Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Zde můžete psát o tématech jiných, než je phpBB.
Odpovědět
leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Příspěvek od leschek » úte 20. srp 2013 13:03:20

Za posledních pár měsíců jsem narazil na různých fórech (i tady) na několik příspěvků, které byly v tématu zkopírovány. Jde o to, že někdo zkopíruje část něčího příspěvku (nebo i celý) a pošle to jako svůj příspěvek o několik příspěvků dál. Na první pohled to vypadá jako obyčejný příspěvek, ale když čtete téma od začátku tak máte dojem, že už jste to někde viděli. To se umocní tím, když někdo zkopíruje váš příspěvek.

Tady je živý příklad z jiného fóra, který má v podpisu odkazy, tak jde nejspíš o spam, ale odkazy nebývají pravidlem - takže nejde o klasické spamování.

Zajímalo by mě, jestli jste se s tím taky setkali, a jestli máte nějakou teorii, proč to dělají?

Mě napadá jen to, že někdo chce mít víc příspěvků, nebo že později změní podpis, a když ho neodhalí, tak bude mít spoustu odkazů.

ansysko
Příspěvky: 563
Registrován: ned 01. lis 2009 23:47:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Příspěvek od ansysko » úte 20. srp 2013 15:55:01

Jednoduchý SPAM robot, ktorý si robí miesto pre svoje odkazy :D

Od toho sú moderátori a administrátori, aby takýchto magorov odstraňovali.
Škoda, že užívatelia veľmi málo využívajú možnosť nahlasovať príspevky o to by bola práca tímu jednoduchšia.

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Příspěvek od leschek » stř 21. srp 2013 16:29:56

ansysko píše:Škoda, že užívatelia veľmi málo využívajú možnosť nahlasovať príspevky o to by bola práca tímu jednoduchšia.
Tak za to se omlouvám.
Mám pocit, že normální uživatelé mají problém i s přihlášením se do fóra. Pak je těžký po nich chtít nahlašovat příspěvky. To samozřejmě není omluva pro mě.


Uživatelský avatar
kksmirice
Junior tým
Junior tým
Příspěvky: 1639
Registrován: pát 17. úno 2012 21:39:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Příspěvek od kksmirice » stř 21. srp 2013 17:04:53

@Leschek:
Ty nemusíš nahlašovat, můžeš příspěvky přímo mazat.

@ansysko:
phpBB je spíše fórum pro střední a velká fóra. Pro menší fórum bych použil jinou alternativu - phpBB je příliš velký moloch na malá fórka na pár příspěvků...
Klidně mi Vykejte, mohl bych být Vašim dědou...
1. Murphyho zákon: Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: KK Zálabák Smiřice, test stránky pro všechny

[url=mailto://prolamy@email.cz?subject=phpBB%20pomoc]kontakt[/url] v případě pomoci - instalace systémů, založení databáze a tabulek, FTP přístup

leschek
Příspěvky: 3017
Registrován: stř 09. lis 2011 0:09:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Částečně zkopírované příspěvky - od spammerů?

Příspěvek od leschek » stř 21. srp 2013 17:09:38

kksmirice píše:Ty nemusíš nahlašovat, můžeš příspěvky přímo mazat.
Já vím, ale ne na všech fórech - viz odkaz v prvním příspěvku (proto ta omluva).

JNemyslím, že nepřehlednost je způsobena velikostí phpBB. Spíš je to tím, že uživatelé nemají žádnou zkušenost s jakýmkoliv fórem. FB a blogy fungují trochu jinak.

Odpovědět