Oznamovací okno

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Redworker
Příspěvky: 124
Registrován: pát 18. pro 2009 19:48:29

Oznamovací okno

Příspěvek od Redworker » pát 22. led 2010 20:26:41

Dobrý den,
slyšel jsem, že není potřeba stahovat Announcement Centre a oznámení všem uživatelům při vstupu na web lze přidat do šablony. Mohl by mi ale někdo říct kam přesně a co?

Děkuji, Redworker.

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od Senky » pát 22. led 2010 20:34:09

Áno, ide to. Stačí ak si pridáš do overall_header.html príslušný text...
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Redworker
Příspěvky: 124
Registrován: pát 18. pro 2009 19:48:29

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od Redworker » pát 22. led 2010 20:36:26

No jó, ale jaký text a kde ho najdu? A za co nebo před co ho mám přidat?

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od Senky » pát 22. led 2010 20:39:49

No my ti hádam nemáme napísať text, ktorý tam chceš vložiť. Však hľadaj, skúšaj! Nemôžeme všetko urobiť za teba...
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Redworker
Příspěvky: 124
Registrován: pát 18. pro 2009 19:48:29

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od Redworker » pát 22. led 2010 20:59:36

Kdybych přibližně věděl, jak na to, ale já vůbec nevím...

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od Senky » pát 22. led 2010 23:36:24

Ach, a keď nám napíšeš, že "ty nevieš", vieme my, čo ty nevieš? Popíš problém, čo si skúšal robiť, čo nevyšlo atď...
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od smiesek » sob 28. bře 2015 18:21:41

Můžu dostat doporučení na MOD podobný "Announcement Centre"?

Jde o to, že výše uvedený MOD není kompatibilní pro verzi fora 3.0.12 a já bych ráda jej využívala pro následující situaci, případně budu ráda za radu, jak to řešit.

Pokud bude anonymní uživatel a nebo uživatel v určité skupině, tak bych jim ráda nastavila právě oznámení na hlavní straně fora.

Nikde se mi zatím nic nepodařilo jiného dohledat, kromě výše uvedeného, ale je nekompatibilní.

Verze fora je 3.0.12 z důvodu toho, že tam je asi cca 3 MODy, které nejsou aplikovatelné pro 3.1.0

Děkuju

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od leschek » sob 28. bře 2015 19:03:58

Asi by to v phpBB šlo vyřešit pomocí cBB Blockgets, což je portál, který umožňuje vytvořit bloky na jakékoliv stránce (a módech stránky) fóra. Po instalaci tohoto MODu jsem na svém fóru (viz podpis) zrušil "Announcement Centre". Bohužel zatím tento MOD není pro 3.1.

Jinak to jde vyřeřit pomocí MODu Quick Adds, který je sice primárně určen na reklamy, ale je na tobě, co do rámečku napíšeš.

Pokud by ti stačilo rozdělení na skupiny registrovaní uživatelé, moderátoři, boti, administrátoři (chybí nově zaregistrovaní uživ., COPPAři a vlastní skupiny) tak je celkem snadný si vytvořit přímo v šabloně rámeček a do něho oznámení napsat. Tohle je dokonce jednodušší v 3.1, kde existuje rozšíření custom code (což je vlastně to samo, jak to vytvořit v šabloně, jen se to dělá přes administraci).
smiesek píše:Verze fora je 3.0.12 z důvodu toho, že tam je asi cca 3 MODy, které nejsou aplikovatelné pro 3.1.0
To by mě zajímalo, který? Osobně čekám na aktualizaci příloh - uttachment se to, myslím, jmenuje.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od smiesek » ned 29. bře 2015 6:12:53

MODy používané na foru jsou:
- ReIMG Image Resizer
- mChat
- Feedback
- Limit Post As Count Per Forum

Vzhled používaný na foru je:
- Absolution

Oznámení bych ráda ponechala zobrazovat skupině Návštěvníci a Nově registrovaným uživatelům, kteří se ještě po dosažení požadovaného počtu příspěvků nepřenesli do skupiny Registrovaní uživatelé

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od leschek » ned 29. bře 2015 11:38:33

Aktualizace MODů:

ReIMG Image Resizer - na rozšíření se už pracuje
mChat - na rozšíření se pracuje a je docela funkční. Kromě toho jsou i další dva chaty/vzkazníky + jeden placený chat.
Limit Post As Count Per Forum - jedno nebo dvě rozšíření už existují.
Feedback - tohle neznám, ale možná je to podobný tomuto.

Oznámení:
Pro 3.0 bych asi použil cBB Blockgets, popřípadě tady je "Announcement Centre pro 3.0.12.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od smiesek » ned 29. bře 2015 14:03:00

Tu verzi Announcement Centre pro 3.0.12 jsem zkoušela právě a docela to hodně odstřelilo forum, tak jsem jej musela dát pryč, protože to rozhodilo celé forum.
Nepodařilo se mi ani zjistit, v čem je problém protože poskytovatel ihned odpojit celý hosting.

Feedback - ano ta shoda zřejmě bude v Tebou doporučovaném MODu - to bude ten účel.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od leschek » ned 29. bře 2015 14:46:59

smiesek píše:Tu verzi Announcement Centre pro 3.0.12 jsem zkoušela právě a docela to hodně odstřelilo forum, tak jsem jej musela dát pryč, protože to rozhodilo celé forum.
Zajímavý. Teď jsem to vyzkoušel na localhostu na čistým phpBB 3.0.12 s prosilverem a instalace přes AutoMOD proběhla úplně bez problémů a zdá se, že to funguje, jak má (zobrazí se oznámení a můžu ho upravit).

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od smiesek » ned 29. bře 2015 18:12:49

ano, já jsem to taky zkoušela na localu a vše v pořádku, ale na ostrém webu mě to prostě totálně odrovnalo :-|

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od leschek » ned 29. bře 2015 19:03:50

Tak to nevím, ale zdá se, že jsem se výše trochu spletl, když jsem psal
leschek píše:Pokud by ti stačilo rozdělení na skupiny registrovaní uživatelé, moderátoři, boti, administrátoři (chybí nově zaregistrovaní uživ., COPPAři a vlastní skupiny)
protože existuje proměnná pro šablony, ze které jde vytvořit podmínku pro nově registrované uživatele (nahoře jsem to už opravil). Takže pokud nechceš instalovat žádný MOD, tak si můžeš v šabloně (nejspíš v overall_headeru) vytvořit rámeček a do něho napsat text, který chceš a pomocí podmínky v šabloně můžeš jeho zobrazení omezit pouze na hosty a nově registrovaný uživatele. Pokud to uděláš přímo v šabloně, tak to bude snadný později upravit i v phpBB 3.1.x.

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznamovací okno

Příspěvek od smiesek » pát 08. dub 2016 6:32:46

leschek píše:Limit Post As Count Per Forum - jedno nebo dvě rozšíření už existují.
po delší době jsem prohledala, ale nic co by odpovídalo tomuto MODu jsem nenašla, kromě obdoby:
[BETA] Limit Topics Per User

Můžeš prosím poradit, na co jsi narazil Ty a nebo někdo doporučit hledané rozšíření?

Zamčeno