Instalace módu automaticky

Prostor pro vaše MODy a vylepšení. Vkládejte pouze vaší vlastní práci.
Pravidla fóra
Dnem 1.1.2009 oficiálně skončila podpora pro phpBB2. Bezpečnostní aktualizace budou vydávány jen do 1.2.2009. Proto doporučujeme co nejrychleji přejít na aktuální verzi phpBB3, která je ke stažení zde nebo zde.
mach4
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. dub 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Instalace módu automaticky

Příspěvek od mach4 » pát 10. říj 2008 17:41:19

Dobrý den,
již delší dobu sem se o pokroky v oblasti phpBB3 moc nezajímal, i když forum provozuji.
V současné době sem chtěl nainstalovat modifikaci na RSS zprávy SmartFeed. Zjistil jsem ale že přiložený instalační návod modifikace je v XML. Ten se dá přehledně otevřít v prohlížeči a zobrazí se ucelený návod jak postupovat.

Začal jsem tedy kopírovat potřebné soubory na localhost abych je mohl ručně modifikovat. Když sem došel na konec návodu, přečetl jsem si cosi o automatické instalaci, v této kolonce "DIY Instructions"

Já se teď ptám, je třeba instalovat mody ručně, nebo existuje nějaký postup jak toto provést automaticky (na něco sem narazil ale pouze na SVN). A jak je to po aplikování móru s aktualizaci phpBB3. Jsem možná trochu zhýčkaný Joomlou tak se omlouvám

Může mě někdo uvést na pravou míru?

Prosím adminy o přesun postu do příslušné kategorie trochu jsem se uklepl omlouvám se
http://www.mach4.cz- vše o Media Center PC (HTPC) přehledně na jednom místě
http://www.android-google.cz- nový Open Source OS systém pro Mobilní telefony

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Instalace módu automaticky

Příspěvek od ameeck » sob 11. říj 2008 8:06:12

Používáš tedy phpBB2 nebo 3? Máš to v sekci pro dvojku :)

Jinak u obou verzí je hlavní způsob instalace pomocí souboru, který ti zobrazí úpravy (ve dvojce to byl obyč. textak, ted už to je ten graficky XML soubor, ktery ma další výhody). Musíš ty úpravy udělat sám. Jde o to, že jiné CMS jsou napsány jinak, v každé části kódu mají záchytné body a není problém tam nahodit plug-in automaticky, WordPress je dokonalým případem, Joomlu moc neznám. Jde to ale na úkor výkonnosti.

To co si našel na SVN je asi MOD Manager, je to vlastně automatický instalátor, který ty úpravy provede za tebe, je ale ve vývoji teprve.

Jinak když se aktualizuje phpBB, tak většinou s MODy ke konfliktu nedojde? pokud vyjímečně ano, nějak to spravíme.

mach4
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. dub 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace módu automaticky

Příspěvek od mach4 » sob 11. říj 2008 14:15:40

děkuji za reakci a omlouvám se za špatné umístění příspěvku. prosím o přesun
Šlo mi o mód do phpBB3.
Jinak k tomu MOD manageru, jak moc je to ještě ve vývoji? Zdá se mi že standardizovaný XML je dobrý zdroj pro automatické zpracování ne?

U aktualizace phpBB pokud se nepletu tak se většinou nahrazují celé soubory, na které je pak třeba aplikovat mody znovu a ty již nemusejí fungovat nebo se pletu.

Tato nešikovnost v instalaci doplňku mě trochu mrzí, ale jinak sem s phpBB3 spokojen

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Instalace módu automaticky

Příspěvek od ameeck » sob 11. říj 2008 17:23:04

phpBB3 v nové verzi má tzv. Automatický Updater. Ten je schopný porovnat upravené soubory a soubory z nové verze a sloučit je dohromady, s tímhle si ušetříš hodně starostí. Aktualizace pomocí nahrazení souborů se hodí pouze pro neupravená fóra.

Jinak tu instalaci MOD Manager zvládne, ve své podstatě funguje. Vyzkoušel bych si ale instalaci nejdříve nanečisto někde vedle. Už jsem si s ním hrál a zvládl víceméně všechno, co jsem zkusil.

mach4
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 27. dub 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace módu automaticky

Příspěvek od mach4 » sob 11. říj 2008 18:42:53

ten MOD Manager mě docelá zajímá nevíš jestli je někde ke stažení? Nebo ho najdu jen v SVN verzi

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Instalace módu automaticky

Příspěvek od ameeck » sob 11. říj 2008 19:09:21

Myslim, že v tuhle chvíli je jediná možnost checkout z SVN.

Zamčeno