Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
Odpovědět
Deváťák

Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od Deváťák » sob 17. led 2009 11:26:24

Ahoj,

chodím do devítky a zanedlouho budu vybírat střední. Chtěl bych v budoucnu umět programovat, spravovat počítače apd. Jak již možná víte, od tohoto roka můžeme poslat 3 přihlášky najednou. Bohužel zatím mám vybranou pouze 1 školu, proto bych chtěl poradit.

Přermýšlím o těchto...

http://www.uzlabina.cz - obor buď informační technologie nebo elektronické počítračové...nejsem si jistý

http://www.vosaspsekrizik.cz - obor Elektronické počítačové systémy

http://www.sps-prosek.cz - obor Informační technologie

Samozřejmě můžete doporučit i jiné školy... :-)

Děkuji všem za vaše rady a pomoc a za "nasměrování" mých příštích 4 let života.

Scar
Příspěvky: 29
Registrován: úte 30. zář 2008 19:33:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od Scar » sob 17. led 2009 15:58:46

Na škole tě programovat nenaučí, pokud nebudeš chtít ty sám, respektive nebudeš si něco programovat doma pro sebe a tak.

Takže třeba ve výsledku může být nejlepší mít nějakou všeobecnou střední jako obchodní či gymnazium nebo tak něco a na IT se třeba specializovat až na vysoké.
Hraji Seafight | gamingforum.cz - diskusní fórum o pokeru | můj blog o všem možném

Uživatelský avatar
gmvasek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1910
Registrován: pát 20. led 2006 1:00:00
Bydliště: RuneScape W61/92
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od gmvasek » sob 17. led 2009 18:30:31

Jj +1, a navíc než dostuduješ bude už státní maturita...
RuneScape Wiki | Můj Twitter | CSRUNE fórum | Smixovo fórum o phpBB3 - lastRSS

NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptejte se zde
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.

Kamahl
Příspěvky: 1713
Registrován: ned 25. bře 2007 1:00:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od Kamahl » sob 17. led 2009 22:40:33

štátna maturita? čo to je?

Uživatelský avatar
gmvasek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1910
Registrován: pát 20. led 2006 1:00:00
Bydliště: RuneScape W61/92
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od gmvasek » sob 17. led 2009 23:06:38

Naše vláda v ČR chystá státní maturitu... prostě aby maturitu měly všechny školy stejnou... nějaký článek je třeba tady: http://zpravy.idnes.cz/studium.asp?c=A0 ... iskoly_bar, ale je starší.
Naposledy upravil(a) gmvasek dne ned 18. led 2009 11:19:47, celkem upraveno 1 x.
RuneScape Wiki | Můj Twitter | CSRUNE fórum | Smixovo fórum o phpBB3 - lastRSS

NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptejte se zde
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.

Uživatelský avatar
Joggler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 453
Registrován: stř 27. zář 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od Joggler » ned 18. led 2009 10:55:03

PRůMKA 4ever!

Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od seqwence » ned 18. led 2009 18:54:29

Technické lyceum :-)
Endure to the end.

Uživatelský avatar
dibur
Příspěvky: 54
Registrován: ned 18. led 2009 14:37:44

Re: Jakou školu a obor byste mi doporučili...

Příspěvek od dibur » úte 20. led 2009 15:22:13

Já jsem prošel SPŠE Brno na kounicove. No a musím říct, že ve 4 ročníku mi dali slušný základ programování v asembleru. Sice jsem to ještě neuplatnil, ale nepochybuji že uplatním. Jinak programování, tam jsme se bohužél učili spíš v pascalu (snad se to už změnilo). Pascal jsem uplatnil na vysoké škole... tam ho po mě též chtěli a ja už ten předmět mohl uplně vypustit a jít jen na zkoušku (za jedna). Ovšem nevím co by mohli za 5 let chtít po tobě :). Na škole (vejšce) běžel pro zajemce paralelní kurz C. Měl jsem dost matiky (MatFyz není uplně piskaní si), tak jsem šel na pascal.

Programovat musíš chtít, ale i přesto škola tě může solidně nakopnout. Asembler jsem se učil vice méně jen na škole a doma jsem dělal jen par úkolů, a myslim si, že by nebyl problém naprogramovat po pár dnech atmel nebo tak něco.

Nejlepší je si školy projít, a zeptat se nadanějších žáku ze 4 ročníku osobně co přesně na té škole je. (pokus se najít jejich ICQ číslo nebo tak, nebo u prumyslovek najdi třeba stránky s protokoly s prumky a pak kontakt na žáka...).

Hodně zavisí na učitelích. Pamatuji si že byl velký rozdíl mezi naší vyukou asembleru a html, javascriptu, css ... ohledně webu mě moje škola až tak nenaučila (základy srovnatelné s gymplem). Zaleží opravdu hodně na učitelích.

V každém padě pokud budeš mít zájem, dá se to na učit sám... . Škola tě jen může donutit se na to podívat, a pak tě to může začít bavit.

Odpovědět