Nové phpbb.cz

Zde najdete veškeré články portálu phpBB.cz
Uživatelský avatar
seqwence
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1769
Registrován: stř 27. pro 2006 1:00:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nové phpbb.cz

Příspěvek od seqwence » ned 09. pro 2007 21:39:40

Dámy a pánové,

dovolte, abych Vás přivítal na zbrusu novém portálu, který začíná úplně novou éru podpory na serveru phpBB.cz. Portál jsme vydali k příležitosti již 7 letem vyvíjení phpBB.
Web, jak jste si jistě všimli, má naprosto inovovaný vzhled a také nové možnosti psaní článků! Co to pro Vás znamená? No přece: Více návodů, zajímavostí, nejžhavějších tipů a novinek nejen ze světa phpBB, ale i všeho, co se ho týká, dokonce se můžete těšit i na kompletní přeloženou dokumentaci k phpBB3.
Portál je zatím rozdělen na čtyři sekce:
  • O phpBB - rozsáhlý popis phpBB, jeho historie a funkcí.
  • Demo - zde můžete vyzkoušet instalaci phpBB za chodu.
  • Stáhnout - v této sekci můžete stáhnout nejnovější verze phpBB 2 i 3 a překlady na ně.
  • Fórum - ústřední sekce našeho portálu, místo pro Vaše problémy, tipy, nápady a jiné.
Na tomto portálu tvrdě pracoval doslova a do písmene celý phpBB.cz tým, takže doufáme, že budete s výsledkem nadmíru spokojeni.

S pozdravem, za celý phpBB.cz tým, Váš seqwence
Endure to the end.

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od WhiteWolfSix » ned 09. pro 2007 22:09:45

Gratulujem !!!
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Kamahl
Příspěvky: 1713
Registrován: ned 25. bře 2007 1:00:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od Kamahl » ned 09. pro 2007 22:24:40

normalne som si myslel ze som na nejakej nespravnej stranke. je to supa, GJ, az na to ze by som trosku upravil tie novinky na indexe, tazko vsimnutelne su. hlavne dobre ze ste sem nenarvali adsense :-)

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od ameeck » ned 09. pro 2007 22:53:05

Novinky nejsou nějaká stěžejní část webu pro nově příchozí uživatele. Mají takové zvýraznění jaké je nutné :-)

Uživatelský avatar
Darth_Yoda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 724
Registrován: sob 19. lis 2005 1:00:00
Bydliště: Korriban
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od Darth_Yoda » ned 09. pro 2007 23:06:15

Kamahl píše:normalne som si myslel ze som na nejakej nespravnej stranke. je to supa, GJ, az na to ze by som trosku upravil tie novinky na indexe, tazko vsimnutelne su. hlavne dobre ze ste sem nenarvali adsense :-)
Zabírají cca 1/3 informační plochy úvodní stránky, což není v pravdě mnoho. Ano, přišli jsme o úvodník ke každému článku, nadruhou stranu, jak říkal Ameeck, většina lidí je nečte. Je to pro mne jako redaktora smutné, ale je to bohužel skutečně tak. Pro většinu uživatelů je přínosnější větší prostor pro download. Nemyslete si, že o články přijdete, to v žádném případě. Dokud budu v teamu já, budou mít články vždy své nezastupitelné místo; i kdybych je měl používát výhradně ke své duševní ventilaci. :wave:

//edit: Na druhou stranu, dostal jsem nápad, který článkům vrátí lehce ztracené postavení a budu za něj bojovat. ]:->
Pesimisté jsou přesvědčeni, že všechny ženy mají volné mravy; optimisté v to doufají.

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od Tom@S » pon 10. pro 2007 1:52:02

nj tak to napisem este raz kedze mi niekto zmazal post
Je to pekne ale ta historia sa mi zda byt priiiiiliz dlha.Este by som prepracoval sekciu na stiahnutie zda sa mi taka neprehladna mozno doplnit trosku grafiky-nejaku sipku alebo tak inak fajn hlavne headery su pekne, co je to praha?

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od christian » pon 10. pro 2007 2:01:16

Ja myslim,ze za 7 let se toho nahromadi hodne a jsou tam nejdulezitejsi veci :)

U stazeni jsem premyslel nad sipeckami, uvidime, ale snazil jsem se to udelat co nejmin graficky preplacane..
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

Uživatelský avatar
Tom@S
Příspěvky: 509
Registrován: pon 21. kvě 2007 19:30:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od Tom@S » pon 10. pro 2007 2:09:28

christian píše:ale snazil jsem se to udelat co nejmin graficky preplacane..
to mi je jasne ale hodili by sa tam tie sipocky ale nejake farebne bodky, nejaky opticky bod takto sa mi to zda cele zliate do jedneho alebo by mozno stacilo zmenit farbu linku na cervenu ci tak nejak

Uživatelský avatar
christian
Příspěvky: 2822
Registrován: úte 03. říj 2006 0:00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od christian » pon 10. pro 2007 2:14:15

Uvidime.. Jeste neco doladime..
Neposkytuji podporu pres jabber ani SZ. - na to je tu toto fórum.

Left 4 Dead 1 & 2 - vše o těchto kooperativních hrách od Valve
www.v31.cz - místo pro Váš odpočinek
SuperFórum.cz - trošku velké fórum :)

ameeck
Příspěvky: 6425
Registrován: ned 06. lis 2005 1:00:00

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od ameeck » pon 10. pro 2007 8:42:53

Na stahnuti je to rozhodne prehlednejsi nez predtim a otazka toho dostat se k odkazu na stazeni cehokoliv je o dvou klicich, takže nevidím problém :-) A změnit barvu vážně tady nemůžeš jentak, tan design je poměrně jednolitý a směřovaný k modré, pokud zvýrazníš jednu věc, tak musíš posunout i další věci.

Jinak je to Praha, sušše vydlážděný Svoboďák už se tam tolik nehodí 8-)

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od WhiteWolfSix » pon 10. pro 2007 8:56:01

Súhlasím s Ameeckom. Použitie iných farieb by narušilo celkový design webu, takže by sa tam museli použiť také kombinácie modrej, ktoré by ladili s fórom. Tiež si myslím, že v (grafickej) jednoduchosti je sila. :wave: Samozrejme, je to vec osobného názoru a vkusu.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

tomm
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 22. čer 2006 0:00:00

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od tomm » pon 10. pro 2007 14:14:22

Vypadá to opravdu moc pěkně! Barevně je to podle mě hezky sladěné. Doufám, že Yoda prosadí větší místo na články! ;-) Jednak se u vašich článků člověk pobaví a jednak se z nich také něco dozví, ať už co je nového, nebo nějaký zajímavý návod apod.
Jen by mě zajímalo, proč jste do horních obrázků vsadili fotografie pouze z jednoho (nejmenovaného) města? Vytváříte komunity obecně, tak by byly možná lepší neutrálnější obrázky... Takhle to trochu vypadá, jako bych navštivil web pro turisty :-)

Uživatelský avatar
smiesek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3059
Registrován: stř 22. úno 2006 1:00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od smiesek » pon 10. pro 2007 15:16:47

Gratuluji a jen tak dále, určitě si zasloužíte hoodně spokojenejch příznivců, když to takhle napíšu

Davefin2

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od Davefin2 » pon 10. pro 2007 15:55:40

prosim.... COPPA je obrázkový kód a CAPTCHA ověření 13 let? já jsem asi hlupáček... myslim že je to naopak... jak to teda je? (http://www.phpbb.cz/portal.php?mode=about&page=olympus → Registrácia → zapnutie/vypnutie COPPA (obrazový kód) )

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové phpbb.cz

Příspěvek od WhiteWolfSix » pon 10. pro 2007 16:02:07

Máš pravdu CAPTCHA je obrázkový kód a COPPA (Children's Online Privacy Protection Act) je ochrana detí pred online zneužívaním. Takže to, čo je v zátvorke je možné zmazať, pretože sa naozaj jedná o zapnutie/vypnutie COPPA, viď. originál http://area51.phpbb.com/docs/features.html
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Odpovědět