Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Místo pro dotazy, které se netýkají phpBB, ale mají něco společného s webovými technologiemi, skriptovacími jazyky anebo překládáním.
Odpovědět
FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » sob 25. led 2014 23:11:56

Zdravím uživatélé tohoto fora .

Touto zprávou bych vás chtěl o něco požádat .

Chtěl bych si propojit PHP-Fusion učty uživatelů s phpBB uplně se vším , registrace , prostě celé učty , aby kdy se regnou na našem webu je to už reglo do phpBB .

Najde se tu nějaká dobrá duše co mě poradí nebo mě to udělá ? :)

Skype : fanycz-

Děkuji :)

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od Difadon » sob 25. led 2014 23:34:46

Dobrý večer,

Obábám se, že kdyby jste použil Google tak by jste zjistil, že nic takového nejspíše neexistuje. :)

FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » ned 26. led 2014 0:03:56

Já se obávám toho , že ano :D Nejmenovaný portál to tak má například udělané :)

Uživatelský avatar
Difadon
Příspěvky: 242
Registrován: úte 05. lis 2013 21:33:22
Bydliště: Špindlerův Mlýn
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od Difadon » ned 26. led 2014 11:40:00

Tak zkuste kontaktovat je, jak to provedli. Podle všeho je potřeba napsat určitý script (který není nejjednodušší), který údaje upravý tak, aby je bylo možné použít. Největší problém bude v tom, že PHP-Fusion používá jiné šifrování pro heslo než phpBB. ;)

FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » ned 26. led 2014 12:13:37

A nebo alespon tak , zkusit to udělat tak že se prostě vůbec v PHP-Fusionu registrovat nebudou , ale regnou se přímo na Forum phpBB , ale udělat to i tak že prostě budou moci přidávat příspěvky na webu atd ... :) Snad mě tu někdo rozumí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od leschek » ned 26. led 2014 14:07:24

Můžu se mýlit, ale já chápu PHP-Fusion jako portál nebo přední stranu webu. Portály jsou dostupné i pro phpBB a pokud máš už phpBB fórum, můžeš se úplně zbavit PHP-Fusion a používat jen phpBB, takže by odpadl problém s registrací, protože bys měl jen jeden systém. Bohužel v současné době neexistuje žádný konvertor z PHP-Fusion 7 na phpBB (jedině to jde přes SMF fórum, ale to jsou dvě konverze).

FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » ned 26. led 2014 14:42:01

No a šlo by to tak , že by i ten co se registuje na forum mohl psat komentáře na web a všude ? :) Jestli ano rád bych to tak měl , PHP-Fusion tam být vůbec nemusí je mě to jedno :) Hlavně aby to bylo nějak propojený aby to bylo tak jak chci :)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od leschek » ned 26. led 2014 14:56:28

FanysCZ píše:No a šlo by to tak , že by i ten co se registuje na forum mohl psat komentáře na web a všude ?
Pokud někdo píše něco na fórum, tak je to na webu. Pokud myslíš tvůj web, tak nevím.
FanysCZ píše:Hlavně aby to bylo nějak propojený aby to bylo tak jak chci
Pokud to zkonvertuješ, tak nebude muset být nic propojený, ale pojede všechno phpBB. Jak to chceš, nevím. Zatím jsi ani neposlal odkaz na tvoji stránku.

Konverze: Pokud se pustíš do konverze, tak nezapomeň zálohovat, protože se během konverze může něco pokazit. A ty možná budeš dělat konverze dvě.

Propojení: Obecně se dá říct, že na phpBB straně není žádný nástroj na propojení PHP-Fusionu s PHPBB. Možná existuje na straně PHP-Fusion. Pokud to na nějaké stránce mají, tak si to nejspíš udělali sami nebo si to nechali udělat. To, že nic takového není neznamená, že to nejde udělat. Ale pravděpodobně to budeš muset dát do nabídek práce.

FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » ned 26. led 2014 15:26:50

Můj web je www.cs-galaxy.eu , ty by jsi mě to neudělal že by vše jelo přes phpbb ? :)

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od leschek » ned 26. led 2014 15:55:40

S phpBB bys ale asi přišel o ten vzhled. Myslím ty zelený proužky. Proč to vlastně chceš dát na phpBB? Fórum tam máš taky.
FanysCZ píše:ty by jsi mě to neudělal že by vše jelo přes phpbb ?
Neudělal.

Být tebou, tak si nejdřív nainstaluju phpBB s nějakým portálem, abys zjistil, jestli to vůbec chceš předělat. Vzhledem k počtu příspěvků by asi bylo nejbezpečnější příspěvky z PHP-Fusion zkopírovat manuálně do phpBB (máš tam tým, kterej ti s tím určitě pomůže a v phpBB jde změnit autor příspěvku, takže by uživatelé o nic nepřišli). Členi týmu se ti určitě bez problémů zaregistrují znovu do phpBB a zbytek uživatelů můžeš o to buď požádat, nebo je přeregistrovat sám (opět manuálně - v phpBB na to existuje nástroj) Jediný, co, myslím, nejde je změnit datum odeslání příspěvků (jedině přes databázi).

FanysCZ
Příspěvky: 6
Registrován: sob 25. led 2014 23:00:33

Re: Propojení PHP-Fusionu s PHPBB

Příspěvek od FanysCZ » ned 26. led 2014 16:02:48

Forum od PHP-Fusionu je nic moc , phpbb je lepší , má víc funkcí , no nevadí díky za pomoc :)

Odpovědět