User blog MOD 1.0.15

Vaše dotazy, potíže nebo diskuze k phpBB3 MODům patří sem
Pravidla fóra
Nikdy na fóru nezveřejňujete své údaje (uživ. jméno a heslo) k vaší databázi a FTP, riskujete tím mnoho věcí. Od zneužití po zničení vašeho systému. Pokud je to opravdu nutné, tak doporučujeme vytvořit dočasný FTP účet pro ty potřebné soubory.

Oficiální podpora je z technických důvodů poskytována pouze MODům, které byly schváleny na phpBB.com, jejich seznam najdete zde.
Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » úte 03. črc 2012 12:17:49

Promiňte zmíněk o tomto mudu je ve vláknec různých témat plno, ale asi bych to hledal x let.




Potřeboval bych poradit. Při instalaci tohoto modu se do overalu_headr přidá
<!-- BEGIN blog_links -->
<li class="{blog_links.CLASS}"><a href="{blog_links.URL}">{blog_links.TEXT}</a></li>
<!-- END blog_links -->

chtěl bych vědět, kde se definuje blog_lins.URL. Rád bych totiž z lišty tohoto menu odstranil nápis blogy a nechal tam jen nápis můj blog, jenže se mi nedaří. Lze samozřejmě odkaz uplně přepsat, ale odkaz na můj blog, je generovaný a nemohu ho tedy vytvořit natvrdo.

Předem děkuji za odpověď
Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od leschek » úte 03. črc 2012 13:45:06

Zkus tohle
najdi

Kód: Vybrat vše

<!-- BEGIN blog_links -->
<li class="{blog_links.CLASS}"><a href="{blog_links.URL}">{blog_links.TEXT}</a></li>
<!-- END blog_links -->
nahradit tímto

Kód: Vybrat vše

				<!-- IF S_REGISTERED_USER -->
					<li class="icon-members"><a href="{U_MY_BLOG}">{L_MY_BLOG}</a></li>
				<!-- ELSE -->
				    <li class="icon-members"><a href="{U_BLOG}">{L_BLOG}</a></li>
				<!-- ENDIF -->
Pro registrovaný (ale ne Boty) to zobrazí odkaz na můj blog a pro návštěvníky to zobrazí odkaz na hlavní stránku blogu.

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » stř 04. črc 2012 8:35:47

Díky dělá to přesně to co co jsem očekával díky moc.

A pokud mohu další dotaz ohledně tohoto modu, lze někde najít jiné styly tohoto modu respektive blogu k dispozici jsou 2 s možností vlastního csska. Neznátze někdo odkaz na nějakou stránku se styli použitelnými pro tento mod?

Díky a ještě jendou Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od WhiteWolfSix » stř 04. črc 2012 9:44:01

Podporu a štýly hľadaj na webe autora MODu: http://lithiumstudios.org/forum/index.php
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » stř 24. říj 2012 8:58:05

Ahoj mám problém s tímto modem.

Mám upgradované phpbb na 3.11 a zkoušel jsem instalovat blog ale po zavedení automodem jsem spustil instalaci, upraví soubory a pak chce spustit externí instalátor, ale to už neprovede, protože to napíše Forbidden

You don't have permission to access /blog/database.php on this server.

Tuto hlášku to začně psát po upravení souboru .htaccess

Tušíte který soubor musim upravit, aby to fungovalo? díky

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od kksmirice » stř 24. říj 2012 10:41:04

Max2005 píše:... Tuto hlášku to začně psát po upravení souboru .htaccess ...
Jaké úpravy???
Co obsahuje .htaccess???
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » stř 24. říj 2012 11:54:24

Tak sice jsem předpokládal, že ten kdo bude vědět zná kod :), ale budiž :)

po vložení tohoto kodu:

Kód: Vybrat vše

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on

Rewriterule ^blog/(.+)/(.+).html$		./blog/view/blog.php?page=$1&mode=$2 [NC]
Rewriterule ^blog/(.+).html$			./blog/blog.php?page=$1 [NC]
Rewriterule ^blog/(.+)/$				./blog/view/blog.php?page=$1 [NC]
Rewriterule ^blog/$						./blog/blog.php [NC]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
Rewriterule ^blog/(.+)/(.+)$		./blog/view/blog.php?page=$1&mode=$2 [NC]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^blog/(.+)$ ./blog/blog.php?page=$1 [NC]
</IfModule>
a nahráním na server to přestane fungovat.

Ještě abych upřesnil tento problem nesouvisí s tím co bylo psáno uplně na začátku tématu. Instaloval jsem Blog na novém foru a tentokráte bohužel neuspěšně.
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od leschek » stř 24. říj 2012 12:46:08

Já to teď zkusil nainstalovat pomocí AutoMODu na testovací fórum 3.0.11 (už tam byl jeden MOD) a všechno proběhlo bez problému. Pokud ti AutoMOD nevyhodil chybu, jak víš, že se ten problém objevil po editaci .htaccesu? - AutoMOD po úpravě .htaccesu ještě upravuje několik dalších souborů. Máš správně nastavené CHMODy (oprávnění složek)?

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » čtv 25. říj 2012 8:42:09

Jsem hlavička :)

Dělám si legraci, automodem jsem to zkoušel vše proběhne v pořádku, a při kliknutí na externí soubor, to hodí chybu.

Tak jsem to zkusil sám ručně přidávat a protože jsem někde četl právě o tom .htaccesu a tak sem to zkusil jako první a po nahrání na server to začalo dělat nemlich to samé.

Jinak po nainstalování tím automodem (take ve 3.11Upgradovaný z 3.10) a po hození chyby jsem přehral opět .htacces a a v automodu jsem opět log odinstaloval tak to najednou hodilo chybu
Vyhľadaj

Kód: Vybrat vše

	// Start User Blog Mod ----------------------
	include($phpbb_root_path . 'blog/header.' . $phpEx);
	// End User Blog Mod ------------------------
	// application/xhtml+xml not used because of IE
	header('Content-type: text/html; charset=UTF-8');
Nahraď s

Kód: Vybrat vše

	// application/xhtml+xml not used because of IE
	header('Content-type: text/html; charset=UTF-8');
Uvedený obsah v zadaní "Vyhľadať" v móde nebol nájdený

což je také zvláštní protože při instalaci to nehodilo žádnou chybu.

Na foru jsou již nainstalovány

Full Style Refresh
NV newspage
Sudoku
Topic SEO description and keywords mod
Topic stats
phpBB Gallery
Český překlad pro MOD "Full Style Refresh 1.0.3"
Český překlad pro MOD "Topic SEO description and keywords verze 1.0.6"
Český překlad pro MOD "Topic stats verze 1.0.0"

A ted mě napadá, že jsem velmi podobný problém měl myslím při instalaci galerie a to jsem pozměňoval jistou část kodu myslím v indexu, ale už nevim, kdybych věděl neptám se :)

Díky
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od leschek » čtv 25. říj 2012 12:28:28

Nevím v jakém stádiu instalace/odinstalace MODu zrovna jsi, ale rozhodně by stálo za to soubory zkontrolovat, nebo to instalovat ručně. Nakonec se ještě zeptám, jestli máš správně nastavený CHMODy (oprávnění složek).

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » pát 26. říj 2012 8:31:54

Ahoj,

před chvílí jsem byl hlavička ted budu za blbce prosím tě co jsou CHMody? (oprávnění složem mi asi nějak nic neříká).

Nicméně - ručně jsem to právě zkoušel také a jakmile nahraji upravené soubory na server tak to padne a vlastně se k blog/database.php již kvuli forrbidden (nebo jak to je) nedostanu, jenže pokud tam nenahraji .htacces tak to taky nejde :(

Jinak to ale asi nebude chyba modu ale chyba instalace již instalovaných modu, zkoušel jsem opět nmové forum 3.11 čistou nainstaloval jsem tam automodem jak galerii nv nevspages tak i blog a vše v pořádku. klidně bych to udělal celé znova, ale nevím jak pak obnovím databázi, respektive jen ty části které mi určují obsah fora subfora prišpevky obrázky v galerii..

Jinak souvisí s tím i nějak myslím soubory index_body.html a index.php myslím že sem jeden upravoval kvůli galerii kvůli stejnému problému, jenže si nepamatuji, co to bylo a nemohu to najednou najít.

Díky Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od leschek » pon 29. říj 2012 19:39:43

CHMODy jsou oprávnění složky a souborů, pomocí kterých se nastaví, kdo má k souboru/ složce přístup. Více tady - bod 5.

Nevím, jestli to nějak pomůže, ale já musel kvůli nějakým hackerům, který mi hackli fórum smazat všechny soubory z fóra. Tak jsem si v PC rozbalil phpBB 3 a provedl úpravy souborů všech MODů, který jsem měl nainstalovaný. Pak jsem to nahrál na server a fórum fungovalo jako před tím. Tím chci říct, že soubory a databáze jsou oddělený a pokud použiješ stejný verze MODů jako jsi měl, tak nikdo nic nepozná (pokud použiješ novější verze, tak akorát budeš muset spustit aktualizaci MODu).

Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od kksmirice » pon 29. říj 2012 19:59:20

Další, daleko jednodušší, možností je po instalaci "čehokoliv" zálohovat soubory na vlastní PC, pravidelná záloha databáze vlastními silami a nespoléhat se na hosting...

No a ať si hackeři přijdou. Do 30 vteřin to mám na webu znovu aktuální...
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

Uživatelský avatar
Max2005
Příspěvky: 95
Registrován: úte 12. čer 2012 16:29:52
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od Max2005 » stř 31. říj 2012 12:45:48

Ahoj už jsem přišel na to čím to je, ale nevím jak to odstranit :)

tak k příspěvku kksmirice čeče myslíš že jsme tak neinteligentní že bychom nezálohovali? Tvé odpovědi z postu junior týmu mě opravdu fascinují.

Tak a přišel sem na to že to dělá Databáze bohužel nevím jak to z té databáze vyškrábnu. Mám v db plno příspěvku jenže v době kdy se to plnilo jsem díky zkoušení asi db dost rošpikoval již nepotřebnými záznamy, a ať jsem se snažil všechny mody co jsem si pamatoval znovu na tu DB nainstalovat pak odinstalovat abych mohl začít znova nepomohlo to zjevně jsem tam měl víc modu jenže už nevím které. Takže i když sem přenesl DB co nejvíce přočištěnu oněmi odinstalacemi (pro některé 63 základních tabulek) tak mi to nepomohlo protože to stejně někde v nějakých těch základních tabulkách je.

Takže protože jsem nikde nenašel jak z DB vytáhnu jen tabulku příspěvků a struktury for subfor.. tak jsem se rozhodl prostě vše smazat a fora naplnit znova ovšem to se upíšu k smrti naštěstí je prozatím jen 600 příspěvků :)

Jo zkoušel jsem použít STK, ale použil sem to zatím prvně takže první pokus jsem tu DB zničil ještě víc než byla :)

Takže vím že to může být i jistým záznamem v DB jen nevím kterým.

Max
Provozujeme cestovatelský web zaměřený na naší vlast s názvem Turistické informace aneb turistický průvodce naší vlastí

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: User blog MOD 1.0.15

Příspěvek od leschek » stř 31. říj 2012 12:59:15

Já bych asi zkusil databázi exportovat, pomocí STK ji opravit na localhostu a pak ji znovu nahrál. Mám pocit, že i několikahodinový zkoušení STK je lepší než ručně kopírovat 600 příspěvků.
Pro rychlou instalaci fóra na localhost lze použít QuickInstall.

Zamčeno