Jak správně nastavovat oprávnění

Zde můžete diskutovat o nové verzi phpBB nebo jejím překladu.
Odpovědět
pb90

Jak správně nastavovat oprávnění

Příspěvek od pb90 » sob 05. kvě 2018 12:03:46

Ahoj, jsem poměrně nový uživatel phpBB. Tedy používal jsem ho již několikrát ale vždy sešlo od používání.
Hlavně z toho důvodu, že jsem nebyl schopný správně nastavit oprávnění uživatelum.

Chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi nemohli poslat v obrázku vzorové oprvánění pro tyto skupiny: Moderátoři, Registrovaní uživatelé, Noví členové fóra, Návštěvníci.

Navíc nevím proč se zde stále nazývají moderátoři jako globální, toto jsem si musel v jazykovém souboru změnit, také bych prosil o vysvětlení.

Co mě dále zajímá, jako nový uživatel fóra, který napsal jeden příspěvek nemohu napsat zprávu administrátorovi. Kde se toto dá změnit ?

V jaké kategorii tyto práva nastavovat a které se nejčastěji držet, podle mě je to dost chaotické a měli by to zpřehlednit.

Díky za rady

x-rated
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nastavovat oprávnění

Příspěvek od x-rated » sob 05. kvě 2018 12:32:01

globální moderátor je moderátor, co moderuje celý fórum
pak může bejt moderátor konkrétní kategorie, ten globální rozhodně neni :D

pb90

Příspěvek od pb90 » sob 05. kvě 2018 13:12:33

Aha, takto se to bere, rozumím.

Mám ještě další problém, kde vypnout schvalování nových příspěvků, tak aby je nemusel pokaždé schvalovat admin.

x-rated
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od x-rated » sob 05. kvě 2018 13:57:04

tak na to si udělej čas aspoň čtvrt hodiny :D

acp -> oprávnění -> oprávnění fór -> všechna fóra (nebo vyber jenom některý) -> ve skupinách nebo uživatelích vyber požadovaný skupiny nebo uživatele -> upravit oprávnění -> pokročilá oprávnění -> může přispívat bez schválení

to je fakt masakr 8-| čim dál víc mě to phpbb přestává bavit, asi brzo přejdu na flarum
když sem to hledal, tak sem někde narazil i na takový absurdity, jako že uživatel si může tisknout soukromý zprávy :D ale že si fórum neporadí se zobrazováním ip adres za reverzní proxy nebo s sql konfigurací master-master, to nikdo neřeší
tohle už je fakt trochu přes čáru a vývojáři by se nad sebou měli zamyslet :-/

pb90

Příspěvek od pb90 » sob 05. kvě 2018 14:54:16

No souhlasím, nechápu proč nemá phpBB žádné inovace, je to pořád to stejné už několik let.

Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Otakar Pěnkava » ned 06. kvě 2018 10:13:59

Oprávnění phpBB je šílené, ale jakmile jej pochopíte, tak zase není tak složité. Výhodou je pak to, že pomocí něj nastavíte opravdu vše.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy ani Facebook neposkytuji podporu.

Odpovědět