Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » čtv 28. zář 2017 11:01:29

Zdravím,

potýkám se s několika problémy po přesunu svého fóra z domena.cz na domena.cz/forum.

Nyní mám na hlavní doméně hlavní stránku poháněnou Wordpressem. Běží v pohodě, v podstatě s ní není žádný problém. Potíže nastávají se subdoménou domena.cz/forum. Běží na phpbb 3.2.0 u Wedosu.

Aktuální struktura FTP vypadá následovně.
V rootu mám složky /domains a /subdom (ta je prázdná) + htaccess od Wedosu. V /domains/fmseries.cz je instalace WP + jejich htaccess. V domains/fmseries.cz/forum je instalace phpbb + jejich htaccess.

  1. Když zadám jen domena.cz/forum stránka se nenačte, musím za to přidat "index.php".
  2. Po přesunu fóra nefungují vnitřní odkazy v příspěvcích, které odkazují na jiná témata či příspěvky (jinak se url samozřejmě pozměnila, jen ne ty v příspěvcích již vložené). Lze je nějak přesměrovat, aby se za klasický odkaz typu domena.cz/viewtopic přidalo třeba domena.cz/forum/viewtopic? A to samé pro dočasně špatné odkazy na Googlu?
  3. Všiml jsem si, že se někdy v url řádku objevuje "hnusná" adresa typu domena.cz/forum/domains/a další cesta adresáře.
  4. Jak správně nastavit cookies pro tento typ subdomény? Adresu mám v administraci jako ".domena.cz". Cesta ke cookie jen "/".
  5. Jak správně nastavit htaccessy? V tomhle nejsem kovaný, ale předpokládám, že budou potřeba nějak upravit, aby oba weby běžely, jak mají.
  6. A také jsem si všiml, že fórum má občas problém s načítáním, že se zasekne a trvá dlouho, než se načte, což dosud nebývalo.
Komukoliv, kdo se odveze, předem děkuji, vím, že je toho hodně. :)

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od TheEilag » čtv 28. zář 2017 18:08:02

Dobrý den,

na úvod se budu zabývat hlavním problémem, tedy nenačítáním fóra a tedy nutnost zadávání index.php.
Můžete mi poslat v SZ přihlašovací údaje do administrace fóra?

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » čtv 28. zář 2017 18:23:11

Jasně, posílám. :)

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od TheEilag » čtv 28. zář 2017 18:32:41

Dobrý den,

nemáte náhodou fórum ve více složkách?
Tedy: domains/fmseries.cz/forum/?
Doporučuji přesunout jen do složky forum.
Ve FTP v hlavním kořeni vytvořte složku: forum a tam celý obsah nakopírujte - nepřesouvejte.
V administraci jsem provedl kontrolu a na žádný problém jsem nenarazil, proto tedy postupujte podle návodu uvedeného výše.
Děkuji za pochopení.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » čtv 28. zář 2017 18:40:59

Tak jak jsem psal, phpbb instalace se nachází zde: /www/domains/fmseries.cz/forum

Jdu provést požadované kroky. :)

Edit:
Provedeno. V tuhle chvíli mám tedy phpbb ve dvou složkách.

V té původní /www/domains/fmseries.cz/forum
A po vaší radě i v /www/forum

Adresa funguje i bez index.php :) Paráda!

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od TheEilag » pát 29. zář 2017 10:49:05

Dobrý den,

co se týče otázky číslo 2 problém stále přetrvává? Google to časem zaregistruje, ale chce mu to dát čas.:)

U otázky č. 3, je stále aktuální? Když jsem Vaše fórum prohížel, tak jsem si problému v adrese nevšiml.

Otázkou č. 4 a 5 se budu zabývat, ale v první řadě je třeba vyřešit č. 2 a 3

Problému v bodě 6 jsem si také nevšiml. Vyskytuje se problém s načítáním i nadále?

Prosím, odpovězte, ať se můžeme posunout dále. :)

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » pát 29. zář 2017 11:21:51

Zdravím,

ad č. 2: je mi jasné, že Googlu to chvilku potrvá, jen jsem zkoušel, zda by tomu šlo nějak napomoci. Vnitřní odkazy se nijak nezměnily (a vlastně ani nevím, zda to očekávat u již zveřejněných příspěvků s nějakými odkazy na jiná témata).

ad č. 3: to se vyřešilo včerejším napravením prvního bodu. :)

ad č. 6: je to hodně nárazové, půl hodiny běží vše v pohodě, pak se během pěti minuty fórum třikrát "zasekne", jako kdyby se něco přetížilo. Poznám to zejména u chatu, který se při odeslání příspěvku sekne a chvíli trvá, než ho odešle. Pak dochází k 503kám. Říkám si, jakou spojitost to má s Wordpressem na hlavní doméně.

EDIT k 6: možná vyřešeno, WP totiž načítal obrázky v příspěvcích z již neplatného umístění, vše jsem upravil do současné podoby a od té doby jsem takové výpadky/přetížení nezaznamenal.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » sob 14. říj 2017 14:03:16

Haló? :)

Eva004
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 213
Registrován: úte 12. črc 2016 23:35:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Eva004 » sob 14. říj 2017 21:02:20

S čím mohu pomoci? :)
NEPOSKYTUJI podporu přes ICQ/Jabber/SZ ani jiné komunikační protokoly! => ptej se zde na fóru
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJ před položením dotazu.
NEURGUJ podporu.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » sob 14. říj 2017 21:35:07

Už jen s číslem 2. Pokud to tedy nějakým způsobem lze (interní odkazy v příspěvcích před změnou adres).

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od TheEilag » ned 15. říj 2017 10:59:22

Dobrý den,

bohužel, s tím už asi nic udělat nejde.
Adresy jsou takto naprogramovány přímo v phpBB.

S pozdravem
TheEilag
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Nycklick
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. pro 2015 11:53:27

Re: Problémy s fórem po přesunu na subdoménu

Příspěvek od Nycklick » ned 15. říj 2017 12:47:02

Fajn, nevadí. Zásadní odkazy upravím, když na ně narazím, a ty ostatní zřejmě tak důležité nebudou. Díky všem za rady :)

Odpovědět