PhpBB3 portál

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Zamčeno
damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » úte 24. črc 2012 23:36:06

Prosím o pomoc s tímto portálem, pokusil jsem se o instalaci verze 1.2.2., která ovšem skončila hned na začátku. Samozřejmě jsem nejdřív hledal po české, slovenské, i EN podpoře, kde bylo o této instalaci napsáno celkem dost. Jenže když se vyskytl problém, na který jsem narazil já, nebyl nikde zodpovězen.
Ale postupně:
Stáhl jsem si instalaci a nakopíroval podle návodu soubory na hosting.
Dalším krokem je úprava souborů. A právě tady je háček. Podle návodu mám editovat soubor /includes/functions.php, který ale v této složce není. Našel jsem soubor /portal/includes/functions.php a naivně si myslel že mám vyhráno. Omyl.
V souboru je potřeba přidat obsah za instrukci define('HEADER_INC', true);. Kterou mnou nalezený soubor samozřejmě neobsahuje.
Totéž platí o další instrukci, kterou je třeba dle návodu nalézt a editovat. Což mě logicky přesvědčilo, že edituji jiný soubor. Jenže tím jsem skončil, protože nemám jak pokračovat, a pokus o spuštění install_portal.php samozřejmě vyhazuje jen chyby. Což se dá čekat.
Na oficiální podpoře phpBB.com se uživatelů se stejným problémem našlo víc, ale žádosti o radu zůstaly bez odezvy....

Máte někdo nápad? (Nebo třeba odkaz na stažení instalace, která soubory požadované k editaci obsahuje?)
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od leschek » stř 25. črc 2012 1:22:51

Soubor /includes/functions.php není součástí instalace portálu, ale je součástí fóra. KLdyby byl součástí portálu, tak by ho nebylo třeba upravovat, protože by to udělal autor.
Pokud se bavíme o tom stejném portálu tak phpBB3 portál byl naposledy aktualizovám před více než 4-mi lety a od té doby není vyvíjen a na phpBB.com je označen jako ABD, takže se nedoporučuje instalovat na fórum, protože se prostě nedočkáš podpory.

Místo phpBB3 portálu můžeš zkusit nainstalovat další portály, jako je Board3 portál, Kiss2 engine portál, easy portál a budou nejspíš i další, ale Board 3 je nejoblíbenější.

damian (nepřihlášen)

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian (nepřihlášen) » stř 25. črc 2012 11:43:39

Hups...to ABD jsem nějak nezaregistroval. Škoda, vypadal dobře. No nic, díky za upozornění, pokoukám po některém jiném řešení...

damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » stř 25. črc 2012 18:14:07

Na phpBB3 portálu se mi líbilo, že uměl na úvodu vytvořit jakousi "publikační plochu" z článků. Proto mě zaujal, chtěl bych přesně tohle jako primární funkci portálu. Mít na fóru skrytou kategorii s články, které by se zobrazovaly na hlavní straně (portálu), jinde by nebyly vidět. Přístup do kategorie a tématu by byl jen proklikem z článku. To je jen věc oprávnění, což mám vyzkoušeno, že funguje přesně jak chci, v tomhle ohledu je phpBB skutečně geniální.
Umí tuhle publikační funkci i Board3? V ukázkách jsem zatím všude viděl jen panely okolo fóra jako takového, což mi nestačí...
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od leschek » stř 25. črc 2012 18:52:40

Články (zobrazení textu prvního příspěvku tématu) umí Board 3 portál, NV Newspage (což by se dalo nazvat velmi jednoduchým portálem (demo na mém webu - klikni na novinky) a umí to i Kiss 2 portál. Nezkoušel jsem zobrazení příspěvků ze skrytého fóra.

damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » stř 25. črc 2012 19:06:03

To je ono. Pokud vynechám "Poslední příspěvky" a zůstane tam jen "Poslední témata", nejlépe přejmenováno na "Poslední články" (já vím, detail...), tak jsem přesně kde jsem chtěl.
Díky moc za nápovědu, jdu se s tím poprat :-P
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od leschek » stř 25. črc 2012 19:07:47

Ty poslední příspěvky jsem si dodělal sám - v normálním modu nejsou

damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » stř 25. črc 2012 23:25:41

Tak Board3 je v provozu, sice to trvalo, ale vypadá že plní co potřebuju. Jen mi vadí jedna drobnost - dá se zařídit, aby banner neodkazoval na index fóra, ale na portál? Předpokládám že ano, ale prosím o radu jak na to....

Jinak Lešku moc dík za rady.
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od leschek » čtv 26. črc 2012 0:04:05

Myslíš jako, aby pokud někdo napíše do prohlížeče www.tvoje_forum.cz se načetla stránka newspage místo indexu fóra? Jestli ano, tak by mělo pomoci tohle (web autora MODu), popřípadě by to šlo udělat pomocí přesměrovávacího skriptu v indexu.html, ale to první je elegantnější.

damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » čtv 26. črc 2012 0:33:38

Špatně jsem to formuloval - jde mi o proklik loga, které standardně odkazuje na index fóra. Potřebuju, aby akceptoval jako cíl portal.php. Je to srozumitelnější?
Odkazování domény na portal.php mám vyřešené přes htaccess podle návodu k instalaci, tam na tuhle drobnost mysleli rovnou :-)
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od leschek » čtv 26. črc 2012 1:04:09

Aha, sorry - zmátl mě výraz banner. Nezkoušel jsem to, ale mohlo by fungovat tohle:
Otevřít styles\prosilver\template\overall_header.html

Najít

Kód: Vybrat vše

<div id="site-description">
				<a href="{U_INDEX}" title="{L_INDEX}" id="logo">{SITE_LOGO_IMG}</a>
Vyměnit za

Kód: Vybrat vše

<div id="site-description">
				<a href="{U_NEWS}" title="{L_NEWS}" id="logo">{SITE_LOGO_IMG}</a>

damian.77
Příspěvky: 68
Registrován: pon 02. črc 2012 19:43:50
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: PhpBB3 portál

Příspěvek od damian.77 » čtv 26. črc 2012 11:49:59

Tomu nerozumím.....funguje to, ale pouze na indexu pro portál. Jakmile se posunu kamkoli jinam (do fóra), hází mě to zase na index fóra...

EDIT: Tak ještě jinak, směrování nefunguje vůbec. S tím si zkusím poradit...

EDIT2: Vyřešeno, stačilo nahradit ne za

Kód: Vybrat vše

<div id="site-description">
            <a href="{U_NEWS}" title="{L_NEWS}" id="logo">{SITE_LOGO_IMG}</a>
ale za

Kód: Vybrat vše

<div id="site-description">
            <a href="{U_PORTAL}" title="{L_NEWS}" id="logo">{SITE_LOGO_IMG}</a>
 
http://www.svet-ridicu.eu

Díky za rady a pomoc, odkaz vede na výsledky nejen mé, ale i vaší práce...

Zamčeno