Chybová hláška záložky Systém

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané rozšíření a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Odpovědět
kamilh

Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od kamilh » stř 12. lis 2014 11:19:54

Provedl jsem čistou instalaci verze 3.1.1 s češtinou, vše stažené odtud. Po instalaci fóra se v ACP na záložce Systém zobrazí chybová hláška PHP:
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/acp/acp_update.php on line 63: sprintf(): Too few arguments
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_acp.php on line 132: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_acp.php on line 132: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_acp.php on line 132: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)

Věděli byste, jak z toho ven?

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od leschek » stř 12. lis 2014 11:51:21

Zkus přepnout v uživatelském panelu na angličtinu a podívej se, jestli to chybu neodstraní.

kamilh

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od kamilh » stř 12. lis 2014 12:32:10

Ještě upřesním, chybová hláška se zobrazuje jen na stránce Zkontrolovat aktualizace. Ostatní položky levého menu na záložce Systém, jsou v pořádku.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od leschek » stř 12. lis 2014 12:36:54

A já opět můžu jen napsat:
leschek píše:Zkus přepnout v uživatelském panelu na angličtinu a podívej se, jestli to chybu neodstraní.
Pomůže to?

kamilh

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od kamilh » stř 12. lis 2014 12:47:37

Ano při přepnutí v uživatelském panelu na angličtinu a naslednem přihlášení do administrace se skutečně tato chybová hláška nezobrazuje. Že by tedy chyba v jazykovem balíčku?

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od leschek » stř 12. lis 2014 12:59:16

Pravděpodobně ano. Pokud to chceš opravit, tak zkus tohle:
  1. Na FTP najdi soubor language/cs/install.php a přejmenuj ho na "install_.php" (bez uvozovek) - tímto ho zazálohuješ.
  2. Nahraj soubor "install.php" ze složky language/en do složky language/cs
  3. Smaž v administraci cache fóra
  4. Vyzkoušej, jestli to funguje. Pokud ano, je chyba v souboru language/cs/install.php, který bude muset někdo opravit. Pokud ne, tak napiš, jaké chyby se objevují.
P.S. Zapomněl jsem: Bod 5 - můžeš napsat, jestli to pomohlo?

kamilh

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od kamilh » stř 12. lis 2014 13:21:03

Záměna souboru install.php z en mutace opravdu pomohla, chybová hláška se již nezobrazuje. Sice je stránka "Zkontrolovat aktualizace" v angličtině,ale je to pořád lepší, než koukat na chbové hlášky PHP. Děkuji ti za pomoc.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od leschek » stř 12. lis 2014 13:28:32

Bezva. Asi by pomohlo to nahlásit do tohoto fóra.

NagyMaros
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. lis 2014 21:23:01

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od NagyMaros » sob 22. lis 2014 22:21:03

Nechci zakládat nové vlákno s podobným problémem.
Nainstaloval jsem phpBB 3.1.1 s češtinou a měl jsem stejný problém jako kamilh. Pomohlo změnit install.php.

Teď jsem se ale snažil nainstalovat AutoMod (1.0.2) a po spuštění instalace (http://www.forum.mojedomena.cz/install) vyskočí podobná hláška:

Kód: Vybrat vše

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include() [function.include]: Unable to access ../includes/db/db_tools.php
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include(../includes/db/db_tools.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include() [function.include]: Unable to access ../includes/db/db_tools.php
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include(../includes/db/db_tools.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 157: include() [function.include]: Failed opening '../includes/db/db_tools.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php5:/usr/share/php')
A instalace samozřejmě neproběhne. Můžete mi někdo prosím poradit?

Zkusil jsem celé phpBB smazat a znovu nainstalovat verzi 3.0.12 a tam instalace proběhne v pohodě.

leschek
Příspěvky: 3014
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od leschek » sob 22. lis 2014 23:41:20

MODy z phpBB 3.0.x nejsou kompatibilní (ani AutoMOD) s phpBB 3.1.x, kde byly přejmenovaný na rozšíření, který se instalují automaticky. Stačí je nahrát na server (na to už je rozšíření, ale není třeba) a v administraci povolit, čímž se rozšíření nainstaluje a povolí.

V krátkosti:
MODy jsou pro phpBB 3.0.x
Rozšíření jsou pro phpBB 3.1.x
Jmenuje se to jinak, aby se to nepletlo.
AutoMOD je MOD, proto není kompatibilní s phpBB 3.1.x a ani není potřeba (rozšíření se instalují jednodušeji než MODy přes AutoMOD).
Rozšíření taky nejsou kompatibilní s phpBB 3.0.
Stejně tak nejsou navzájem kompatibilní ani vzhledy (styly).

P.S. Problém s AutoMODem se původního problému netýká, tak jsi klidně mohl nové téma založit. Je to přehlednější.

NagyMaros
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. lis 2014 21:23:01

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od NagyMaros » ned 23. lis 2014 12:43:13

Děkuji za vysvětlení. Jsem nováček, jak zde na fóru tak v phpBB. Proto mi prosím omluvte špatné zařazení dotazu.

Martin06

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od Martin06 » stř 26. lis 2014 17:22:15

Chyba je v češtině v souboru install.php na řádku 553:

Kód: Vybrat vše

<li>Přejděte na <a href="http://www.phpbb.com/downloads" title="http://www.phpbb.com/downloads">phpBB.com – soubory k&nbsp;stáhnutí</a> a stáhněte odpovídající archiv. Pokud si nejste jisti, můžete <a href="%2$s" title="%2$s">stáhnout správný soubor přímo</a> jako zip soubor.<br /><br /></li>
Je to ještě původní řádek z češtiny pro starší phpBB 3.0.12. V nové verzi už je ale upravený.

Takže nahradit za tohle:

Kód: Vybrat vše

<li>Přejděte na <a href="https://www.phpbb.com/downloads/" title="https://www.phpbb.com/downloads/">phpBB.com – soubory k stáhnutí</a> a stáhněte archiv "Automatic Update Package".<br /><br /></li>

Uživatelský avatar
Otakar Pěnkava
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 581
Registrován: sob 25. říj 2008 16:17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od Otakar Pěnkava » pát 28. lis 2014 13:20:11

Opraveno
Starám se o projekt phpBB.cz od doby, kdy jsem jej zachránil před zaniknutím. Pomůžete mi a dostaneme jej zase nahoru?
Přes soukromé zprávy neposkytuji podporu. Napište do fóra, kde vyřešení problému může pomoci ostatním.

Sifon

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od Sifon » sob 31. říj 2015 1:43:39

Slovensky preklad 3.1.6 sposobuje tuto chybu

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/acp/acp_update.php on line 63: sprintf(): Too few arguments

Sifon

Re: Chybová hláška záložky Systém

Příspěvek od Sifon » čtv 05. lis 2015 12:41:34

Prosim admin o zmazanie mojho predchadzajuceho prispevku dal som to do sekcie preklady. Dakujem

Odpovědět