Přílohy vlastní tag

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 15:44:12

Dobrý den,
prosím vás jak lze docílit toho, že když přidám přílohu do příspěvku, že se vloží mezi mnou zvolené tagy např. [muj_tag][/muj_tag]. A chtěl jsem se zeptat přílohy se nějak ve zvolené složce třídí třeba na data. Např files/2012/10/2/ atd. Nebo jsou všechny přílohy jen ve zvolené složce?
A je prosím nějak možné nahrát více příloh? Děkuji moc za informaci.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od leschek » pon 15. říj 2012 16:17:03

Když se příloha nahraje, tak se ukáže tlačítko "umístit do příspěvku" a tam, kde je kurzor se vloží tohle:

Kód: Vybrat vše

[attachment=0]obrázková příloha.jpg[/attachment]
Tobě vadí mít v tagu napsáno attachment?

Přílohy se ukládají do jedné složky, ale existuje MOD (Attachments in subfolders), kdy se třídí (pokud se nepletu) podle data.

Více příloh se nahraje tak, že vybereš soubor a klikneš na tlačítko "přiložit soubor". Soubor se objeví pod příspěvkem a na paletce "Příloha" můžeš nahrát další soubor .

peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 16:24:35

Ano to jsem zjistil, ale já bych potřeboval vložit přímý odkaz na přílohu do mnou zvoleného tagu. Jedná se mi o to, že potřebuji nahrát třeba 3 obrázky, aby se mohl ukázat výtvor. A pod tím obrázkem by měl být kód na sdílení obrázku.
A to my tento automatický tag neumožňuje.

MOD, díky za info, ale já s MODY nikdy moc neuměl.

No s tím, že bych měl víckrát vybírat problém není. Já myslel, zdali není nějaká možnost vybrat jich více najednou.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od leschek » pon 15. říj 2012 16:47:00

Kód na sdílení obrázku - to by asi potřebovalo MOD, ale normálně se to dělá tak, že klikneš na soubor (přílohu) pravým myšítkem a třeba ve FF vybereš "kopírovat adresu obrázku" (nebo kopírovat adresu odkazu)

Tím se mi zkopíruje tohle

Kód: Vybrat vše

http://www.angrezphoto.com/forum1/download/file.php?id=124&t=1
nebo tohle

Kód: Vybrat vše

http://www.angrezphoto.com/forum1/download/file.php?id=124
Pokud to první vložím do IMG tagu, tak se mi zobrazí ve fóru tohle:

Obrázek

Pokud tam vložím to druhý, tak bude zobrazen obrázek v plné velikosti (a zmenšen fórem, pokud je v něm nějaký skript na zmenšování)

Více příloh lze nahrát pomocí MODu Multiple File Upload.

Teď mě napadlo, ty potřebuješ nahrát několik obrázků, který se zobrazí jako jeden obrázek?

Odkaz na obrázek (který je možno zkopírovat) se vytvoří automaticky v MODu phpBB Gallery.

peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 17:18:33

No to jsem koukal, ale myslel jsem, že to v jiném tagu nebudu fungovat. Ale jinak pro běžné uživatele fóra to bude moc složité.

A s těmi subsložkami díky za MOD, ale já s nimi nějak moc neumím a obávám se, že by aktualizace fóra byla poté dosti složitá.

Jinak já potřebuji nahrát více obrázků, ale aby se každý zobrazil samostatně.
Jinak MOD gallery není to co bych potřeboval.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od leschek » pon 15. říj 2012 17:34:14

S aktualizací problém většinou není.
Složité to je stejně jako vybrat kód v rámečku - u obojího musíš použít pravý tlačítko myši.
Moc možností na nahrání fotek do fóra neexistuje, ale můžeš použít externí hosting na obrázky. Ty většinou mají u obrázku okýnko s kódem. Taky tím ušetříš spoustu dat, pokud ti budou uživatelé linkovat fotky na jiný weby. Teoreticky by šlo vytvořit BBKód, který by zobrazil fotku (pokud by se do něj vložil odkaz) a pod fotkou vypsal odkaz na fotku. Ale to bys napřed musel mít někde nahranou fotku.

peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 17:42:55

Vlastní uložiště mám, ale občas se objeví i obrázky z jiných uložišt a u nich není jisté, že tam ty obrázky zůstat i za rok (buď image hosting zruší, nebo obrázek smažou). A jelikož nevím jak bych omezil, aby mohli uživatele přidávat jen z mnou zvoleného uložiště a také, aby to bylo snazší, tak bych chtěl, aby si uživatelé na fóru vybrali obrázek, který chtějí sdílet a ten poté jen kliknutím vložili do příspěvku. (nemusí klikat na uložišti a poté kopírovat kód atd.) Již jsem se totiž setkal, že uživatelé si poté moc neví rady.
Naposledy upravil(a) kksmirice dne pon 15. říj 2012 18:08:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zbytečná citace předchozího příspěvku!

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od leschek » pon 15. říj 2012 17:53:53

Pěkná myšlenka.
To ti v podstatě nabízí phpBB galerie, kterou nechceš (ačkoliv si nedokážu představit, jak by uživatelé hledali obrázky ve fóru - jedině je snad vložit všechny do jednoho, nebo několika málo, příspěvku).
Asi bude složitý tuhle funkci uživatelům nabídnout, pokud nechceš na fórum instalovat žádné MODy (kterých na obrázky zase tak moc není). Jediný o mě napadá je to, že bys obrázky nahrával přes FTP na server a pak si vytvořil BBKód, který ti zobrazí obrázek a vytvoří okýnko s odkazem - ale to bys musel nahrávat fotky sám.

peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 18:07:00

Díky za pochvalu.

No hledání obrázků je už vyřešeno. Vše se třídí do kategorií. Jsou obrázky s tématem krajina, dobrou noc, krásný den, atd. Každá kategorie obrázků má své vlastní téma a i se to ujalo. Jen mi teď právě začali haprovat těch několik odkazů z jiných uložišť a právě proto bych tomu již chtěl předejít.

Jinak nainstalovat MOD ano, ale kolik jich bude potřeba?
Jinak ten BBcode už mám. Jde mi už jen o to, aby se nahrál obrázek a vygeneroval se kód, kde bude uvedený přímí odkaz. A ještě to třídění do složek.

leschek
Příspěvky: 3015
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od leschek » pon 15. říj 2012 18:36:12

Pokud vím, tak nahrát obrázek na svůj server jde jen pomocí Galerie nebo ho nahrát jako přílohu. Galerii nechceš a příloha ti nevygeneruje kód. Jediný, co mě napadá, je požádat někoho tady nebo na .comu, aby ti napsal MOD.

peeeeta
Redaktor
Redaktor
Příspěvky: 63
Registrován: úte 28. pro 2010 9:16:00

Re: Přílohy vlastní tag

Příspěvek od peeeeta » pon 15. říj 2012 19:21:09

Díky za radu. Tak pokud si to někdo čte a má zkušenosti z tvorbou modu. Nechť se mi prosím ozve na admin(at)doprofilu.cz . Děkuji

Zamčeno