update 3.0.12 na 3.0.14

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
jsf
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 12. kvě 2011 22:55:43
Kontaktovat uživatele:

update 3.0.12 na 3.0.14

Příspěvek od jsf » úte 12. led 2016 18:15:26

Ahoj chtěl bych aktualizovat, ale už jsem po dlouhý době zas zapomněl jak na to. Na fóru mám módy gallery , mchat, nv recent topics atd. Chtěl bych aktualizovat na 3.0.14 nebo je lepší 3.1.6 respektive bude se vyvíjet ještě 3.0.x .
Je někde ke stáhnutí baliček s aktualizacemi ? Tady jsem našel jen 3.1.5 na phpBB 3.1.6 .
Můžu aktualizovat rovnou na 3.0.14 nebo nejdřív na 3.0.13 ? Kdybych chtěl aktualizovat na 3.1.6 tak mám nainstalovat nové čisté fórum a přehrát tam config.php a gallery ? Fungují tyto módy na 3.1.6 nebo tam jsou nějaký doplňky ?
Jsem z toho trochu zmatený takže každému kdo mi to trochu osvětlí moc Děkuji

Návštěvník

Re: update 3.0.12 na 3.0.14

Příspěvek od Návštěvník » úte 12. led 2016 20:37:48

jsf píše: Chtěl bych aktualizovat na 3.0.14 nebo je lepší 3.1.6
Podle mě je lepší 3.1. Aktuálně poslední verze je 3.1.7-PL1
jsf píše:respektive bude se vyvíjet ještě 3.0.x .
Ne. Oficiálně se nebude vyvíjet ani phpBB 3.0 ani MODy na něj. A nebudou se vydávat ani bezpečnostní záplaty pro phpBB 3.0.
jsf píše:Je někde ke stáhnutí baliček s aktualizacemi ? Tady jsem našel jen 3.1.5 na phpBB 3.1.6 .
Na phpBB.com, vybrat verzi phpBB 3.0 nebo 3.1 a pak přejít na záložku "Automatic Update" a vybrat ze které verze chcete aktualizovat.
jsf píše:Můžu aktualizovat rovnou na 3.0.14 nebo nejdřív na 3.0.13 ?
Jde to přímo.
jsf píše: Kdybych chtěl aktualizovat na 3.1.6 tak mám nainstalovat nové čisté fórum a přehrát tam config.php a gallery ?
Ve zkratce probíhá aktualizace tak, že se aktualizují soubory a databáze. V případě souborů to funguje tak, že se téměř všechny soubory nahradí soubory novými (kromě configu a pár složek - je tu o tom dost čtení) a provede se aktualizace databáze - v prohlížeči se otevře jeden soubor. Delší popis je např. tady.
jsf píše: a gallery ? Fungují tyto módy na 3.1.6 nebo tam jsou nějaký doplňky ?
Galerie existuje i pro phpBB 3.1, ale původní MOD je nekompatibilní. Pro 3.1 existují rozšíření, což jsou předělané MODy. Spousta MODů už je na rozšíření předělaných, ale záleží na tom, které používáte. Jak už jsem napsal, galerie už je existuje jako rozšíření, i když jen v beta verzi - můžou s ní být nějaké problémy. MODy pro 3.0 (ve své původní podobě) nejsou s phpBB 3.1 kompatibilní.

Zamčeno