Změna vedení fóra phpBB.cz

Zde najdete veškeré články portálu phpBB.cz
Kamahl
Příspěvky: 1713
Registrován: ned 25. bře 2007 1:00:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Kamahl » sob 06. črc 2013 11:31:10

Na zaklade toho, ze Whispere kupil domenu. Ameeck ani WW6 ju nikdy ani nevlastnili, nemala byt o com diskusia.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » sob 06. črc 2013 12:29:26

Hlavně to je také o tom, kdo bude doménu platit ... :-|

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od leschek » sob 06. črc 2013 12:49:17

Nika: Nestojí domény jen pár stovek ročně? Neřekl bych, že je to takový problém.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » sob 06. črc 2013 12:55:28

Doménu zřejmě platil WW6 zjistil jsem to na http://www.nic.cz.
Naposledy upravil(a) TheEilag dne pon 08. črc 2013 14:18:45, celkem upraveno 1 x.
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od leschek » sob 06. črc 2013 12:59:30

Ono na tom asi nezáleží (alespoň ne uživateli, který sem zavítá, aby požádal o pomoc), ale mě to NIC ukazuje, že držitelem je Whispere.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » sob 06. črc 2013 13:08:33

Dobrý den. Ano teď je Whispere ale předtím to zřejmě platil WW6.
Naposledy upravil(a) TheEilag dne pon 08. črc 2013 14:19:20, celkem upraveno 1 x.
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » sob 06. črc 2013 13:37:44

leschek píše:Nika: Neřekl bych, že je to takový problém.
:-) Mno zřejmě máš lépe placené zaměstnání než já, ale já si to tedy rozhodně dovolit nemohu a myslím, že je dosti těch co jsou na tom stejně, obzvlášť když těch domén má několik ;-)


Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » sob 06. črc 2013 13:54:46

ansysko píše:ale kto sa stará o chod fóra.
Přesně tak, je to jak říkáš a hodně z nás víme o čem je řeč ;-)

Uživatelský avatar
MaxiIV
Příspěvky: 32
Registrován: pon 31. bře 2008 0:15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od MaxiIV » sob 06. črc 2013 16:07:47

Koukám, že i sem dorazila tématika dne, majitel serveru a jeho činnost.

Já bych to trochu otupil,
předpokládám, že tu jsme všichni pouze pro věc samou, aby fungovala,
chápu, že prachy se motají do všeho a dost brutálně.
Osobně bych nechal nové vedení, aby se rychle rozkoukalo, nasálo všechny finesy fungování.

Přeji jim a nám všem, aby server fungoval tak skvěle jako doposud a i lépe, držím všechny palečky.
http://Forum.Class1.CZ aneb všechno jde řešit slušně, věcně a v klidu
protizákonně odpojen, holt slušnost se nevyplácí

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od Otakar Pěnkava » ned 07. črc 2013 19:48:27

Pochopte, že jsem doménu koupil jako expirující, kdybych ji neprodloužil (ještě na jméno starého majitele), tak ji koupil spekulant a celý projekt šel do háje. Nechtěl jsem tu NIC měnit, chtěl jsem jen platit provoz a nechat staré vedení, ale to rezignovalo. Celý projekt jsem přebíral ve stádiu, kdy doménu jsem zaplatil, ale převzal až 3 týdny poté. Údaje od hostingu nikdo neznal, projekt běžel na freehostingu a veškeré věci jsem si musel vyřídit s podporou a přes starého majitele.

A odměnou mi je zde, že se mi někteří uživatelé o mně vyjadřují nepěkným způsobem a hází klacky pod nohy.
Projekt jsem kupoval, že mu poskytnu zázemí, že budu platit včas domény a zajistím hosting. To, že se část podpory odporoučela bez důvodu a na otázku z jakého důvodu odchází odpověděli podrážděně...

Musím se s nastalou situací nějak sžít a vytvořit si časový plán, protože toho je opravdu hodně. Zkušenosti na to mám velké, viz. WebDeal.cz nebo PayPost.cz (běží na phpBB, ale s fórem nemá nic společného).

Mějte pochopení, je léto, čas dovolených. Děkuji.
nikabb píše:Hlavně to je také o tom, kdo bude doménu platit ... :-|
To není žádný problém. Nepiji, nekouřím a za ušetřené peníze prodlužuji domény :)
TheEilag píše:Doménu platil WW6 zjistil jsem to na http://www.nic.cz.
A proto jsem ji odkoupil ve stavu, kdy expirovala? Kdybych tu doménu zavčasu neprodloužil, tak propadla. WW6 tu doménu nikdy neplatil, platil ji původní majitel.

WW6 nikdy doménu nevlastnil a nelze zjistit ze záznamů CZNIC kdo tu doménu zaplatil.
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Uživatelský avatar
nikabb
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 22. pro 2011 15:02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od nikabb » ned 07. črc 2013 21:17:49

Otakar Pěnkava píše:To není žádný problém. Nepiji, nekouřím a za ušetřené peníze prodlužuji domény :)
:-) Hezky řečeno, kéž by nás takových bylo více co obětují zdraví za hosting.

Jinak z větší části souhlasím s tím co píše nový admin. Ze zkušenosti vím, že mnohdy je těžké přijmout nějaké změny když už jste zvyklí na určité členy (ať už týmu nebo uživatele), ale tak to prostě je. Lidé odchází a zase přichází.

Ale zase musím oponovat ohledně přesměrování fóra na forum_index.php
Dosti nepěkných odpovědí by určitě ubylo.
Možná by to taky chtělo vyhlásit nějaký nábor členů týmu, aby jste na to nebyl sám.

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » ned 07. črc 2013 22:16:01

Otakar Pěnkava píše:
TheEilag píše:Doménu platil WW6 zjistil jsem to na http://www.nic.cz.
A proto jsem ji odkoupil ve stavu, kdy expirovala? Kdybych tu doménu zavčasu neprodloužil, tak propadla. WW6 tu doménu nikdy neplatil, platil ji původní majitel.

WW6 nikdy doménu nevlastnil a nelze zjistit ze záznamů CZNIC kdo tu doménu zaplatil.
Dobrý den. Předtím to platil slovák doménu dříve zaplatil WW6 který vám doménu prodal. Asi nesledujete nějak často web služby CZ.NIC kde se dá zjistit že doménu investujete vy. Tady máte údaje o vaší doméně: http://www.nic.cz/whois/?d=phpbb.cz. Sleduju http://www.nic.cz často a o doménách jako phpbb.cz mám přehled. Domény sleduju už za dobu kdy jste ji ještě neplatil a platil to nějaký slovák.
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od kksmirice » ned 07. črc 2013 23:10:00

TheEilag píše:... Předtím to platil slovák doménu dříve zaplatil WW6 který vám doménu prodal. Asi nesledujete nějak často web služby CZ.NIC kde se dá zjistit že doménu investujete vy. ...
Nechci Vám kazit Vaše představy o placení či neplacení domén, ale z údajů uvedených v registru domén (veřejně dostupných) bohužel nenajdete kdo za jakou doménu zaplatil.
To, že je někdo uveden jako vlastník domény, ještě neznamená, že za tyto služby platí právě on.

Uvedu Vám jeden příklad.
Já Vám poskytnu nějakou službu a budu po Vás požadovat zaplacení za tuto službu. Jako formu platby si zvolím zaplacení domény, kterou si já předem zaregistruji a Vám poskytnu údaje k platbě.
Kdo bude uveden jako vlastník domény? Domníváte se, že také budete v registru uveden jako vlastník?
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Uživatelský avatar
TheEilag
Podpora
Podpora
Příspěvky: 602
Registrován: ned 01. led 2012 17:56:56
Bydliště: ČR, Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna vedení fóra phpBB.cz

Příspěvek od TheEilag » pon 08. črc 2013 13:51:55

Dobrý den. Ne ale doménu bych žádnou neplatil bez žádného zisku. Vy by jste platil za někoho jiného doménu kdyby jste nebyl uveden jako vlastník a neměl by jste z toho žádný zisk? Nevím to přesně jestli doménu platil WW6 ale prodlužoval jí ještě původní vlastník. Whispere jí koupil až po prodloužení. Kdyby se Whispere(Otakar Pěnkava) o fórum více staral uživatel se chce přihlásit na fórum a převádí ho to na portál. Ať to upraví index.php na portal.php a forum_index.php na index.php ve FTP stačí soubory přejmenoat.
POSKYTUJI pouze placenou podporu přes Messenger/SZ a jiné komunikační protokoly.
NEPOSKYTUJI podporu pro warez fóra.
HLEDEJTE A ČTĚTE PRAVIDLA před položením dotazu.
NEURGUJTE podporu.
NEŽÁDEJTE mne o úpravy/aktualizaci Vašeho fóra. Žádosti o aktualizace pište do fóra Pracovní příležitosti.
NEŽÁDEJTE o hledání módu/stylu/překladu, využijte funkci hledat.

Odpovědět