Jak poznat více účtu jednoho člověka?

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
Odpovědět
Sonik
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. úno 2015 21:24:23

Jak poznat více účtu jednoho člověka?

Příspěvek od Sonik » úte 03. úno 2015 23:20:58

Zdravím,
dá se na fórum phpBB poznat, že člověk má více účtů pokud používá proxi server nebo nějaký anonymizér nebo jen má 2 simkarty s internetem? Neexistuje nějaký mód, který i přes změněnou IP pozná, že má ještě nějaký účet?
Děkuji za odpověd. Omlouvám se jestli je už takový dotaz, ale nenašel jsem ho.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat více účtu jednoho člověka?

Příspěvek od leschek » stř 04. úno 2015 1:12:23

Podle mě to jde poznat jen podle stylu psaní toho uživatele. Pokud si změní IP adresu, tak ho podle ní nepoznáš, jméno má taky jiné a emailů může mít, kolik chce. Můj názor je ten, že pokud neporušuje podmínky fóra, tak by to nikomu vadit nemělo. Pokud na fóru dělá něco, co by neměl, tak ho zabanuj.

Přečti si tohle na phpBB.com. Je tam popsáno jak blokovat proxy (pro phpBB 3.0.x).

Teoreticky by mohl pomoct tento MOD (pro phpBB 3.0.x), který blokuje uživatele na základě různých blacklistů, na kterých se může (ale nemusí) nacházet záznam o proxy, přes které se přihlašuje, pokud to dělá.

Sonik
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. úno 2015 21:24:23

Re: Jak poznat více účtu jednoho člověka?

Příspěvek od Sonik » stř 04. úno 2015 11:25:08

Děkuji ti Lešku za vysvětleni.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat více účtu jednoho člověka?

Příspěvek od leschek » úte 17. úno 2015 12:27:23

Takže jsem neměl úplně pravdu. Ještě jde poznat uživatele na základě cookie. Má to ale tu nevýhodu, že uživatel 2 musí použít stejný prohlížeč jako uživatel 1, aby je bylo možné rozpoznat jako jednoho uživatele a nesmí smazat cookie, což si nemyslím, že hodně lidí dělá (v každým případě je to přesnější než zjišťování uživatelů na základě IP adresy). Dokonce na to existuje zajímavé rozšíření pro phpBB 3.1 a MOD pro phpBB 3.0 (ten jsem ale nezkoušel).

Odpovědět