Boj proti spamu

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Návštěvník

Boj proti spamu

Příspěvek od Návštěvník » čtv 07. dub 2011 9:23:05

v poslední době má stále větší problém se spamem mam už přes 1000 banů na IP a přesto se oběvuje totožný příspěvek znovu a znovu... na 1 registraci vždy 1 spam... a stále ve větším a větším počtu... dnes jsem smazal 25 spamů a je 9 ráno :-(

proto bych rád zavedl nějaký antispam poradíte (například zde máte "Zapište číslem kolik lidí tvoří pár.:" něco podobného by bylo ideální... rád bych ale aby to bylo kompatibilní a zobrazovalo se to pouze nováčkům při prvních 5 příspěvách (například jen skupině jedné)

máte něco kloubného co by se dalo sformovat dle vlasních představ? děkuji :ugeek:

Návštěvník

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od Návštěvník » čtv 07. dub 2011 9:25:25

PS: mám problm pouze s jedním jediným spamem který se opakuje stále dokola...
osobně bych klidně ocenil i pouhý jakýsi antispam který by při zadání nějakého shluku slov vyhodil chybu a příspěvek by neposlal... :))

WhiteWolfSix
Příspěvky: 9436
Registrován: pon 24. črc 2006 0:00:00
Bydliště: 48°43'N, 19°08'E
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od WhiteWolfSix » čtv 07. dub 2011 16:38:00

Ak sa má jednať o filter na nováčikov, v tom prípade aktivuj skupinu Noví členové fóra, ktorej nastavíš povinné schvaľovanie príspevkov. Od určitého počtu príspevkov je možné preradiť nováčikov do regulérnej skupiny Reg. uživatelé.
WhiteWolfSix (WW6)
Nežiadajte ma o pomoc prostredníctvom icq a SS (SZ)

Návštěvník

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od Návštěvník » čtv 07. dub 2011 21:02:18

každý den je na foru 100 nových lidí a min. 50 přízpěvů... schvalovat bych to vážně nestáhal :-(

danti
Příspěvky: 2618
Registrován: pon 12. led 2009 20:57:21

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od danti » čtv 07. dub 2011 22:04:44

100 nových lidí ?
Rad by som si pozrel tie spamy . Mozes dat odkaz na stranku

danten.cz
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24. led 2011 16:14:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od danten.cz » čtv 07. dub 2011 22:16:28

@"Návštěvník"

Možná je řešení jednodušší než se zdá. Stačí vložit vlastní pole v profilu při registraci (textové s otázkou)na kterou musí registrovaný správně odpovědět. BAN IP ti nepomůže stejně jako když dáš na stránky slovo "SPAM". To je lákadlo pro roboty jak dělané. Spamery smaž úplně. Zadej otázku ve stylu: v jednom rybníčku je šest kapříčků a ve druhém jsou tři kapříci. kolik je kapříků dohromady?
Snad jsem tě navedl správným směrem.
Nikdy není pozdě se učit.

Návštěvník

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od Návštěvník » pon 11. dub 2011 19:04:13

danti píše:100 nových lidí ?
Rad by som si pozrel tie spamy . Mozes dat odkaz na stranku
rád bych zůstal v anonymu se svím forem ale warez to není :)) (nejmenovaný web s TV s podporou na foru)
danten.cz píše:@"Návštěvník"

Možná je řešení jednodušší než se zdá. Stačí vložit vlastní pole v profilu při registraci (textové s otázkou)na kterou musí registrovaný správně odpovědět. BAN IP ti nepomůže stejně jako když dáš na stránky slovo "SPAM". To je lákadlo pro roboty jak dělané. Spamery smaž úplně. Zadej otázku ve stylu: v jednom rybníčku je šest kapříčků a ve druhém jsou tři kapříci. kolik je kapříků dohromady?
Snad jsem tě navedl správným směrem.
zkusím snad pomůže :))

danten.cz
Příspěvky: 15
Registrován: pon 24. led 2011 16:14:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od danten.cz » úte 12. dub 2011 0:48:41

Sry, napsal jsem textové pole a bylo myšleno číselné pole.

Používej v otázce hojně diakritiky a změkčilých výrazů.
Pokud máš tak dobrý web, tak zadej stejnou otázku pro všechny jazyky v češtině.

Návštěvník, který bude chtít být zaregistrovaný a myslí to vážně, tak použije translator. Spamer se ti na to vybodne, aby ztrácel drahocený čas louskáním otázky.

Otázky je dobré měnit dost často.
Někde na fóru jsem zahlédl skriptík na automatickou změnu otázky po odklepnutí registrace. Chce to jen hledat.

Tak hodně štěstí.
Nikdy není pozdě se učit.

Lovis
Příspěvky: 3
Registrován: stř 01. lis 2006 1:00:00

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od Lovis » sob 18. čer 2011 10:22:46

A muzes mi prosim zdelit jak pridat to ciselne pole?

jatro3
Příspěvky: 23
Registrován: pát 27. čer 2008 2:19:28

Re: Boj proti spamu

Příspěvek od jatro3 » sob 18. čer 2011 20:13:41

Návod ako použiť vlastné polia v profile proti spambotom pri registrácii

http://www.phpbb3.sk/forum/viewkb.php?f=52&t=2410

Zamčeno