Poptávka na vytvoření fóra.

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
NikolasCZ
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. srp 2013 8:21:02

Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od NikolasCZ » úte 27. srp 2013 8:23:24

Zdravím všechny místní odborníky. Jsem členem jedné odborné organizace a chtěli bychom zprovoznit diskusní fórum - jednoduché, prostě phpBB. Je mezi Vámi někdo, kdo by se tomu dlouhodobě mohl věnovat a nevysaje z nás horentní sumy? Jde o zprovoznění podle dohody, fungování základních funkcí, aktualizace.

Hlubší debata zde nebo přes SZ.

Předem děkuji!

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od nikabb » úte 27. srp 2013 11:28:47

A čeho by se to fórum mělo týkat ? Zaměření webu a zda-li máte nějaké speciální požadavky na úpravy ? Protože nainstalovat phpbb je jednoduché a nejsou třeba nějaké zvláštní zkušenosti. Něco jiného pak jsou různé modifikace, vzhled,nastavení aj.

NikolasCZ
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. srp 2013 8:21:02

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od NikolasCZ » úte 27. srp 2013 13:19:41

Vzhledem k tomu, že nevím, jaké MODy jsou k dispozici, těžko odpovědět. Budou s tím pracovat starší nicméně vzdělaní lidé, takže přehlednost a jednoduchost použití. Nepotřebujeme žádné složité funkce, prostě diskuse v tématech, případně hlasování. Jestli budeme upravovat vzhled, tak jen pokud to bude časově a finančně nenáročné. Bude nám asi jedno, jestli je to modré nebo zelené. Zdejší vzhled se mi například líbí, je takový moderně světlý. S ohledem na to, že spolek má něco kolem 40 členů a pro nečleny jde o docela specifickou věc, takže nějaké tapetování neočekávám, ani administrace a moderování by mi neměla následně zabrat moc času.

Několik lidí se mi již přes SZ ozvalo, takže se asi dohodneme během nějaké doby. Sem je možné napsat něco, čeho bychom se třeba měli vyvarovat a naopak, co by nám mohlo chybět. Nemám totiž o standardních funkcích ponětí.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od nikabb » úte 27. srp 2013 15:02:09

Když tak čtu vaši odpověď a byla na vašem místě, tak si to nainstaluji sám/sama. A je pravda, že mě teda přijde zvláštní číst poptávku na vytvoření phpbb s nabídkou nějaké odměny 8-| Osobně jsem za to od nikoho nedostala zaplaceno a ani si za to nenechávám platit. Ale je to věc názoru a také okolností spojených se spravováním webu.

Pro vás je důležitý výběh hostingu a služeb, které bude obsahovat ( zda-li bude placený nebo neplacený atd.)

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od kksmirice » úte 27. srp 2013 15:34:18

Hosting je pro Vás na prvním místě.
Musíte si uvědomit co vše chcete ve své komunitě řešit => požadavek na prostor na FTP (obrázky, dokumenty, ...).
Další otázkou je, co vše plánujete s takto velkým fórem, jakým phpBB bezesporu je, provozovat, zda nejít do nějaké méně náročné alternativy (punBB, FluxBB, SMF, miniBB, Kunena, XMB, MyBB, ...).

Osobně bych začal nejjednodušší cestou.
Po ujasnění si obsahu a požadavku na funkce, výběr fóra. Na Free hostingu bych si založil bezplatnou doménu a nainstaloval dané fórum, seznámil se s ním, zjistil jeho možnosti (zda mi vyhovuje) a poté přejít dále => placená doména, placený hosting.
Pokud by mi zvolené fórum nevyhovovalo, jednoduše jej smazat a nainstalovat jiné a opakovat postup.

Co se týče placení... Za pár minut práce je zvrhlost si něco říkat... Do administrace se systémem pokus-omyl jednosuše dopracujete a existují fóra, kde Vám rádi bezplatně poradí.

Takže vzhůru do testů a seznamování. Není to nic složitého.

Pokud si nejste jist, mohu Vám nabídnout vytvoření testovacích fór na doméně 3.řádu a Vy se pak rozhodnete co Vám vyhovuje.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

návětěvník

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od návětěvník » čtv 05. zář 2013 1:17:35

Sorry, ale business je business. Zadarmo ani kuře nehrabe.

NikolasCZ
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. srp 2013 8:21:02

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od NikolasCZ » pon 09. zář 2013 13:17:12

kksmirice píše:Hosting je pro Vás na prvním místě.
Musíte si uvědomit co vše chcete ve své komunitě řešit => požadavek na prostor na FTP (obrázky, dokumenty, ...).
Další otázkou je, co vše plánujete s takto velkým fórem, jakým phpBB bezesporu je, provozovat, zda nejít do nějaké méně náročné alternativy (punBB, FluxBB, SMF, miniBB, Kunena, XMB, MyBB, ...).
Doména a hosting nejsou problém, mám placený hosting včetně PHP i MySQL i doménu.
Zkusím instalaci sám, pokud je to taková hračka. Zkusím i jednodušší varianty, jak jste psal, jen nevím, až by v nějakém tom fóru byly stovky textů, souborů a uživatelé, jak bych to převáděl do phpBB. Takže si musím vybrat a php BB mi pasuje jako uživateli.
Zkusím, uvidím, co na to ostatní.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od kksmirice » pon 09. zář 2013 13:42:29

NikolasCZ píše:... Zkusím instalaci sám, pokud je to taková hračka. ...
Opravdu na tom nic není. Průměrný uživatel, který umí číst a řídí se pokyny na obrazovce to zvládne.

Kde máte hosting, pokud to není tajné?

Zpravidla hostingy neumožňují vytvářet databáze (některé umožňují pouze jednu, ...) z jiného prostředí než z uživatelské administrace. Nejprve tedy musíte vytvořit databázi a uživatele s přístupem do této databáze. Tyto údaje pak zadáte do požadovaných polí formuláře při instalaci systému.
Pozornost věnujte kam rozbalujete instalační soubory. Standardní instalace obsahuje složku phpBB3 a v ní teprve ostatní soubory.
návětěvník píše:Sorry, ale business je business. Zadarmo ani kuře nehrabe.
8-|
Tomuto neříkám bussines, ale pouhé obohacení se na úkor uživatele...
Myslet si můžete co chcete.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od nikabb » pon 09. zář 2013 14:26:01

návětěvník píše:Zadarmo ani kuře nehrabe.
Neodpustím si také poznámku, že phpbb má pro uživatele, který se pro něj rozhodne hodnotu platby 0 Kč,- včetně daně z přidané hodnoty (což znamená zdarma) :-|

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od leschek » pon 09. zář 2013 14:47:22

To, že je phpBB zdarma nemá, podle mě, nic společnýho s tím, že je někdo ochoten zaplatit za vytvoření fóra. Někdo prostě potřebuje mít vytvořené fórum a raději zaplatí menší částku než se otravovat s instalací (zvlášť když má člověk málo času). Ano, instalace phpBB je jednoduchá, ale i tak to zabere nějaký čas a tak nevidím důvod, proč si za to nenechat zaplatit, když to někdo nabízí.

ansysko
Příspěvky: 563
Registrován: ned 01. lis 2009 23:47:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od ansysko » pon 09. zář 2013 15:28:46

Osobne poznám dosť ľudí, ktorý si aj obraz nechajú zavesiť, lebo to nezvládnu. Tak prečo by sa nenašli aj takí, ktorí si sami nevedia resp. nemajú čas nainštalovať fórum? Všetko je to na vzájomnej dohode medzi dvoma stranami ako sa dohodnú na vykonanej práci a následnej odmene za ňu. A ak si niekto za nainštalovanie fóra nevypýta 100€ tak v tom nevidím problém.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od kksmirice » pon 09. zář 2013 17:18:37

Samozřejmě, že pokud něco neumím nebo nejsem schopen to provést, nechám si to udělat někým, kdo tomu rozumí. To je logické.

Zde jsem chtěl jen říci, že snažím rozlišovat uživatele, kteří jsou schopni to zvládnout a těm pomoci. V tomto případě jsem přesvědčen, že je uživatel schopen zvládnout nejen instalaci, ale i další věci.

Také jsem přesvědčen, že takový uživatel si pak takového díla daleko více váží a přistupuje k němu zodpovědně. Tedy rozdíl mezi uživatelem typu LAMA a BFU.

Peníze v tomto směru nehrají roli, pro někoho je 10,- Kč velký obnos, pro jiného 1000,- Kč směšná částka.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

NikolasCZ
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. srp 2013 8:21:02

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od NikolasCZ » pon 09. zář 2013 21:44:43

Tak že tvůrci fór trolují, to jsem netušil :-)

hosting mám na active24 model komplet

Fórum už mi jede. Pravda nastavení je mnoho a říkám si, jestli nebude fakt lepší něco jednoduššího, jako třeba to punBB. Jen pokud by punBB (nebo jiné) přestalo stačit, je možné jednoduše exportovat celé fórum?

Jo a jen na okraj, doufám, že jsem LAMA :-D. No, živí mě něco jiného v čem jste zase LAMY nebo spíš (zcela jistě) BFU vy :-)

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od kksmirice » pon 09. zář 2013 21:58:29

Omezující je velikost databáze, kterou jsem v popisu hostingu nenašel.
Převod z punBB do phpBB3 je, pokud si dobře pamatuji, možný.

Nevím co máte na mysli pojmem "přestalo stačit". Omezující na celém fóru, jak jsem již uvedl, je velikost databáze.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

NikolasCZ
Příspěvky: 5
Registrován: úte 27. srp 2013 8:21:02

Re: Poptávka na vytvoření fóra.

Příspěvek od NikolasCZ » pon 09. zář 2013 22:10:32

Mám 1 GB a mohu mohu si určovat, co má kolik. Vzhledem k tomu, že na web se doména nepoužívá, jen na soukromé maily, tak na databázi je nějakých 300 MB zatím. Kolik je velikost větší databáze asi závisí na přílohách, to je mi jasné. Takže to chci omezit. Pokud bychom potřebovali víc místa, doplatíme si další prostor.

Termínem přestalo stačit jsem měl na mysli nepřehlednost nebo nějaké omezení, které nyní neznám. Jako uživatel znám phpBB fóra (dialnice.com, nasetraktory.eu ...). punBB neznám a tedy nevím, v čem je "menší"a "jednodušší". Možná by mi stačilo. Každopádně zkusím obě sám rozjet a pak uvidím ;-). Případně jiný tip?
Naposledy upravil(a) kksmirice dne pon 09. zář 2013 23:17:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zbytečná citace předchozího příspěvku

Odpovědět