Kopie dat mezi fóry stejné verze

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
laurel_31299
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. zář 2014 7:46:45

Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od laurel_31299 » stř 10. zář 2014 14:26:52

Ahoj, mám následující situaci a nevím jak to zprovoznit.

Mám funkční fórum s nainstalovaným portálem.
Vedle toho mám testovací fórum s jiným rozšířením.
Co bych potřeboval je pouze řekněme zkopírovat data fóra (příspěvky,uživatele, PM atp) do druhého.

Pokud si udělám komplet kopii fóra, tak bych musel odinstalovat veškeré doplňky a instalovat jiné znovu, což je poměrně časově náročné.

Existuje nějaké řešení.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od leschek » stř 10. zář 2014 15:58:41

Jestli jde o sloučení dvou fór (tím myslím zkopírovat data z jednoho rozjetýho fóra do druhýho rozjetýho fóra) tak to je poměrně složitý, protože třeba neodpovídají ID uživatelů atd.

Pokud jde o duplikování fóra, kdy to druhé má být až na rozšíření a vzhled identické s tím prvním, tak je asi nejjednodušší duplikovat databázi toho prvního fóra, použít upravené soubory toho druhého fóra (asi se bude muset udělat změna v config.php, aby se propojila duplikovaná databáze a soubory a pak jen doinstalovat změny MODů do databáze. Spustit instalační soubory MODů.

Pon. 1. Mělo by to fungovat, - já potřeboval mít dvě fóra se stejným vzhledem a MODama (taky se mi nechtělo instalovat několik desítek MODů 2x), ale jinými příspěvky a uživateli, a podařilo se.
2. Je dobrý přepnout jazyk fóra na ten, který se nachází v těch nových souborech (před kopírováním databáze).
3. Předchozí platí i pro styl - nejlepší je před zkopírováním databáze přepnout na prosilver, nebo styl, který je ve starém i novém fóru.
4. U toho fóra, ze kterého budou použity soubory je dobrý pročistit složku cache až na soubor index.htm a .htaccess.
5. Snad jsem na nic nezapomněl. Vlastně zapomněl - zálohovat databázi původního fóra a asi i ty soubory toho nového.
6. Pokud jde o jeden nebo dva MODy, tak je asi jednodušší je doinstalovat přes AutoMOD, nebo i ručně.

laurel_31299
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. zář 2014 7:46:45

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od laurel_31299 » stř 10. zář 2014 16:19:05

No abych to trosku upravil,

mam 2 fora, každé ma svůj portál a nastavení a protože chci ten testovací dát jako hlavní, potřebuju dát živá data do toho testovacího, a pak fóru jen prohodit adresy (to umim, to dělám běžne, config a 3 zaznamy v DB, kde se odkazuje na cestu v hostinu a domenu)

Napadlo me, zda jen neimportovat jen nektere tabulky s daty a tabulky s nastavenim nechat jak jsou.
prefix u databází obou for mam stejne, to by nemel byt problem

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od leschek » stř 10. zář 2014 16:31:18

Tak to jde jak jsem popsal od druhého odstavce bez toho duplikování databáze. Prostě použít jednu databázi, propojit ji se souborama v configu a doinstalovat do toho MODy (nemyslím upravit soubory, ale jen spustit instalační soubory MODů v prohlížeči).

laurel_31299
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. zář 2014 7:46:45

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od laurel_31299 » stř 10. zář 2014 22:31:32

Ja mam pocit ze ale potrebuju prave obracene.. veskere instalace nechat jak jsou.. jen obsah (prispevky, fora, uzivatele atp.) premigrovat z jednoho fora na druhe.. To co jsi psal bylo udelat kopii a pak doinstalovat mody..

Teda jestli jsem to spravne pochopil

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od leschek » čtv 11. zář 2014 0:52:12

No já to myslím takto:

1. Vezmu databázi s příspěvkama a uživatelama, ale bez MODů - budu to nazývat "databáze A"
2. Vezmu soubory z fóra, na kterém jsou nainstalované MODy - Budu to nazývat "soubory B" (jen pro upřesnění "soubory A" náleží k původní "databázi A" a nebudou potřeba)
3. Propojím v configu "databázi A" se "souborama B" (pochopitelně to propojím v configu, který se nachází v "souborech B")
4. Získám fórum s "databází A" a "soubory B", které má sice nainstalované MODy v souborech, ale nemá tyto MODy nainstalované v databázi, proto je (tyto MODy) musím doinstalovat i do databáze. To provedu tak, že nahraju na server instalační php soubory MODů (ty které se musí na konci instalace otevřít v prohlížeči) a otevřu je v prohlížeči a provedu instalaci MODů do databáze.

Pozn k bodu 4: Těmi instalačními soubory nemyslím soubor obvykle nazvaný install_mod.xml (s příponou xml), podle kterého se provádí změny v souborech, ale soubor (nebo u některých MODů složku) obvykle nazvaný install_nazev_modu.php, který se nahraje se soubory instalovaného MODu na server.

laurel_31299
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. zář 2014 7:46:45

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od laurel_31299 » čtv 11. zář 2014 7:07:45

Tak jsem to pochopil dobre.

To same jsem uz zkusil... to me napadlo jako prvni, vzit DB, a importovat ji do mista, kde byla testovaci DB.

Jedine co se tam udela spatne je to, ze nektere konfig veci se zapisuji i do DB.

Takze napr polozky v ACP-.MOD jsou vstale videt a musi se odmazavat.

Mel jsem na mzsli reseni, ze mohou byt data v jinych tabulkach nez nastaveni a pak by stacilo importnout jen tabulky s daty a konfigurace necht se nemeni a je takova jaka je.

No asi poladoruju jeste.. ale i tak dik, urcite je par veci, ktere mi v tom pomohou..

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od leschek » čtv 11. zář 2014 9:13:38

Takže je to tak, že máš fórum s MODama, ze kterýho chceš použít obsah (příspěvky, uživatele), ale ne MODy a spojit to s druhým fórem, ze kterýho použiješ soubory na serveru (na kterým jsou nainstalované jiné MODy)?

laurel_31299
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04. zář 2014 7:46:45

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od laurel_31299 » čtv 11. zář 2014 9:19:30

presne tak... mam hlavni forum.. s nejakzma modama a pak testovaci, ktere jeden den chci rici DOST a bude z toho hlavni, nicmenene mezitim je na hlavnim dost veci udalo, novi lide atp.. takze pouze obsah jakoby presunout na to druhe forum...

Nezajima me, jaky byl obsah testovaciho fora, pouze jen aby tam zusata modifikace a nastaveni..

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od leschek » čtv 11. zář 2014 9:51:15

Pokud chceš to hlavní fórum zachovat, tak je nejjednodušší duplikovat databázi. Pokud ho zachovat nechceš tak to samozřejmě potřeba není.
Pokud chceš odinstalovat z toho původního nějaké MODy, tak k tomu lze použít Support Toolkit (odkaz na překlad je překladech na tomto fóru), čímž získáš čisté fórum bez MODů jen s obsahem.
Pak budeš postupovat podle toho, co jsem napsal, tzn. doinstaluješ si MODifikace do databáze a budeš muset provést nastavení MODifikací.
Pokud bys byl opravdu expert na databáze, tak by to asi šlo i tak, že zkopíruješ určité tabulky databáze a vložíš je do druhé databáze, ale myslím, že novým nastavením bude všechno rychlejší a bezpečnější. Jak jsem psal, tak např. uživatelé/skupiny/fóra můžou mít jiná ID a některá nastavení se můžou na ty ID vázat a pak by mohli být určité věci nastavený pro někoho/něco jinýho.

Uživatelský avatar
R-stick
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 907
Registrován: pát 13. led 2006 1:00:00
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopie dat mezi fóry stejné verze

Příspěvek od R-stick » pon 06. říj 2014 9:41:48

Sloučit dvě databáze NEJDE překopírováním tabulek - tím si akorát celou databázi rozhodíš. Pokud budeš chtít databázi slučovat, tak ne všechny tabulky.

Zvolíš si cílovou databázi a zdrojovou daztabázi. Do cílové databáze budeš přidávat uživatele, a příspěvky. Ze zdrojové databáze si vygeneruješ tabulky s uživateli a příspěvky, zkontroluješ duplicity, duplicitní uživatele odstraníš - včetně příspěvků

Dále si zjistíš poslední ID uživatele v cílové databázi a od něj upravíš všechny ID uživatelů - a návazně ve všech dalších tabulkách. Zjistíš si poslední ID příspěvků v cílové tabulce a podle něj upravíš ID příspěvků. Zjistíš si ID fór cílové databáze a stejnými ID přepíšeš záznamy v tabulce příspěvků. Dále si projdeš všechny relace, jestli jsi něco nezapoměl. Poté můžeš dotazem poslat zdrojová data do cílové databáze.

není to sranda, bez znalostí a bez externích nástrojů (Access) to neuděláš.
http://www.rstick.com -bubenické paličky
http://www.sferabubeniku.info - bubenické diskusní fórum.
NEPOSKYTUJI podporu přes soukromé zprávy a mail. => ptejte se na fóru.

Zamčeno