Opravení nefunkční diakritiky při převodu na phpBB3

Pokud se vám při převodu na phpBB3 rozházely znaky. Lehkou úpravou tento problém odstraníte.

1. ledna 2009 končí podpora phpBB2 a je dobrý nápad konvertovat vaše staré phpBB2 fórum na novou řadu phpBB - phpBB3. Poskytuje mnoho nových funkcí, které jsme rozebrali už v jiných článcích a pousouvá vývoj phpBB mnohem dál. Důležité také je, že phpBB2 není určeno pro běh na PHP5, a podporu PHP4 skupina PHP skončila již před rokem.

Při konverzi se stane, že vaše příspěvky, fóra nebo uživatelé mohou mít v názvech a údajích rozhozenou diakritiku. phpBB3 zvládne překonvertovat jakékoliv kódování do utf8, když se vstupní kódování správně nastaví. Bohužel u fór, kde je v databázi jiné kodování než na fóru, se tohle nestane a vyjede vám na novém fóru rozházený obsah.

Je potřeba sjednotit kódování na phpBB2 fóru. Nejdřív přejděte do phpMyAdmin nebo odpovídajícího rozhraní pro správu databáze a najděte si jak jsou kódovány tabulky v databázi. Vypadá to zhruba takhle:


Dále si otevřete soubor language/lang_czech/lang_main.php a nastavte v položce ENCODING stejné kódování jako bylo v databázi. Použijte vždy jen název kódování, nap?. utf8_bin -> utf-8, latin2_czech_ci -> latin2/Windows-1250, etc, pokud si nejste jisti, zeptejte se. Pozn. kódování bude nyní na starém fórum rozhozené, nevadí to, když zajistíte, aby na fórum nikdo v té době nic nepřidávál nebo na něm nic neupravoval.

Nyní spusťte převod znovu a měli byste vidět stejný obsah jako jste měli na phpBB2.
Vydáno: čtv 25. pro 2008 11:19:47
od: ameeck
Změněno: čtv 12. bře 2009 19:14:25
od: christian
Zobrazeno: 6642


Odkaz na článek:
Odkaz přímo do fóra:


Server jede u TELE3