Potřeboval bych poradit pár doplňků pro fórum o Windows

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
Aloneinthedark
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18. lis 2012 18:28:43

Potřeboval bych poradit pár doplňků pro fórum o Windows

Příspěvek od Aloneinthedark » ned 18. lis 2012 18:37:05

Dobrý den,

předem říkám že s phpBB3 nemám moc zkušeností, resp. tohle je má první.

Koupil jsem "mrtvé" fórum www.WindowsForum.cz a už jsem se trochu seznámil s ovládáním.

Rád bych tam udělal nějaké základní věci co jsou myslím potřeba, můžete mi poradit jaké doplňky k tomu potřebuji? Resp. co z toho nedoporučujete nebo co jsem zapomněl?

1) Hezké URL
2) Sitemap XML (abych jej mohl nahrát do GA)
3) Výpis posledních 10 témat / příspěvků
4) SEO mod (abych si mohl nastavit keywords, title)
5) Bodování / Reputace u každého příspěvku?

Ještě trochu otázek, kde najdu a odstraním ty Facebook tlačítka u každého prvního příspěvku + ve vrchní části HP?

Děkuji.

AinD

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřeboval bych poradit pár doplňků pro fórum o Windows

Příspěvek od leschek » ned 18. lis 2012 20:06:16

1. Osobně si nemyslím, že hezké URL k něčemu jsou, kromě toho, že je lidi mohou líp číst. Osobně se ale na řádek v prohlížeči moc často nekoukám a pokud potřebuji adresu opsat, tak ji prostě zkopíruju. Na druhé straně, pokud by byly hezké URL součástí phpBB, tak bych je možná používal. Vím, že to zní divně, ale vidím to tak, že pokud použiju nějakou modifikaci pro hezké URL a tu pak odinstaluju, tak všechny hezké URL uložené ve vyhledávačích přestanou fungovat.

2. Sitemap FX nebo Topic Sitemap. Ten první má víc nastavení.

3. např. VN Recent Topics (nová verze) nebo to umí spousta portálů.

4. Topic SEO description and keywords mod. Teoreticky by tohle, hezké URL a sitemapu mohl zvládnout phpBB SEO, ale není zrovna jednoduchý na instalaci, pokud se nepoužije premod verze. phpBB SEO taky mění dost základních souborů phpBB a tak může být problém s dalšíma MODama nebo aktualizací fóra na novou verzi.

5. Třeba Reputation system.

6. Pokud to není žádný MOD, tak by mělo stačit odstranit tlačítko ze souborů index_body.html a viewtopic_body.html, jež jsou ve složce styles\tuj_styl\template\. Při hledání kódu by mohl pomoci tento článek.

Aloneinthedark
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18. lis 2012 18:28:43

Re: Potřeboval bych poradit pár doplňků pro fórum o Windows

Příspěvek od Aloneinthedark » ned 18. lis 2012 20:10:19

Ahoj,

díky moc. Na vše se podívám. Omrknu pár fór pokud se hezké URL zase tolik nepoužívá nemusí to být (zase bych nerad udělal víc škody než užitku) jen jsem to považoval za důležité u klasického webu.

AinD

Zamčeno