Stránka 1 z 1

Novi clenove fora

Napsal: sob 25. lis 2017 0:34:54
od zappik
Ahoj bando,
po dlouhe dobe mam opet dotaz na "novou", nekolik let starou funkci fora "Noví členové fóra"
pokud nastavim, aby se po registraci automaticky zaradili do teto skupiny, bohuzel se automaticky stanou i cleny skupiny "Registrovani uzivatele", ktera je pro ne tez vychozi.
Jde mi o to, ze samozrejmne chci nastavit oboum skupinam jine pravomoce, ktere se vsak timto smazavaji a cerstve registrovani uzivatele, kteri maji mit lehce omezena prava, maji rovnou stejna prava jako "Registrovani uzivatele".
Prolezl jsem snad jiz veskera nastaveni, a stale se mi nedari to nastavit jak ja potrebuji.
Ano, vim o "AutoGroups" ale myslim si, ze tohle preci musi jit nastavit bez modifikace, kdyz uz nam tam tu skupinu pridali. Mylim se?

Mockrat dekuji za odpovedi...

Re: Novi clenove fora

Napsal: sob 25. lis 2017 20:09:20
od smiesek
Dobrý den,

jako první mě napadá, pomohlo by omezení počtem příspěvků?

Najdete v administraci fora > Obecné - Konfigurace fóra (Registrace uživatelů) > Počet příspěvků pro nové uživatele: ...

Re: Novi clenove fora

Napsal: sob 25. lis 2017 22:09:13
od zappik
Ahoj,
tohle mam nastavene prave na deset prispevku. Pocital jsem s tim, ze to bude probihat takto.
Uzivatel se registruje - jeho vychozi skupina bude "novi clenove fora" - prekroci 10 postu - presune se do skupiny "registrovani uzivatele".

Bohuzel to v mem pripade probiha tak, ze po zaregistrovani, se uzivatel stane clenem obou techto skupin naraz, pouze po prekroceni deseti postu, se odebere ze skupiny "novi clenove fora".
Cimz tato funkce podle me ale pozbyva funkcnosti, jelikoz nejsem schopen omezit opravneni teto skupiny, protoze asi v tomto ma skupina Registrovani uzivatele vetsi vahu. Takze se pouzivaji opravneni teto skupiny a opravneni, ktere jsem nastavil skupine novi clenove fora, se neberou vubec v potaz.

Diky za odpoved.

Re: Novi clenove fora

Napsal: ned 26. lis 2017 16:24:32
od smiesek
Já něco podobného taky využívám, a ono každý, kdo se registruje, je automaticky členem i skupiny Registrovaní uživatelé, s tím, že tato skupina není pro daného člena výchozí a má oprávnění, které mám nastavené pro skupinu Noví členové fora do doby, než splní požadavek pro přijetí do skupiny Registrovaní uživatelé.

Koukněte, jestli se pro nově registrovaného uživatele ta skupina Registrovaní uživatelé jako výchozí. Pokud NE, tak to je správně a chyba bude někde v nastavení oprávnění :-)