Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Czeirne
Příspěvky: 40
Registrován: sob 27. říj 2007 19:25:52

Re: Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Příspěvek od Czeirne » ned 16. srp 2009 16:45:35

R-stick píše:
oki98 píše:Ruku na srdce, kolik procent hostingů dnes běží na mysql < 4.1? Troufnu si odhadnout, že určitě méně, než kolik běží na PHP4.
Možná se budeš divit, ale poměrně dost - alespoň ty co znám já (nepočítám různé freehostingy - s těmi neztrácím čas.)

A mimochodem, pokud se tady bavíme o databázi - phpBB3 ti pojede i na nižší verzi MySQL než 4.1 - ovšem s tím že kvůli korektnímu kódování (UTF-8) si všechny textová data ukládá do polí tybu BLOB (binární pole) - což klade větší nároky na zátěž databáze. A zkus si takové pole přímo editovat - když to budeš potřebovat. Bez hex editoru, nebo speciálního softu, který s těmito poli umí pracovat jseš v ......******....

Takže dávat phpBB3 na nižší verzi MySQL než 4.1 není zrovna moc dobrý nápad ....
Proč mě phpbb ukládá příspěvky do blobu i když jedu na mysql 5?

jinak jak píšeš o té editaci. stačí si stáhnout rozumej manager např SQLyog kterej ti binární kod automaticky převádí.

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Příspěvek od danti » ned 13. zář 2009 13:53:22

Vyzera to tak ze uz coskoro nas smrtelnikov to zastihne tu uz dnes nahodili phpbb3.0.6 http://www.phpbb3bbcodes.com/index.php a ako citam tak asi nebudem aktualizovat 8-| 8-|

Jarek
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 27. srp 2009 8:08:23

Re: Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Příspěvek od Jarek » pon 10. kvě 2010 13:31:51

Ja kolikrat ani nevím, jestli je chyba mezi klavesnicic a židlí a nebo jestli jsou prava v phpbb tak mizerně dělaná. Jinak to SEO jsem do teď nezprovoznil. Dají se nějak php skripty kontrolovat zda jsou bitově čisté případně existuje nějaký dobrý nastroj, který používáte???

p.s. Jsem rád, že tohle forum pokračuje. Byl by mi po vás Smutno. Thinkyho jsem už otravoval na foru... :(

Flay

Re: Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Příspěvek od Flay » pát 05. dub 2013 10:39:03

Doufám, že tato verze bude méně problémová než 2 :). "Dvojková" řada se mi moc nelíbila. Tak uvidíme co bude dál.

Uživatelský avatar
Astarnim
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 14. úno 2013 16:02:18
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová řáda phpBB nebude podporovat PHP4

Příspěvek od Astarnim » pát 05. dub 2013 11:41:19

Sice trochu opožděný názor ohledně phpBB 2 ale lepší později než-li nikdy. :)

phpBB 3 je samozřejmě jiné než phpBB 2. ;)

Zamčeno