Rozměry obrázku v příspěvku

Máte problémy s instalaci phpBB3 nebo s konverzi z phpBB2 na phpBB3? Zde naleznete pomoc.
Pravidla fóra
Čim více informací poskytnete ve vašem dotazu, tim vyšší je šance, že se vám dřív dostane přesné odpovědi. Uveďte odkaz na vaše fórum, používané MODy a styly a zkuste sepsat úpravy na fóru za poslední týdny. Nezapomeňte uvést výstižný titulek tématu.
Zamčeno
Petr
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12. kvě 2008 13:20:14

Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Petr » úte 17. čer 2008 17:01:54

Ahoj potřebuji poradit s rozměry obrázku.

Obrázek nahraji jako klasickou přílohu a pak ji dám umístit do příspěvku, kde se zobrazí. Problém je, že větší formáty obrázků se mi ořezávají a uživatel musi scrollovat pomocí lišty a obrázek neuvidí nikde celý. Viz. například tady.

Lze někde v nastavení změnit max. výšku obrázku? Nějaké nastavení na velikost obrázku tam je, ale myslím že se nevztahují k tomuto problému, nebo jsem je možná nesprávně použil.

Díky za radu.

Petr

Culprit
Příspěvky: 3744
Registrován: čtv 06. dub 2006 0:00:00
Bydliště: Praha, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Culprit » úte 17. čer 2008 20:14:46

Nevkládat přílohu do příspěvku, jen ji nahrát na server, ona pak bude automaticky zmenšena a při kliknutí se zvětší. Třeba.
«Přečtu si informace o instalaci fóra a jeho komponent» «Podívám se po webu, jestli to někde nebylo řešeno» «Umím li něco z dané oblasti problému, pokusím se vyřešit sám» «Zeptám se podpory» «Neurguji podporu»

Petr
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12. kvě 2008 13:20:14

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Petr » úte 17. čer 2008 20:53:38

jj, ale to muzu jen ja jako spravce. co ostatni?

Culprit
Příspěvky: 3744
Registrován: čtv 06. dub 2006 0:00:00
Bydliště: Praha, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Culprit » úte 17. čer 2008 21:01:11

Přiložím soubor a nevložím jej do příspěvku, to mohou všichni kdo k tomu mají nastavená práva.

Jinak tu velikost obrázků pro přílohu můžeš nastavit:
ACP -> Přispívání -> Přílohy -> Nastavení kategorie obrázku -> Maximální rozměry obrázku:
«Přečtu si informace o instalaci fóra a jeho komponent» «Podívám se po webu, jestli to někde nebylo řešeno» «Umím li něco z dané oblasti problému, pokusím se vyřešit sám» «Zeptám se podpory» «Neurguji podporu»

Petr
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12. kvě 2008 13:20:14

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Petr » úte 17. čer 2008 22:34:54

ok diky, asi tam nemam nastavene to zmensovani protoze se to chova stejne jako kdych obrazek vlozil do prispevku.

Jinak do toho pole max. rozmery obrazku mi nejde psat :(
Pak jeste v ACP->Prispevky mam Maximální šířka obrázku v příspěvku: 0 (neomezene) takze to by melo byt taky OK.
Naposledy upravil(a) Petr dne úte 17. čer 2008 22:39:30, celkem upraveno 1 x.

Culprit
Příspěvky: 3744
Registrován: čtv 06. dub 2006 0:00:00
Bydliště: Praha, ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Culprit » úte 17. čer 2008 22:38:52

Petr píše:ok diky, vyzkousim. nevim jestli tam mam nastavene to zmensovani..

Jinak do toho pole max. rozmery obrazku mi nejde psat :(
Pak jeste v ACP->Prispevky mam Maximální šířka obrázku v příspěvku: 0 (neomezene) takze to by melo byt taky OK.
Rozumíme si, že se jedná o ty rozměry obrázku až dole ne nahoře, kam opravdu nelze zapsat.
Protože mně tam normálně lze nastavit maximální velikost. Nejsou zadat písmena jestli náhodou nemáš českou klávesnici nebo vypnutý numlock
«Přečtu si informace o instalaci fóra a jeho komponent» «Podívám se po webu, jestli to někde nebylo řešeno» «Umím li něco z dané oblasti problému, pokusím se vyřešit sám» «Zeptám se podpory» «Neurguji podporu»

Petr
Příspěvky: 18
Registrován: pon 12. kvě 2008 13:20:14

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Petr » úte 17. čer 2008 22:44:36

nerozumeli :)

bingo, uz to jede, diky ;) Jen se muselo jeste zapnout Vytvorit nahled

Yco
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. črc 2012 12:05:20

Re: Rozměry obrázku v příspěvku

Příspěvek od Yco » úte 01. pro 2015 9:58:18

Ahojte,

čítal som http://www.phpbb.cz/docs/adminguide/acp_posting.php, ale nepomohlo mi to.

Mám nastavené:

ACP/ Přispívaní/ Příspěvky/Maximální šířka obrázku v příspěvku na 0 px. Napriek tomu mi fórum nezobrazuje obrázky v plnej šírke, viď napr. http://forum.kosicekrasna.sk/viewtopic. ... 0&f=5#p620

To isté sa mi deje s prílohami, napr.: http://forum.kosicekrasna.sk/viewtopic. ... 5&f=5#p655 pri nastavení ACP/ Přispívaní/ Přílohy/ Maximální rozměry obrázku: na 1920x 1080. Obrázok má rozmer 1293x 1835.

Napadá mi, či to nie je nejakým nastavením v štýle?

Ako nastaviť, aby sa mi zobrazovali obrázky o max. šírke 1920 px?

Prípadne, ako nastaviť automatické zmeny šírky obrázku bez nahrávania nejakého addon -u. Nemám prístup na OS.

Ďakujem.
Naposledy upravil(a) kksmirice dne úte 01. pro 2015 11:20:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pro odkazy používejte BBCode URL, ne CODE. Toto není warez fórum!

Zamčeno