavu), ale nemyslím, že si hned tak poradí s tím zdvojením souhlásek.

P.S. Můžeš taky zkusit nainstalovat třeba Sortables CAPTCHA Plugin. Zkoušel jsem to nainstalovat na phpBB 3.1 a docela se mi to líbilo.

P.P.S. Podívej se, jestli máš otázku vytvořenou pro všechny nainstalované jazyky.

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » pon 05. led 2015 13:40:31

...no to je nějaké složité stou souhláskou...já už ani nevím co to je...přeci jenom jsem ze základní školy nějakej ten pátek :-|

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » pon 05. led 2015 15:44:35

To byl jen příklad. Určitě jde vymyslet i jiná otázka, na kterou spamboti nenajdou odpověď.
Jak jsem už napsal, problém může být i v tom, že není otázka nastavená pro všechny jazyky.

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » čtv 15. led 2015 19:21:47

Když zadám - Miloš ..... (hlava státu s dvojitou bradou) a stejně je to za 14 dní prolomené ,tak to přece nemůže žádný robot rozkodovat... :-(

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » čtv 15. led 2015 23:00:58

Zadal jsem do vyhledávače Miloš a když pominu první dvě nalezené položky z wikipedie, tak ta další už hodně napoví. Můžeš třeba doplnit tu otázku o "... a napište slovo v opačném pořadí písmen." atd.

Dál jsi nijak nereagoval na následující:
leschek píše: Podívej se, jestli máš otázku vytvořenou pro všechny nainstalované jazyky.
leschek píše:P.S. Můžeš taky zkusit nainstalovat třeba Sortables CAPTCHA Plugin. Zkoušel jsem to nainstalovat na phpBB 3.1 a docela se mi to líbilo.
Otázka se dá vytvořit třeba i pomocí obrázku, který může být v hlavičce, a na kterém bude něco zobrazeno - řada písmen nebo znaků, obrázek něčeho atd. a v otázce se na to zeptáš.

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » pát 23. led 2015 21:06:10

já mám prostě vše do týdne prolomené...nyní jsem dal otazku "Náš první president Venca ....." Robot nemuže přeci najít schodu mezi slovem president a havel.President byl TG M. Jestli to bude prolomené,tak to musí prolamovat někdo ručně...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » pát 23. led 2015 22:49:26

Zkoušel sis to vygůůglovat? Mě to jako první zobrazí odkaz na českou wikipedii na stránku o Václavu Havlovi. Jak je napsáno v prvním příspěvku, tak dobrá otázka by neměla jít najít pomocí vyhledávače.

Podle mě prostě dáváš špatný otázky. Ale je možný, že to může být i člověk. Ale pomocí oprávnění pro nové uživatele mu můžeš nastavit, aby jeho příspěvky musely být před uveřejněním schválený.

Docela dobře funguje i otázka s obrázkem, kdy na nějaké viditelné místo, přidáš obrázek a v otázce napíšeš něco jako:
"Odpovězte na otázku na obrázku" nebo "Opište písmena z obrázku" nebo "napište, co je na obrázku"...

Můžeš taky zkusit nějaký kapča plugin jako třeba ten, o kterém jsem psal tady.

A pořád jsi nijak nereagoval na následující:
leschek píše: Podívej se, jestli máš otázku vytvořenou pro všechny nainstalované jazyky.
leschek píše:P.S. Můžeš taky zkusit nainstalovat třeba Sortables CAPTCHA Plugin. Zkoušel jsem to nainstalovat na phpBB 3.1 a docela se mi to líbilo.

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » sob 24. led 2015 1:57:16

Já mám právě verzi
Současná verze
3.0.8
nějak mě to administrátor ještě nepřeprogramoval.
jak poznám jestli to mám pro všechny jazyky?
řeba tady máte otazku jaká je hlavní metropol jižní moravy...tak já to schválně vyzkouším dát na svoje stranky jestli to robot rozluští...

mates118
Příspěvky: 82
Registrován: sob 27. pro 2008 23:08:59

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od mates118 » pát 30. led 2015 12:24:08

Obrázek
tak jsem tam dal otazku s tou metropolí Brno a opět za 5 dnu to mám prolomeny.Zajímavé ale je,že oni ty registrovaný uživatelé z ciziny nedávají žádné reklamní sdělení ,ale je tam vždy překopírovaný text v češtině od jiného uživatele který již dříve napsal...Také co je zajímavé má vždy nějaké anglické slovíčko v podpisu konkrétně tady je !sunny"

Zamčeno