Nefunkční bbcode

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Nefunkční bbcode

Příspěvek od Fit » pon 14. pro 2015 23:44:34

Zdravím,
prosím o pomoc ohledně bbcode. O víkendu jsem aktualizoval fórum na nejnovější verzi a vše se povedlo. Po aktualizaci fungovaly i moje vlastní přidané bbcody ze staré verze (youtube videa a vložení obrázku s highslide efektem), co tam byly předtím.

Jenže... Nechtíc jsem si následně v administraci ty vlastní bbcode smazal a když jsem je tam zase zpátky přidal (stejné nastavení jako předtím a stejné názvy bbcode), tak se mi už např. obrázky nezobrazují ve starých příspěvcích a je tam třeba jen ten zápis jak v editoru při psaní, např.:

[hsimg]https://lh4.googleusercontent.com/-b469 ... 143001.jpg[/hsimg]

Ukázka zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum ... 743#p10674

A co mě zaráží, když přidám zkušební nový příspěvek a zkusím třeba tento stejný bbcode viz. výše použít, tak se fotka normálně zobrazí. Ve starých příspěvcích to ale nefunguje 8-|.

Prostě jsem si v administraci smazal původní bbcode a když jsem je tam zase vrátil ve stejné podobě, tak už mi tyhle bbcody nefungují ve starých příspěvcích. Ani obrázky, ani youtube videa.

Poradí mi prosím někdo, co s tím, jde to nějak vyřešit? Díky moc!

PS: Prosím o přesunutí tématu do sekce phpBB3.1 Podpora, omylem jsem dal sem. (mám nejnovější verzi fóra)

Návštěvník

Re: Nefunkční bbcode

Příspěvek od Návštěvník » úte 15. pro 2015 1:12:37

Zkuste nějaký ten starší příspěvek upravit a uložit (stačí v něm přidat třeba mezeru na konci řádku a možná i to je zbytečné. Pravděpodobně ho stačí jen otevřít v editoru příspěvků a uložit). Pokud to pomůže s problémem, mělo by jít pomocí skriptu, který lze najít na internetu reparsovat BBCody.

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Nefunkční bbcode

Příspěvek od Fit » úte 15. pro 2015 1:36:08

Návštěvník: Pokud dám editovat takový příspěvek a znovu ho uložím, tak to bohužel nepomůže. Ale když při editaci dám třeba někde enter navíc a uložím to, tak pak už to funguje... Co teď? Díky...

Návštěvník

Re: Nefunkční bbcode

Příspěvek od Návštěvník » úte 15. pro 2015 2:04:28

Nebyl jsem si jist, jestli se musí upravit, nebo ne. Hlavně, že to funguje. Co teď? Buď to udělat ručně, nebo zkusit skript pro phpBB 3.0, který je tady - http://startrekguide.com/community/view ... 082#p47648. Na mém phpBB 3.1.? (nevím přesnou verzi) to fungovalo, ale skript zobrazil chybu, která neměla vliv na běh fóra. Ale možná jsem měl jen štěstí. V každém případě je to riskantní operace a tak doporučuji před použitím skriptu zazálohovat fórum, pokud se rozhodnete skript použít.

Možná existuje i něco přímo pro phpBB 3.1, ale o ničem nevím.

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Nefunkční bbcode

Příspěvek od Fit » úte 15. pro 2015 8:33:25

Díky moc za radu, hledal jsem přes Google a pro 3.1.6 verzi jsem taky nic nenašel. Moc se mi to nechce spouštět, aby se tím ještě něco někde nerozvrtalo víc. Ještě mě napadlo. Včera dopoledne jsem si přes phpMyAdmin udělal zálohu celé databáze, a tehdy fungovalo vše správně. Nebylo by lepší udělat obnovu celé databáze na tu verzi z včerejšího rána?

Bohužel ale s phpMyAdmin nemám moc zkušenosti a mám strach se do toho pustit sám. Zazipovaná db má asi 5 Mb, pomohl by mi někdo to obnovit? Asi na to budu muset někoho najít, rád se finančně odměním, chtěl bych to mít co nejdříve funkční...

Fit
Příspěvky: 126
Registrován: pát 30. led 2009 14:53:24

Re: Nefunkční bbcode

Příspěvek od Fit » stř 16. pro 2015 8:39:33

Tak už je problém vyřešen, pomohla obnova databáze a šikovné ručičky profesionála, který mi s tím pomohl. ;-)

Pro mě poučení, že mazat vlastní bbcode se nemusí vyplatit :-)

Zamčeno