Hacknutí fora

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
Odpovědět
Jackyst

Hacknutí fora

Příspěvek od Jackyst » sob 11. zář 2010 17:11:00

Mám jeden problém, jeden člověk na své foru o mě zveřejňuje osobní údaje bez mého souhlasu, s fotografií a píše tam o mě nesmysly. Zaindexovali mě i vyhledávače a mé jméno je na předních pozicích ve vyhledávači.

Jak hacknout jeho foru, respektivě se tam aspoň nabourat a smazat mu určitou diskuzi se zálohou?

Vím, že fora mívaj děravý místa a hned je tam riziko, že se tam někdo dostane.

Máte nějaký postup?

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Senky » sob 11. zář 2010 17:14:44

:D :D :D kebyže phpBB má dieru, a je OpenSource, myslíš, že by to developeri okamžite neodstránili? phpBB NEMÁ akékoľvek miesto, cez ktoré by ho šlo hacknúť. Ako sorry, ale takúto vec som na podpore nikdy nečakal...

Hacknúť to nejde, ak ťa však uráža, a vieš jeho meno, môžeš podať sťažnosť na políciu o (minimálne) urážke na cti...
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Jackyst

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Jackyst » sob 11. zář 2010 17:16:53

Zajímavé ..tak jaktože mi v minulosti on zrovna forum hackl?

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od WhiteWolfSix » sob 11. zář 2010 19:35:52

Najčastejšou príčinou úspešného hacknutia fóra je ľudský faktor nie jeho technické zabezpečenie.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

pclama
Příspěvky: 116
Registrován: úte 13. říj 2009 13:18:48

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od pclama » pát 22. říj 2010 17:35:08

Jackyst píše:Mám jeden problém, jeden člověk na své foru o mě zveřejňuje osobní údaje bez mého souhlasu, s fotografií a píše tam o mě nesmysly. Zaindexovali mě i vyhledávače a mé jméno je na předních pozicích ve vyhledávači.

Jak hacknout jeho foru, respektivě se tam aspoň nabourat a smazat mu určitou diskuzi se zálohou?

Vím, že fora mívaj děravý místa a hned je tam riziko, že se tam někdo dostane.

Máte nějaký postup?
hacknut ide vsetko , ale nemyslim si ze by ti niekto tu na fore dal navod :-D

Tom456851357

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Tom456851357 » pon 06. srp 2012 23:04:21

Senky píše::D :D :D kebyže phpBB má dieru, a je OpenSource, myslíš, že by to developeri okamžite neodstránili? phpBB NEMÁ akékoľvek miesto, cez ktoré by ho šlo hacknúť. Ako sorry, ale takúto vec som na podpore nikdy nečakal...

Hacknúť to nejde, ak ťa však uráža, a vieš jeho meno, môžeš podať sťažnosť na políciu o (minimálne) urážke na cti...
to je docela silný tvrzení !!
a proč se na česky položenou otázku odpovídá slovensky ?
příště to bude cikánsky a pak nám tu jen šimpanz udělá huhu

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od kksmirice » úte 07. srp 2012 7:25:23

Po přečtení příspěvků nad mým mi nedá na ně nereagovat.
Senky píše::D :D :D kebyže phpBB má dieru, a je OpenSource, myslíš, že by to developeri okamžite neodstránili? phpBB NEMÁ akékoľvek miesto, cez ktoré by ho šlo hacknúť. ...
Jste 100% přesvědčený o tom, že všechny pluginy (doplňky) procházejí důsledným testováním autorů phpBB??? Já o tom přesvědčený nejsem!!!
Tom456851357 píše:... a proč se na česky položenou otázku odpovídá slovensky ?
příště to bude cikánsky a pak nám tu jen šimpanz udělá huhu
Protože je Senky slovák a odpovídá ve svém rodném jazyce. Vy na slovenských fórech odpovídáte slovensky?
Váš postoj může být označován za rasistický.
Jackyst píše:Mám jeden problém, jeden člověk na své foru o mě zveřejňuje osobní údaje bez mého souhlasu, s fotografií a píše tam o mě nesmysly. ...
Pojem osobní údaje je dosti široký... Ne vždy se jedná o porušení zákona o ochraně osobnosti a osobních údajů. I to má své zákonitosti a pokud dotyčný čerpal z veřejně dostupných zdrojů, pak se nejspíše nedopustil ničeho nezákonného. Netuším co vše o Vás publikuje.
Ovšem zveřejnění Vaší fotografie bez Vašeho souhlasu je porušení zákona, minimálně autorského. Nastudujte si i patřičné části ze zákona o ochraně osobních údajů a podejte trestní oznámení pro porušení několika zákonů.
Jackyst píše:... Jak hacknout jeho foru, respektivě se tam aspoň nabourat a smazat mu určitou diskuzi se zálohou?

Vím, že fora mívaj děravý místa a hned je tam riziko, že se tam někdo dostane.

Máte nějaký postup?
Hacking je trestný obecně.
Nechápu Váš postoj.
Na straně jedné se domáháte spravedlnosti a na straně druhé chcete páchat trestnou činnost?
To mi jaksi nedává smysl!!!


Rozmyslete si řádně co vlastně chcete udělat a podle toho se zachovejte, ale v žádné případě nečekejte, že Vám zde někdo odpoví jakým způsobem se dá něco hacknout! Je to, mimo jiné, napomáhání trestné činnosti.
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Nerdy
Příspěvky: 1295
Registrován: sob 16. úno 2008 12:10:53
Bydliště: index
Kontaktovat uživatele:

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Nerdy » úte 07. srp 2012 12:35:43

kksmirice píše: Jste 100% přesvědčený o tom, že všechny pluginy (doplňky) procházejí důsledným testováním autorů phpBB??? Já o tom přesvědčený nejsem!!!
Všechny schválené modifikace týmem phpBB prošly testováním.
www.Jump4.cz, www.RockForPeople.cz/forum/

Pomocí soukromých zpráv podporu nepodávám.
Pro Warez fóra podporu nepodávám.
Než se začneš ptát, hledej.
Nenabízíš-li za pomoc peníze, neurguj, podporu podávám ve svém volném čase.

Nabízím od instalací phpBB, přes aktualizace na nejnovější verze, po úpravy phpBB a stylů, a další. - SZ, email.

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Senky » stř 08. srp 2012 12:20:19

kksmirice píše:...Jste 100% přesvědčený o tom, že všechny pluginy (doplňky) procházejí důsledným testováním autorů phpBB?...
Ja sa pokojne aj stavím ;). phpBB v minulosti (pri tvorbe 3.0.0) prešlo bezpečnostnou analýzou profesionálnej firmy - vývojári dostali všetky potrebné rady, ako vytvoriť nenabúrateľný systém (čo sa php kódu týka - nehovorím tu o serveri, DDoS, a podobných utokoch). V rovnakých pravidlách sa kontrolujú všetky MODy, ktoré sú schválené a dostupné v databáze modifikácií na phpbb.com. Verte či nie, bol som súčasťou Jr. Validators, a videl som, ako 90% MODov nie je schválených z bezpečnostných dôvodov.
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od kksmirice » stř 08. srp 2012 14:10:55

To je jedině dobře, že oficiálně vydané módy prochází takovouto kontrolou.
Dotazem jsem měl spíše na mysli, ty módy. které nejsou týmem schváleny a nebo co si uživatelé zbastlí do kódu a nevědí nic o základní bezpečnosti...
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Senky
Podpora
Podpora
Příspěvky: 2321
Registrován: sob 04. črc 2009 13:33:10

Re: Hacknutí fora

Příspěvek od Senky » čtv 09. srp 2012 22:36:38

Sorry, ale to už je tvoj problém, keď do kódu hádžeš veci, o ktorých nemáš ani tušenia, či sú bezpečné. Toto je oficiálna podpora phpBB, kde sa podporuje len phpBB standalone, alebo s MODmy, ktoré sú oficiálne schválené na phpbb.com. Preto bez problémov môžeme tvrdiť, že phpBB ne bezpečný na 100%. Ak niekto do kódu hádže svoje bezpečnostné diery, je predsa jasné, že kód bezpečný nie je. Môže požiadať tu na fóre o preverenie, či je kód bezpečný.
‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‎‏‏‎ ‎ ‎ ‎🔔
Browser & Mobile Notifications Extension
Nyní také podpora Safari (macOS i iOS)

Odpovědět