Stránka 1 z 2

phpBB fórum hosting

Napsal: úte 19. čer 2018 13:57:57
od phpbbforum
Zdravím všechny členy a uživatele phpBB.cz,

pokud by příspěvek jakkoliv porušoval pravidla tohoto fóra, můžete jej okamžitě smazat, v opačném případě můžete číst dále. V dnešní době už fóra nejsou to, co bývala. Převládá spíše Facebook a další sociální sítě, ale určitě pár členů ještě je, kteří dávají přednost vlastnímu fóru, vlastní komunitě s jeho pravidly. A právě pro ty, kteří stále mají rádi fórum, především phpBB systém bych něco měl.

TheEilag si na mne jistě vzpomene, protože v minulosti jsem vlastnil několik systémů na zřízení novo fóra, jak phpBB, tak i myBB na doménách forum-zdarma.eu a phpbb-zdarma.eu. Možná si mne a tyto domény ještě někteří pamatuji.Projekty již byly před dlouhou dobou ukončeny, a to byla chyba. Proto jsem se v předešlých týdnech a dá se říci i měsících pracoval na něčem jednoduchém, co někteří mohou ocenit. Ano, vše to směruje k jednomu konci a to takovému, že jsem spustil phpBB fórum hosting, kde si na jedno kliknutí můžete provést instalaci vlastního phpBB fóra. Oproti minulým projektům se toto celkem liší, jelikož je zde podstatně více možností. Vše je zcela zdarma, jak již bylo v minulosti, navíc lze například využívat vlastní fórum na více doménách, můžete si vybrat, jakou si přejete použít (zatím dvě, nejspíše ale budou další), kdykoliv si můžete v administraci fóra název domény přepnout na jinou, což je otázka pár sekund.
Také je zde možnost vlastního loga, nabídka z několika stylů, kterých zatím není moc, ale postupně se přidávají, mohou být také přidány různé módy a další. Také je možné provést migraci fóra, buď k nám a nebo poté případně od nás, k tomu stačí jen .sql záloha , kterou rádi poskytneme.

Možností je opravdu více a asi není nutné je všechny vypisovat. Jelikož je tato komunita zaměřena na phpBB, napadlo mne, že by tu mohl být někdo, kdo by si chtěl založit vlastní diskuzní fórum zcela zdarma bez nutnosti domény či hostingu, třeba jen pro zkoušení a nebo pár přátel.

Odkaz na službu sem zatím dávat nebudu, je již funkční, ale vyčkám na reakce, zda by měl někdo o takovou službu zájem a především na to, jestli je možné sem odkaz vůbec vložit ;-) .

Přeji hezký zbytek dne.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: pát 22. čer 2018 10:30:05
od Otakar Pěnkava
Nápadu fandím, ale doba je jinde. Kdysi jsem sám začínal na podobných systémech, ale kdo to s fórem myslí vážně (což musí každý, kdo to chce rozjet), tak pro něj není zase tak složité phpBB nainstalovat a koupit si hosting s doménou.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: pát 22. čer 2018 15:20:18
od vBrute
presne ako Otakar píše, taktiež je skrz rozširujúce sa možnosti komunikácie - sociálne siete, discord... aj oveľa menšú záujem o fóra, klesá návštevnosť aj zabehnutých väčších fór a keď k tomu pridáme tie nepodarené zabugované nové verzie so zmenšujúcim počtom kompatibilných rozšírení, je to proste bieda...

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: pát 22. čer 2018 18:39:33
od smiesek
taky si myslím, že pokud se někdo nechce zdržovat instalací a nastavováním, tohle rychlé řešení bude ideální.
Ale já osobně mám ráda u takových "krabičkových řešení" vše pod palcem.

Tzn. můj dotaz, bude mít uživatel přístup i do databáze a na FTP? Nebo pouze bude vše obsluhovat z administrace fora?

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: pát 22. čer 2018 19:23:08
od Eva004
Do FTP ani databáze přístup nebude, bude to asi něco jako forum-zdarma.cz

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: ned 24. čer 2018 8:54:39
od phpbbforum
Diky za reakce. Předem se omlouvám za pripadne chyby, ale píší z mobilu a ještě tomu jsem v nemocnici pod prášky, kde si jeste chvíli polezim. Ano, vím ze o fora již takový zájem není, ale mohlo by byt fajn, kdyby tu taková služba byla, proto to zkouším. Většině lidi stačí jen telefon a Messenger, znám šle par, co jeste mají rádi forum. Pravé kvůli modum, stylům atd, jsem zatim nasadil trochu starší verzi, ne úplně poslední, kde je pro tyto doplňky jeste velký prostor.

FTP bohuzel není. Ale po domluvě je přístup do DB možný. Forum se jen přesune do nové individuální databaze kam budete mit přístup. Taky vlastní logo a mnoho dalšího. Samozřejmostí je také treba poskytnutí zálohy fora, nebo naopak import k nám.

Kdyz budete mit nějaké dotazy, napište. A ja jak se sem znovu dostanu rad odpovím.

Pěknou neděli.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: stř 27. čer 2018 13:53:47
od Otakar Pěnkava
Z čeho to budete financovat? Sám jsem velkým nadšencem komunitních projektů, kdysi jsem rozjel více služeb, které byly zdarma, ale vím, že člověk něco musí jíst, dále provoz něco stojí a zadarmo se to dělat nedá.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: stř 27. čer 2018 14:29:25
od phpbbforum
Pro začátek mam neco vyhrazené stranou určené na službu. Domény se platí ročně, jelikož služba začíná, zatim mam menší server ne tak finančně náročný. Pokud se služba rozroste, tak server také. Na zřízených fórech také bude nejspíše umístěna nějaká menší reklama. To urcite nebude hlavní zdroj, alespoň do začátku ne, ale kdo ví. Zatim to beru jako koníčka, baví mne to ;).

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: úte 03. črc 2018 4:50:14
od phpbbforum
Zdravim. Pokud byste měl nekdo zájem službu zkusit, můžete se podívat zde http://www.forumhosting.cz/. Spousta toho jeste bude změněno, postupně se přidávají i styly a také pribydou módy, ale služba samotná je již funkcni.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: úte 03. črc 2018 5:45:17
od smiesek
děkujeme za odkaz, ale přece jen, nechybí zásadní údaj(věc) a to vlastník stránek?
GDPR OK, ale pořád nevím jakému Pepíkovi z Afriky poskytnu údaje :-)

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: úte 03. črc 2018 8:31:28
od phpbbforum
Dekuji za informaci :). Mel jsem více verzi s GDPR a v teto koukám, ze údaje vypadly. Ihned jak se dostanu k pc vše opravím. Jak jsem uvedl, tak budou i další změny, postupně se jeste vše vyvíjí ;).

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: úte 03. črc 2018 22:01:07
od Otakar Pěnkava
Vytvořte si stránku kontakt.
V názvu kategorie Ostatní máte překlep (Osatní).

Běží to na řadě 3.0 nebo už novější 3.1/3.2?

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: úte 03. črc 2018 22:13:42
od TheEilag
Ahoj Otakare,

viz. Funkce - verze 3.0.15. :)
Ten kontakt by se přidat mohl.
Ještě služba není oficiálně dokončená, ale registrace fór a jejich funkčnost je k dispozici.

S pozdravem
TheEilag

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: stř 04. črc 2018 7:07:55
od phpbbforum
Otakar Pěnkava píše:
úte 03. črc 2018 22:01:07
Vytvořte si stránku kontakt.
V názvu kategorie Ostatní máte překlep (Osatní).

Běží to na řadě 3.0 nebo už novější 3.1/3.2?


Dekuji za upozornění. Vše jeste postupně vylepšuji a upravuji, malý překlep se jeste muže někde objevit, již ne ale tolik.

Ano, jak píše TheEilag, tak zatim je verze 3.0.15. Uvidím do budoucna zda jeste nasadim tu úplně aktuální. Predtim bych vše musel testovat a konfigurovat na serveru, pripadne by byla spuštěna i testovací verze. Nicméně nyní to není prioritou, aktuální verzi mam vyladenou, plne funkcni a budou přidávány i módy a další šablony.

Re: phpBB fórum hosting

Napsal: pát 06. črc 2018 17:15:04
od Otakar Pěnkava
Není tam 3.0.14? Už je to dlouho co byla ukončena podpora 3.0 řady, ale co si pamatuji, tak ta byla poslední. Sám jsem byl dlouhou dobu zastáncem této starší řady před novější 3.1. Ale s příchodem 3.2 jsem všude aktualizoval. Hlavně kvůlu PHP, protože verzi 5.6 končí koncem roku podpora a na novějších řada 3.0 neběží bez nějakých velkých úprav.