Jak se bránit proti spamerům

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » pát 30. led 2015 14:44:29

mates118 píše:řeba tady máte otazku jaká je hlavní metropol jižní moravy...tak já to schválně vyzkouším dát na svoje stranky jestli to robot rozluští...
Ta otázka už je prolomená i tady, takže odpověď už bude v nějaké databázi...
mates118 píše:jak poznám jestli to mám pro všechny jazyky?
Odhlaš se z fóra, nebo si ho otevři v novém prohlížeči a podívej se na registraci, jestli se ti u všech jazyků otázka zobrazí. Tak to poznáš v administraci při tvorbě otázky, protože ji tvoříš pro všechny jazyky.
mates118 píše:Zajímavé ale je,že oni ty registrovaný uživatelé z ciziny nedávají žádné reklamní sdělení ,ale je tam vždy překopírovaný text v češtině od jiného uživatele který již dříve napsal...Také co je zajímavé má vždy nějaké anglické slovíčko v podpisu konkrétně tady je !sunny
To se děje i tady. Text v jazyku, ve kterém se obvykle do fóra píše, se hůř hledá a pro spoustu uživatelů může vypadat jako text normálního uživatele. Podívej se třeba sem. Když jsem ten příspěvek nahlašoval, tak tam byl taky normální podpis jako to tvoje "sunny", ale protože nikdo příspěvek nesmazal ani uživatele nezabanoval, tak ho uživatel změnil v už. panelu na nějaký odkazy. V podstatě spammer zkouší zamaskovat svůj příspěvek, nebo příspěvky, aby vypadali jako příspěvky normálních uživatelů a po pár dnech jednoduchou změnou podpisu v už. panelu dostane všude odkazy.

Spameři taky často mají za jménem číslo, ale to občas mívají i normální uživatelé.

volani.webnode.cz
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 19. úno 2015 13:13:01

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od volani.webnode.cz » sob 07. bře 2015 18:52:04

Jak bych mohl přidat krom pole pro vyplnění captcha také přidat další pole jedno které by uživatel musel nechat prázdné a další s jednoduchou kontrolní otázkou? :)

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » sob 07. bře 2015 19:09:52

Teoreticky by šlo použít tento návod pro phpBB 3.0. Spousta lidí to ale nevytvoří správně, tak to nemá na spamboty vliv (několikrát jsem viděl, že jde do pole napsat cokoliv a projde to - viz tohle téma a příspěvek v tomto tématu) a jen to otravuje normální uživatele, kteří se chtějí zaregistrovat.
volani.webnode.cz píše: přidat další pole jedno které by uživatel musel nechat prázdné
Nějak nechápu důvod. Pokud spamboti dokážou vyhledat odpověď na Gůůglu, tak by jim nemělo činit problémy prázdné pole. Ale můžu se mýlit.
volani.webnode.cz píše:...pole pro vyplnění captcha
Používáš kapču nebo otázku a odpověď? Osobně si myslím, že stačí mít vytvořenou dobrou otázku a odpověď.

volani.webnode.cz
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 19. úno 2015 13:13:01

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od volani.webnode.cz » sob 07. bře 2015 21:55:39

Tak jsem dal klasiku co všichni: Sortables CAPTCHA Plugin
http://burza.resetos.cz/ucp.php?mode=register
A povolil jsem tohle:
"Zkontrolovat IP v databázi DNS Blackhole:
Je-li zapnuto, IP adresa uživatele je při registraci a přispívání kontrolována následujícími službami DNSBL: spamcop.net a www.spamhaus.org. Vyhledání může chvíli trvat v závislosti na konfiguraci serveru. Jsou-li zaznamenána zpomalení nebo přichází příliš mnoho kladných hlášení, doporučuje se tuto kontrolu vypnout."
Budu rád když o tom napíšete víc, jestli to má cenu mít zaplé.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » sob 07. bře 2015 22:24:50

Sortables kapča je dobrá, ale musí být nastavená pro všechny jazyky nainstalované na fóru.

volani.webnode.cz
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 19. úno 2015 13:13:01

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od volani.webnode.cz » ned 08. bře 2015 10:29:20

Dá se zakázat EN jazyk a nechat jen CZ? :) nebo kdyžý je EN a vyplněná jen pro CZ tak se ukáze i pro EN?
Na foru budou jen uživatelé, kteří umí česky..

Spíš nevím jestli to jde registrovat třeba z hloupého mobilu (opera mini) nebo jak to případně mohou zvládat slepí :D

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » ned 08. bře 2015 13:09:38

Já mám takovou zkušenost, že když se pro nějaký jazyk ta přetahovačka nevytvoří, tak spambotům, kteří si na ten jazyk přepnou, nic nebude bránit, aby se zaregistrovali. Před několika měsíci jsem to nahlásil autorovi rozšíření, ale nějak mi neodpověděl a nevím, jestli to od té doby opravil, protože používám otázku a odpověď.

Angličtinu můžeš odinstalovat, ale je lepší ji nechat, protože se líp vychytávají případné chyby, které můžou vzniknout, když se v překladu objeví nějaká chyba. A taky v případě nepřeloženého rozšíření se načtou řádky z angličtiny.

Podle mě je nejjednodušší zkopírovat nastavení kapči z češtiny do angličtiny. Pokud je fórum určeno jen pro česky mluvící, tak to vadit nebude.

Jak to budou ovládat slepí nevím, ale asi podobně, jako zbytek stránky. Jak to bude vypadat na mobilu taky nevím, ale mělo by to být v pohodě, protože když nebude fungovat přetahování, tak by mělo fungovat zatrhávání.

volani.webnode.cz
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 19. úno 2015 13:13:01

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od volani.webnode.cz » úte 31. bře 2015 1:02:42

Přidal jsem stejné odpovědi i pro EN.
V opeře mini 4 registrace nejde. Jsou tam obdelníčky ale přetahovat nejdou.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od leschek » úte 31. bře 2015 14:23:55

V mobilním Firefoxu a Opeře pro Android to funguje. Asi by to chtělo nahlásit autorovi, aby s mini Operou něco udělal.
Mimochodem reklamy, které máš dole ti celkem rozhodí vzhled fóra na mobilu.

Payn
Příspěvky: 96
Registrován: úte 03. bře 2015 19:09:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od Payn » ned 17. kvě 2015 16:18:55

Na to je jeden figl, staci implementovat do serveru spam assasina, ktereho si pak upravite dle libosti. Robotu jako takovych moc neni. Staci dohledat, zapsat do systemu serveru a spambot ma utrum.
Head Game Developer, hlavni vyvojar, admin OS IRC

Snazim se pomahat uzivatelum reprodukovanim jejich chyby a naslednym resenim. Vzdy popiste chybu co nejkonkretneji: kdy se chyba objevila, po jakem zasahu/ci zmene, jak dlouho chyba pretrvava a kam odkazuje. Usetrite mi cas v hledani zavady.

Advidos
Příspěvky: 6
Registrován: pát 23. zář 2016 15:16:02

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od Advidos » ned 02. říj 2016 15:13:09

Zdravím, na mém fóru (kolobeh-forum.cz) se mi běhěm pár hodin objevilo spoustu spamů. Pročetl jsem tohle vlákno a byl to asi "průstřelným" nastavení CAPTCHA (nechtěl jsem moc těžké kvůli lidem). Změnil jsem to tedy na kontrolní otázku a odpověď (díky za místní tip se zdvojením hlásek) a chci se zeptat, jestli to stačí nechat jen v češtině nebo jestli musím zadat otázku i v angličtině, abych se spam botům vyhnul. Na spam asassina mrknu později, ale teď jsem trochu v časovém presu. Díky moc za případnou odpověď.
Naposledy upravil(a) Advidos dne ned 02. říj 2016 19:05:20, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od TheEilag » ned 02. říj 2016 15:28:15

Dobrý den,

kontrolní otázka stačí v češtině. :)

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od smiesek » ned 02. říj 2016 19:21:13

jen doplním TheEilag, že pokud vyloženě nemáte i uživatele a návštěvníky z ciziny, tak postačí čeština, já však ze zkušeností a abych předešla diskriminaci ji vkládám v češtině, slovenštině a angličtině ;-)

Advidos
Příspěvky: 6
Registrován: pát 23. zář 2016 15:16:02

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od Advidos » pon 03. říj 2016 9:11:16

Díky za tipy. Po prvním "náletu" jsem po jednom smazal příspěvky, ale nenapadlo mě smazat uživatele. Takže zase další spamy. Teď jsem zjistil, že jdou odstranit ty příspěvky hromadně ve správě uživatelů. :-)

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se bránit proti spamerům

Příspěvek od nikabb » úte 29. lis 2016 13:14:43

Advidos píše: ale nenapadlo mě smazat uživatele.
Doporučuji spíše zakázat nebo zabanovat, protože pokud je smažete, tak se vám znovu zaregistrují. I když je pravda, že by tomu měla složitější registrace zabránit.

Zamčeno